Relacja z meczu LZS ŚWIĄTKI-SKOLITY - Naki 1998

Mecz V kolejki WMZPN - Lider wyjeżdża do Świątek

2011/2012 Świątki-Skolity
LZS ŚWIĄTKI-SKOLITY 1:9 Naki 1998
0:2
59' Szymon Podpora Bramki 30' K.Juraniec as. Panek
32' T.Panek as. Sikorski
44' A.Zgliński as. Pawełczak
45' S.Bukowski as. Zgliński
53' D.Pawełczak as. Zgliński
56' B.Salwowski as. Gaweł
58' K.Juraniec as. Salwowski
60' T.Panek as. Gaweł
66' W.Gaweł as. Pawełczak
Składy [48' Maciej Rossa] Stanisław Bukowski
Adam Zgliński
Tomasz Panek
[35' ] Sebastian Sikorski
Michał Szłykowicz
Marek Pilipienko
[35' ] Adrian Orzeł
Mecz odbędzie się na boisku w Świątkach z tamtejszym zespołem LZS Świątki-Skolity

Relacja

 

W sobotę 2.10.2011 r. rozegrano V kolejkę rozgrywek trampkarza młodszego gr. 3 Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Zespół lidera Naki 98 Olsztyn udał się do Świątek na mecz z drużyną LZS Świątki-Skolity. Spotkanie w pierwszej połowie mogłoby wydawać się na wyrównane, lecz to tylko złudzenie zespół z Olsztyn przeważał przez większość czasu, tylko nie potrafił udokumentować swojej przewagi strzeleniem bramki. Kiedy wydawało się, iż pierwsza część spotkania zakończy się remisem i to bezbramkowym, Tomasz Panek w 30 min. popisał się prostopadłym padaniem w pole karne do Konrada Jurańca, ten mija bramkarza i strzela na 1-0 dla Naki. Dwie minuty później akcję przeprowadzają dwaj środkowi pomocnicy Naki. Piłkę w środku boiska odebrał przeciwnikowi Sebastian Sikorski i podał do Tomasza Panka, ten widząc, iż bramkarz gospodarzy wyszedł z bramki uderzył z około 27 metrów na bramkę, lobując golkipera ustalając wynik do przerwy na 2-0.

W drugiej połowie na boisku za Adriana Orzeł wchodzi Kacper Żukian a za Sebastiana Sikorskiego (przeziębiony) wchodzi Bartosz Salwowski. W 44 min. wzorowo wyprowadzona akcja z obrony Naki Olsztyn przez Norberta Furmaniaka, który podaniem wzdłuż linii do Dawida Pawełczaka minął linię obrony zawodników ze Świątek, po czym Pawełczak wbiegł w pole karne i idealnie podał do Adama Zglińskiego, który strzela nie do obrony ustalając wynik spotkania na 3-0. Kolejna minuta przynosi zawodnikom z Olsztyna następną bramkę a akcja w narożniku boiska pokazała jak można szybko minąć kilku przeciwników zagraniem z pierwszej piłki pomiędzy W. Gaweł/T. Panek/A. Zgliński.
Adam Zgliński w końcowej części akcji podaje do Stanisława Bukowskiego, po czym ten ostatni strzela na 4-0. Kolejne minuty to przewaga Naki i kilka groźnych kontr zawodników ze Świątek. Kolejna bramka padła znowu dla drużyny trenera Sułkowskiego a drugą asystą popisał Adam Zgliński, który podał do Dawida Pawełczaka, który w takich sytuacjach nie myli się, ustalając wynik spotkania na 5-0. Mijały kolejne minuty a zespołowi z Olsztyna ciągle mało bramek. W 56 minucie bramkę strzela Bartosz Salwowski po dograniu Wiktora Gawła, dwie minuty później mamy kolejną bramkę po zagraniu Bartosza Salwowskiego do Konrada Jurańca, ten strzela swoją 2 bramkę w tym meczu. Po tej bramce w szeregach Naki wkradło się rozluźnienie i w efekcie do szło do kuriozalnej sytuacji. Kiedy wszyscy spodziewali się, iż bramkarz Naki złapie piłkę w ręce, ta podskoczyła na nierówności i dopadł do niej Szymon Podpora strzelając honorową bramkę.

Drużyna z Olsztyna nadal atakowała, czego efektem były kolejne dwie bramki, w 60 min Wiktor Gaweł przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną boiska, oddał silny strzał na bramkę LZS Świątki, lecz piłka odbiła się od słupka, do piłki dopadł Tomasz Panek i strzela na 8-1. Kolejne minuty to bezustanne ataki Naki 98 na bramkę gospodarzy, w końcu w 66 min. doszło do ostatniej akcji bramkowej dla naszego zespołu a strzelcem bramki okazał się najlepszy tego dnia na boisku Wiktor Gaweł (as. Dawid Pawełczak). Po meczu oba zespoły mogły sobie podziękować za walkę, czasami dość twardą, czego efektem było kilka kar minutowych jak i dla gospodarzy tak i dla gości z Olsztyna.
Mecz zakończył się wynikiem 9-1 dla NAKI 98 Olsztyn.

V kolejka gr 3

PKS Reda Szczytno - GKS Gietrzwałd Unieszewo 5-2
DKS Dobre Miasto - BKS Tęcza Biskupiec 2-1
KKS Warmia Olsztyn - UKS NAKI 99 Olsztyn 0-2
LZS Świątki Skolity - UKS NAKI 98 Olsztyn 1-9 

Kolejne spotkanie zespół Naki 98 Olsztyn rozegra w Olsztynie przy ul. Żytniej 71 o godz. 11.30 z Warmią Olsztyn. Mecze derbowy rządzą się swoimi prawami, więc można spodziewać się ciekawego widowiska. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion na Dajtkach

 

Zapowiedź

Lider zagra 2 mecz na wyjeździe a przeciwnikiem będzie zespół który do tej pory nie zdobył żadnego punktu. Zespół LZS ostatni mecz zagrał w Olsztynie z Naki 99 Olsztyn i przegrał 6-1. Drużyna ze Świątek zdobyła w czterech meczach tylko 5 bramek, tracąc przy tym 20. Pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć przeciwnika, a nasz zespół przed każdym meczem musi być skoncentrowany w 100%.