W ostatnią niedzielę 17.01 wzieliśmy udział w prestiżowym turnieju rocznika 2003 Gedania R – Gol Cup 2016 w Gdańsku. Turniej, w którym uczestniczymy już od dobrych kilku lat, bez wątpienia można uznać za renomowany i jak zwykle wzięły w nim udział najlepsze zespoły bardzo silnego piłkarsko województwa pomorskiego, takie jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Gedania Gdańsk. Jest to turniej rozgrywany na sztucznej nawierzchni, ale „pod balonem”, stąd też pogoda w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. Jedynymi drużynami, które reprezentowały Warmię i Mazury były nasze dwa zespoły: NAKI I  i NAKI II. 

 

Początkowa faza turnieju rozgrywana była w 2 grupach, równocześnie na dwóch boiskach. Każda grupa liczyła 6 zespołów, grano systemem każdy z każdym, 1x13min. Do dalszej pucharowej fazy awansowały po 4 najlepsze zespoły z każdej grupy. NAKI I w swojej grupie B uzyskało następujące wyniki:

1.  NAKI – GRYF TCZEW         2:0,

2.  NAKI – JAGUAR GDAŃSK    3:0

3.  NAKI – LECHIA GDAŃSK     3:1

4. NAKI – GEDANIA II             3:4

5. NAKI – UKS JEDYNKA REDA  3:1

 

Tak więc w zmaganiach grupowych wygraliśmy 4 mecze, ponosząc jedną porażkę. Ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, w dość dramtycznych okolicznościach. Mianowicie 3 zespoły uzyskały po 12 pkt i potrzebna była „mała tabelka”. Dzięki zwycęstwu w ostatnim meczu z UKS Jedynka Reda 3:1 (musieliśmy wygrać minimum dwiema bramkami!) lepszym stosunkiem goli strzelonych wyprzedziliśmy pozostałe dwie ekpipy. Nawet grając pod presją, chłopcy stanęli na wysokości zadania i pokonali bardzo dobrą drużynę z Redy 3:1, co pozwoliło nam zagrać z teoretycznie słabszym przeciwnikiem z grupy A, który zajął 4 miejsce, Osiczanką Osicę. W ćwierćfinale dosyć pewnie pokonaliśmy przeciwników 3:1, pomimo szybko straconej pierwszej bramki. Półfinał to był bez wątpienia najbardzie dramatyczny mecz całego turnieju. Chłopcy po raz kolejny pokazali ogromny charakter i mimo, iż na 4 minuty przed końcem przegrywali 1:2, potrafili jeszcze odwrócić losy meczu i strzelić przeciwnikowi  bramki, które zadecydowały o naszym ostatecznym zwycięstwie 3:2! Dzięki temu zameldowaliśmy się w Wielkim Finale. Warte podkreślenia jest to, że bramka, któr padła w otatnich sekndach meczu, została zdobyta po kapitalnym wręcz książkowym rozegraniu piłki między Kacprem Okoniewskim, Maciejem Samorajem i Bartoszem Assmannem. Tą fantastyczną akcją w ostatnich sekundach, chłopcy udowodnili, że posiadają duże umiejętności piłkarskie i że zawsze grają do końca. W finale zagraliśmy z Gryfem Wejherowo i przegraliśmy ostatecznie 1:4, choć po bramce Kacpra Okoniewskiego doprowadziliśmy do remisu 1:1. Jednak lepsi fizycznie rywale lepiej wytrzymali trudy tego turnieju i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w całym turnieju. W tym miejscu trzeba oddać rywalom, że na ten sukces jak najbardziej zasłużyli, wygrywając wszystkie 8 meczów!

 

ĆWIERĆFINAŁ: 

NAKI – OSICZANKA OSICE 3:1

 

PÓŁFINAŁ:

NAKI – UKS JEDYNKA REDA 3:2

 

FINAŁ: 

NAKI – GRYF WEJHEROWO 1:4

 

Podsumowując występ pierwszego zespołu NAKI należy podkreślić, że chłopcy zaprezntowali się z jak najlepszej strony w całym turnieu. Grali jak to mają w zwyczaju, piłkę bardzo ofensywną, zespołową, trudną technicznie z dużą ilością podań i wymiennością pozycji. Do efektownej, szybkiej gry dołozyli również efektywność za co należą im się słowa uznania i wielkie brawa! Region Warmii i Mazur był godnie reprezntowany przez nasz zespoł. Zresztą jeden z organizatorów podczas wręczenia pucharów, medali i nagród indywidualnych, wspomniał, że UKS NAKI OLSZTYN jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii turnieu. Jeszcze raz wielkie brawa!

 

Warto również dodać, że Kacper Chojnowski został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju!. Do tego dołożył aż 12 bramek (król strzelców zdobył 13 goli). Gratulujemy Kacprowi świetnej postawy w całym turnieju!

 

Druga nasza drużyna zajęła ostatecznie w całym turnieu 11 miejsce. Jednak chłopcy również zapezntowali się z dobrej, solidnej strony, pokonując między innymi Arkę Gdynia! Praktycznie w każdym meczu wychodziliśmy na prowadzenie, którego niestety nie potrafiliśmy utrzymać do końca. Z pewnością potencjał piłkarski chłopcy posiadają  bardzo duży, tylko muszą uwierzyć w swoje umiejętności i wziąć przykład z kolegów, którym z pewnością nie odstają znacząco umiejętnościami piłkarskimi. Skład NAKI II: Szymon Marczuk, Piotr Wiśniewski, Maciej Jaworski, Oskar Kołoszko, Maciej Leszczyński, Aleksander Kocięcki, Oliwier Krauze, Jakub Kocięcki. 

 

Drużyny w turnieju prowadzili trenerzy: Piotr Borysionek i Cezary Korbus.