W miniony piątek zespół NAKI 2002 reprezentował Olsztyn w wojewódzkich finałach turnieju im. Marka Wielgusa, który odbył sie na trawiastych boiskach w Węgorzewie. W imprezie udział wzięło 16 najlepszych  drużyn w województwie, które kilka dni wcześniej wygrały turnieje eliminacyjne w swoich powiatach.

Osłabione Naki Olsztyn  nie było faworytem tego turnieju. Kilku  naszych podstawowych zawodników otrzymało zgodę na reprezentowanie  w turnieju swoich szkół. Faworytami byli z pewnością zespoły znane z sukcesów w ostatnich latach: Rona Ełk i SP 19 Elbląg (w całości Olimpia 2004 Elbląg).

Mimo wspomnianych osłabień zaczęliśmy od pewnego awansu z grupy, gdzie zdobyliśmy 7 punktów. W ćwierćfinale dość szybko spotkaliśmy się z jednym z faworytów, Olimpią 2004 Elbląg. Po wyrównanym meczu, wynik brzmiał 1:1 i doszło do rzutów karnych. Pewnymi strzelcami okazali się Szymon Nakielski, Kuba Chojnowski i Łukasz Rytelewski. Pierwszy strzał Olimpii obronił Konrad Gotowski. Półfinał to pewna wygrana naszego zespołu z zespołem Lwy Korsze.

Mimo upalnej pogody, zespół dotrwał z rezerwą sił do finału, głównie dlatego że była spora rotacja w zespole, każdy zagrał wiele minut w tym turnieju. Przeciwnikiem był ponownie zespół SP 18 . Mecz mógł rozpocząć się doskonale, lecz nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Następnie mieliśmy kilka kolejnych doskonałych sytuacji, po składnych akcjach, lecz bramkarz rywali bronił wyjątkowo dobrze i szczęśliwie. Przeciwnicy ograniczyli się jedynie do zmasowanej obrony. Jedyną bramkę tego meczu zdobyli po rzucie rożnym i był to jedyny oddany strzał w naszą stronę ale jak sie okazuje skuteczny. Tym razem nie udało się odrobić strat, mimo kolejnych okazji do strzelenia goli… To jest sport i piłka nożna, oprócz dobrej gry, trzeba jeszcze zdobyć gole. Wg znanego powiedzenia sportowego „żeby wygrywać, najpierw należy się nauczyć przegrywać” i dzisiaj nasi chłopcy mieli taką lekcję przegrywania. Gratulujemy rywalom i życzymy im sukcesów w dalszych grach.

Zepół odebrał dyplomy i medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Nakielski.

WYNIKI:
Naki – SP 1  Nidzica 3:0
Naki – SP 18 Olsztyn 1:0
Naki – SP Lubawa 3:3

ćwierćfinał: Naki – Olimpia 2004 Elbląg 1:1, k.3:1
półfinał: Naki – Lwy Korsze 3:0
finał: Naki – SP 18  0:1

Zagraliśmy w składzie:
Konrad Gotowski, Antek Ratkiewicz – Szymon Nakielski, Kuba Chojnowski, Kuba Sułek, Grzesiek Zdrada, Łukasz Rytelewski, Michał Korostyński, Dominik Sowul, Hubert Mazurek. Trener Kuba Kacperski.

GALERIA ZDJĘĆ –>>> KLIKNIJ TUTAJ !!