6/27/13 10:38 PM, autor: Trener K.Kacperski

NAKI Olsztyn MISTRZEM WOJEWÓDZTWA !!!

Mistrz województwa NAKI 2002
Mistrz województwa NAKI 2002

Podwójne zwycięstwo Naki w finałach !

Tego sukcesu mało kto się spodziewał. Wygrana Naki w obu turniejach finałowych rozgrywek Orlików WM-ZPN, tak duży sukces może długo się nie powtórzyć. Ale od początku...

Po całorocznych zmaganiach ligowych rocznika 2002 i młodsi, oba nasze zespoły zakwalifikowały się do wielkich finałów naszego województwa. Turnieje Finału A i Finału B odbyły się w Iławie, na bardzo dobrym obiekcie piłkarskim Jezioraka. Po losowaniu grup miny trenerów Naki 1 i Rony 1 Ełk nie były wesołe, ponieważ ponownie oba najmocniejsze kluby województwa spotkały się razem w grupie. Do tego los przydzielił zawsze groźny Stomil Olsztyn i MKS Korsze. Trochę więcej szczęścia przy losowaniu miał za to zespół Naki 2, gdzie najmocniejsze zespoły zostały przydzielone do dwóch różnych grup.

Zespół Naki I Olsztyn zaczął od mocnego uderzenia, gdzie gładko ograł MKS Korsze 6:2. Kolejnym rywalem był sąsiad zza miedzy Stomil Olsztyn Było to już 7 spotkanie obu drużyn w ostatnim półroczu między tymi drużynami. Derby Olsztyna zdecydowanie na korzyść Naki, wygrana 4:0! Ozdobą spotkania były bramki Łukasza Rytelewskiego i przede wszystkim Szymona Nakielskiego, który uderzył piłkę z dystansu nie do obrony w same "okno". Mając pewny awans do półfinałów zespół rozegrał ostatnie spotkanie o pierwsze miejsce w grupie z Roną Ełk. Tym razem przegrana 1:3.
Półfinał to spotkanie z zawsze dobrze grającym zespołem Olimpii 2004 Elbląg (3 pewne wygrane w swojej grupie). Mecz pod dyktando Naki, gdzie nawet przez chwilę nie było wątpliwości kto tego dnia jest lepszy. 3:0 dla Naki! W finale, co było do przewidzenia, przeciwnikiem Rona Ełk (wygrana w półfinale 1:0 z Hetmanem Baranowo). Zespół wraz z trenerem wyciągnął wnioski z przegranego meczu grupowego i gra wyglądała już znacznie lepiej. Tu także pokazaliśmy kto zdecydowanie jest najlepszym zespołem w województwie! Pewna wygrana 2:0 dla Naki. Bohaterami strzelcy Kacper Zielski i Łukasz Rytelewski.

Natomiast zespół Naki II Olsztyn mecze grupowe przeszedł jak burza. Schody zaczęły się w play-offach, gdzie rywale postawili trudne warunki. Lecz duże umiejętności i determinacja pozwoliły wygrać Finał B !! Trzeba przyznać, że ten zespół spokojnie z powodzeniem mógłby także powalczyć w finale A.

Radość była ogromna. Zespoły odebrały okazałe puchary i medale. Gratulacje.

KADRA Naki I Olsztyn:
Konrad Gotowski - Szymon Nakielski, Jaś Wojciechowski, Filip Dymerski, Kuba Kapuściński, Kuba Sułek, Kacper Wasilewski, Kuba Chojnowski, Łukasz Rytelewski, Michał Korostyński, Kacper Zielski i Grzesiek Zdrada. Trener Kuba Kacperski

KADRA Naki II Olsztyn:
Oskar Sawko, Bartek Olszewski - Konrad Zomkowski, Damian Jaszczułt, Kamil Augustyniak, Kuba Lenczewski, Kuba Tomalik, Hubert Mazurek, Bartek Figórski, Dominik Sowul, Dawid Szul, Michał Skórski, Ziemek Stanczewski, Filip Lewalski. Trener Darek Sułkowski.

WYNIKI:

Naki 1 - MKS Korsze 6:2 Ziele x2, Świetlik x2, Choinka, Prezes
Naki 1 - Stomil Olsztyn 4:0 Ziele x2, George, Prezes
Naki 1 - Rona Ełk 1:3 Ziele
Naki 1 - Olimpia 2004 3:0 Świetlik x2, Ziele
Naki 1 - Rona Ełk 2:0 Ziele, Świetlik

Naki 2 - Granica 4:1
Naki 2 - Olimpia Elbląg II 4:0
Naki 2 - Żagiel Piecki 5:1
Naki 2 - Olimpia 2004 Elbląg II 2:1
Naki 2 - Polonia Lidzbark Warmiński 2:1

Galeria zdjęć z turnieju finałowego w Iławie - kliknij