Oczekiwania od zespołu były duże przed finałami, z pewnością nie jest łatwo grać w roli faworyta, a mimo to drużyna poradziła sobie z tym znakomicie, choć do dużej niemiłej niespodzianki mogło dojść już w ćwierćfinale.. , ale po kolei.

GRUPA A
Losowanie grup było tym razem sprawiedliwe i potencjalnych faworytów tych mostrzostw rozstawiło po różnych grupach. Naki Olsztyn trafiło do grupy A z GKS Wikielec i Legią-Bart Bartoszyce. Zespół zmęczony trudną końcówką sezonu (turniej we Francji, Mistrzostwa szkół i mecz kadry województwa w Białymstoku) zaczął te zawody mało efektownie. Jakość gry pozostawiała sporo do życzenia.
Naki – GKS Wikielec 3:0 (Nakielski x2, Rytelewski)
Naki – Legia-Bart 0:0

BUTA SHOW
Ćwierćfinał z Polonią Lidzbark Warmiński. Przeciwnik ustawiony ultra defensywnie na ten mecz, czekając na swoją jedną szansę w meczu, lub… karne. 20 minut gry i 5 minut dogrywki nie wystarczyło na zdobycie 1 gola. Szanse były, Grzesiu Zdrada i Kacper Zielski mieli doskonałe sytuacje, lecz na posterunku zawsze był dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Polonii. Więc karne! Potrzebne było 5 kolejek karnych, aby wyłonić zwycięzcę. Kacper Buta obronił 4 z 5 karnych !!! – doskonała dyspozycja tego dnia. Wynik 2:1 – bramki dla Naki Zielski i Zdrada. Był to przełomowy moment tego turnieju zespołu Naki.

PÓŁFINAŁ AP STOMIL
Zespołu po takich emocjach w ćwierćfinałe i mając przed sobą mecz derbowy nie trzeba było długo mobilizować. Drużyna zagrała bardzo dobry mecz, wreście to na co ich stać. Z każdą minutą przewaga rosła, kolejne niewykorzystane sytuacje po bramką AP Stomil. Dogrywka. Mimo dużej przewagi Naki, bramka nie padła. Aż w końcu po faulu na Kacprze Zielskim, do rzutu wolnego podszedł Szymon Nakielski. I strzelił cudowną bramkę, trafiając idealnie w „okienko” bramki. Koniec. Mimo deszczu i zmęczenia radość ogromna.

FINALE !!
W finale spotkanie ze starym znajomym Roną Ełk, powtórka z przed dwóch lat. Zespół Rony do tego momentu pewnie wygrał wszystkie mecze, nie tracąc bramki, zapowiadało się niezwykle trudne zadanie. Ale nie tym razem! Naki Olsztyn zagrał ponownie doskonale i pewnie wygrał spotkanie. Bramka padła po kombinacyjnej akcji braci Chojnowskich i Kuby Kapuścińskiego. Ten ostatni zdobył gola lewą nogą. Drużyna odebrała puchar Mistrza Województwa, medale. BRAWO !!
Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Kacpra Gajewskiego z UKS Rona I Ełk. Królem Strzelców został Jakub Perkowski z Hetmana Baranowo (4 bramki), a najlepszym zawodnikiem został Filip Dymerski z UKS Naki III Olsztyn.