Relacja z meczu - Naki 1998

Wielkie derby NAKI

2011/2012 Dajtki ul. Żytnia
1:2 Naki 1998
0:2
Paweł Kapusta Bramki Konrad Juraniec x2
Arkadiusz Łosko
Sebastian Symonowicz
Adrian Radzio [ 35']
Michał Malinowski [ 45']
Igor Mazurek
Paweł Wiśniewski [Kacper Klinicki 35']
Michał Skarbek [Paweł Kapusta 50']
Dawid Janczewski [Jakub Ulewski 35']
Składy Marek Pilipienko
Michał Szłykowicz
[65' ] Tomasz Panek
[60' Mariusz Wiech] Adam Zgliński
Sebastian Sikorski

Relacja

 

W sobotę na Dajtkach odbyły się Derby Szkółki Piłkarskiej Naki, naprzeciwko siebie stanęły zespoły Naki 99 trenera Mariusza Goławskiego i Naki 98 trenera Dariusza Sułkowskiego. Mecz miał wyrównany przebieg, obie drużyny mogły strzelić więcej bramek, lecz w tym elemencie piłkarskim razili nieskutecznością.

Pierwsi do głosu doszli zawodnicy Naki 98, stwarzając sobie kilka sytuacji bramkowych, lecz na posterunku był bramkarz Naki 99 Arek Łosko. W 4 minucie na bramkę strzela Bartosz Salwowski, znowu na drodze do zdobycia bramki staje Arek, lecz przy dobitce Konrada Jurańca był bez szans. Kolejne minuty to przewaga Naki 98, efektem, czego był bramka na 2-0 a strzelcem bramki znowu okazał się Konrad Juraniec, dobijając strzał Dawida Pawełczaka.

Zawodnicy Naki 99 odgryzali się w między czasie kilkoma groźnymi strzałami jak i akcjami z kontry, strzał Igora Mazurka obronił bramkarz Kacper Żukian. Trzy razy na czystą pozycję wychodził Michał Skarbek po prostopadłych zagraniach środkowych pomocników Naki 99, lecz zawsze na drodze stawali środkowi obrońcy Naki 98 i blokowali strzały.

W 10 minucie piękną akcję przeprowadził k. Juraniec, mijając trzech zawodników i bramkarza podał do Wiktora Gawła i kiedy wydawało się, iż padnie kolejna bramka, Wiktor minimalnie przestrzelił. Minutę później znowu w roli strzelającego wystąpił Juraniec, po prostopadłym zagraniu B. Salwowskiego do S. Sikorskiego ten ostatni z pod linii końcowej wrzucił w pole karne i Konrad strzelił głową minimalnie nad poprzeczką. W pierwszej połowie największym zagrożeniem ze strony Naki 99 był szybki prawo skrzydłowy Kamil Maślanik. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0 dla Naki 98. Druga połowa zaczęła się od akcji młodszych kolegów, lecz po strzale Jakuba Ulewskiego piłka minimalnie minęła bramkę. W tej części gry obaj trenerzy dokonywali zmian w ustawieniu swoich zespołów. Większy efekt przyniosły zmiany trenera Mariusza Goławskiego. Mecz wyrównał się, lecz w końcówce nieznaczną przewagę mili młodsi zawodnicy, co udokumentowali strzeleniem bramki a strzelcem okazał się Paweł Kapusta. Końcówka była bardzo nerwowa i wynik mógł zmienić się raz w jedną, raz w drugą stronę. Tak czy inaczej obie drużyny zagrały ciekawe spotkanie i obu zespołom życzymy w dalszej części wielu zwycięstw i pięknych bramek.

Pisząc o naszych derbach:
www.sport.wm.pl
www.wama-sport.pl
www.olsztyn24.com 

W najbliższy weekend Lider gr 3 Naki 98 zagra u siebie z GKS Gietrzwałd-Unieszewo a Naki 99 wyjeżdża do Szczytna na mecz z Redą. Powodzenia.

 

Zapowiedź

Mecz II kolejki będzie wielkim świętem naszego klubu, ponieważ na przeciwko siebie staną dwie najstarsze drużyny w klubie. Jak i dwaj przyjaciele trener Mariusz Goławski Naki 99 i Dariusz Sułkowski Naki 98. Mecze między tymi drużynami są bardzo zacięte, młodsi koledzy zawsze mają ochotę dobrać się do skóry starszym. Natomiast starsi zawsze muszą uważać aby nie zlekceważyć młodszego przeciwnika.
Serdecznie zapraszamy na Dajtki ul. Żytnia, do gorącego dopingu.