Marek Pilipienko
Sebastian Sikorski [Tomasz Panek 50']
Składy

Relacja

W sobotę 04.09.2011 zespół NAKI 98 rozpoczął rozgrywki ligowe. Pierwszym przeciwnikiem był zespół Tęczy Biskupiec, który pokonaliśmy bardzo wysoko 10-0. Pierwszą bramkę w tym sezonie dla Naki strzelił, najlepszy na boisku, Adam Zgliński. Zespół zagrał fantastycznie!!!

Udanie rozpoczął sezon zespół rocznika 1998 prowadzony przez trenera Dariusza Sułkowskiego. Drużyna została wzmocniona kilkoma zawodnikami z terenu i na pewno będzie liczyła się w walce o mistrzostwo województwa warmińsko - mazurskiego.

Mecz miał jednostronny przebieg a nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Zespół z Biskupca wydawał się groźniejszym rywalem niż był w rzeczywistości. Pierwsza minuta dała już akcję bramkową, lecz na posterunku był bramkarz Tęczy. W kolejnej minucie był już bez szans po podaniu Dawida Pawełczaka, Adam Zgliński strzelił w samo okienko bramki przeciwnika. Kolejne minuty to nieustanne ataki naszej drużyny, czego efektem były kolejne bramki w 10 min.
K. Juraniec otrzymuje podanie od S. Sikorskiego i strzela na 2-0. W 20 min. kolejną akcję lewym skrzydłem przeprowadza M. Pilipienko i po minięciu 3 przeciwników zagrywa do B. Salwowskiego, który strzela nie do obrony na 3-0.
W ciągu 4 minut mamy kolejne dwie bramki, przy których asystował K. Juraniec
a strzelcami okazali się D. Pawełczak i W. Gaweł. Przed przerwa nasz zespół strzela jeszcze jedną bramkę po akcji A. Zglińskiego i D. Pawełczaka, bramkę strzela Dawid.

W drugiej połowie ani na chwilę nie zwalnialiśmy, czego efektem były kolejne bramki, ale zanim do tego doszło trener przeprowadził zmiany. Na boisku w 45 min. zameldował się za C. Zalewskiego, Maciej Rossa do niedawna zawodnik Tęczy Biskupiec. Minutę później na boisko wbiega M. Wiech za Dawida Pawełczaka. W 50 min. Za S. Sikorskiego Wchodzi rekonwalescent Tomasz Panek, gorąco przyjęty przez licznie zgromadzonych kibiców. W 52 min po indywidualnej akcji w polu karnym zostaje sfaulowany K. Juraniec, mamy rzut karny. Egzekutorem jest Jakub Nowakowski były zawodnik Tęczy, nie myli się w takiej sytuacji i strzela na 8-0. W 57 min. K. Juraniec po podaniu M. Wiech strzela swoją drugą bramkę w meczu i ustala wynik na 9-0. Kiedy mogłoby się wydawać, że to koniec naszej zdobyczy bramkowej T. Panek minął trzech zawodników w środku boiska i podaje do S. Strucha a ten ustala wynik spotkania na 10-0.

Zapowiedź

Mecz I kolejki będzie mocnym otwarciem nowego sezonu. Oba zespoły nie grały dotąd ze sobą, a po przeciwnych stronach staną koledzy jak i przyjaciele z podwórka.  W zespole trenera Sułkowskiego znajdą się byli zawodnicy Tęczy; Salwowski Bartosz, Nowakowski Jakub, Rossa Maciej. Pierwszy oficjalny mecz w barwach Naki Olsztyn zagra Juraniec Konrad (przyszedł z MKS Korsze), już nie może się doczekać oficjalnego debiutu w naszym klubie. Bardzo ubolewamy, iż przez rundę jesienną nie będzie do naszej dyspozycji Rzeźnik Bartosz, który po transferze do naszego zespołu został wypożyczony do Granicy Bezledy.
Zapraszamy wszystkich rodziców i kibiców na mecz 04.09.2011 godz 18.00 na Dajtkach.