Nadszedł czas możliwości zbierania 1% z podatku. Nasz klub co roku korzysta z tej możliwości. W roku 2015  uzbieraliśmy 3 000 zł, klub Naki dołożył z własnych funduszy 4 000 zł i każdy zawodnik z grup zaawansowanych otrzymał koszulkę klubową, a  piłkarze z grup rekreacyjnych  getry piłkarskie. Natomiast w roku 2016 udało się nam zebrać 4000,00 zł , które przeznaczyliśmy na zakup dla naszych zawodników ściennych kalendarzy klubowych.

        W tym roku postanowiliśmy, że zebrane środki finansowe z 1% w calości przekażemy Pawełkowi bratu jednego  z naszych piłkarzy, który choruje na ciężką chorobą SMA i jest kibicem i sympatykiem NAKI. SMA  jest niesamowicie niewdzięczna chorobą genetyczną spowodowaną brakiem białka w komórkach, co sprawia , że mięśnie nie widzą „nerwów”, a tym samym nie odbierają sygnału ruchów i myślą, że są niepotrzebne. Wtedy zaczynają zanikać. Ratunkiem na spowolnienie choroby jest specjalistyczna rehabilitacja oraz możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń. W roku 2015 jednak pojawiła się nadzieją na nowe lekarstwo na SMA, które wstrzymuje chorobą !!! Paweł marzy o chodzeniu i normalnym funkcjonowaniu. Leczenie może kosztować nawet ok. 100 000 zł. Obecnie rodzice Pawła starają się pozyskać je za darmo. Za przekazanie środków finansowych, które wspomogą leczenie Pawełka będziemy bardzo wdzięczni.

 

Jak przekazać pieniądze ? Pobierz instrukcje kliknij tu

KONIECZNIE WPISZ NAZWĘ KLUBU UKS NAKI OLSZTYN W RUBRYCE – „cel szczegółowy”

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste. Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpiszesz numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej czyli 0000086043 oraz KONIECZNIE nazwę swojego klubu (UKS NAKI OLSZTYN ) w rubryce „cel szczegółowy”. Nic więcej nie musisz robić. Widzisz? To naprawdę jest proste!