6/19/17 9:55 PM, autor: Naki 2004

GUERLADEN FRANCE CUP 2017 - Naki 2004

GUERLADEN FRANCE CUP 2017 - Naki 2004

Miłe chwile młodych piłkarzy NAKI dzięki Samorządowi Województwa Warmińsko Mazurskiego

 


GUERLADEN FRANCE CUP 2017 zakończony. NAKI Olsztyn zajęło miejsce 37 na 176 zespołów. Dzięki współfinansowaniu przez Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego wyjazdu młodych piłkarzy NAKI do Francji nasi piłkarze mogli skonfrontować sie na płaszczyźnie sportowej z rówiesnikami z całego świata.

W dniach 8-12 czerwca drużyna Naki 2004 przebywała na największym turnieju piłkarskim w Europie. W mistrzostwach oprócz drużyn z Europy, pojawiły sie ekipy z USA, Kolumbii, Madagaskaru itp. Po bardzo długiej i wyczerpującej podróży, piłkarze Naki zamieszkali u rodzin francuskich. Pierwszego dnia odbyło się zwiedzanie Bretanii (Loudeac i Carnac), basen, obiad w restauracji razem z francuskimi kolegami, kąpiel w morzu i wiele innych atrakcji.

Drugi dzień to początek turnieju. W grupie Naki było łącznie 8 drużyn w tym triumfator z zeszłego roku FC Lorient. 
3 zwycięstwa, 3 remisy i 1 porażka - dało nam drugie historyczne miejsce tuż za FC Lorient (porażka 0-1 w ostatniej sekundzie meczu).
Warto podkreślić że straciliśmy w tej fazie tylko jedną bramkę, co możliwe że było najlepszym wynikiem w turnieju.
Drugiego dnia faza finałowa. Z grupy 4-drużynowej, tylko jedna ekipa mogła awansować dalej. Niestety po jednym wygranym meczu i dwóch porażkach, zajęliśmy 3 miejsce.
Lekki niedosyt, gdyż w każdym meczu były sytuację które należało zamienić na bramki i w żadnym z meczów nie zasłużyliśmy na porażkę.
Niestety piłka nożna to sport w którym wszystko może sie wydarzyć. 
Warto podkreślić też fakt że kilkanaście godzin przed wyjazdem piłkarze Naki grali bardzo ciężki mecz, ćwierćfinał mistrzostw województwa, a dwa dni przed wyjazdem część chłopaków grało w kadrze województwa, więc zmęczenie mogło mieć znaczenie w tym turnieju.
Bardzo dziękujemy francuskim rodzinom i Assocation Franco-Polonaise Cotas d'Armor - Warmie et Mazurie za noclegi, gościnę, wiele przygód i niezapomnianych chwil.

Skład Naki: Mateusz Niedbała,Bartek  Kacprzyk, Jan Iwanowski, Mikołaj Trembicki, Daniel Witkowski, Adrian Morawski, Jędrzej Wiśniewski, Dominik Kozera, Kacper Chojnowski, Konrad Gawryś, Maciej Samoraj.

Trenerzy: Andrzej Nakielski, Mateusz Zawadzki, Adrian Błudnicki.

Tak grało Naki:

Grupa G:

1.Naki - La Ferte Bernard - 2:0 - Chojnowski, Trembicki

2.Naki - FC Croix Corlay - 0:0

3.Naki - FC Entente Du Vignoble - 0:0

4.Naki - S.C Le Riehu - 0:0

5.Naki - FC Lorient - 0:1

6.Naki - Bourbuegus Soliers S.C - 1:0 - Iwanowski

7.Naki - U.C Tregunc - 1:0 - Samoraj

Grupa 12:

1.Naki - Racing Club de France - 1:2 - Chojnowski

2.Naki - Vendee Fontenay - 0:1

3.Naki - FC Klegereg - 1:0 - Samoraj