Szkółka Piłkarska „Naki” powstała w roku 1996 z inicjatywy Andrzeja Nakielskiego który wówczas zakończył karierę w I – ligowym zespole Stomil Olsztyn.

Ideą przyświecającą trenerowi Andrzejowi Nakielskiemu przy tworzeniu Szkółki było wykorzystanie swojego wykształcenia (AWF Gdańsk), umiejętności gry w piłkę nożną oraz zdobytego w polskich klubach piłkarskich doświadczenia, do nauki tej dyscypliny sportu młodych chłopców.

Od roku 1996 r. wielu chłopców uczęszczających do Szkółki Piłkarskiej „Naki” nie tylko zdobyło umiejętności gry w piłkę nożną ale także nauczyło się jak, grać fair play i godzić naukę w szkole z treningami. Szkółka istniejąca do chwili obecnej kształci adeptów piłki nożnej w wieku od 6-10 lat.

W roku 2000 rodzice dzieci trenujących piłkę nożną pod kierunkiem Andrzeja Nakielskiego zawiązali Uczniowski Klub Sportowy „Naki”, który aktualnie liczy 8 drużyn. Wszystkie drużyny UKS „Naki” biorą udział w rozgrywkach Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej i zajmują zawsze czołowe miejsca w tych rozgrywkach. Jednocześnie Uczniowski Klub Sportowy „Naki” umożliwia swoim zawodnikom wyjazdy na zgrupowania i obozy piłkarskie w całej Polsce.

Do największych sukcesów Klubu można zaliczyć zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski w roku 2003 a także przejście zawodników Klubu do zespołów z Polskiej Ekstraklasy. Ponadto Uczniowski Klub Sportowy „Naki” z powodzeniem uczestniczył w wielu międzynarodowych turniejach m.in. Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, Rosji.