Warszawa 11.11.2017.

       Duży sukces odnieśliśmy w Warszawie, grając z utytułowanym klubem Legią Warszawa, który transferuje do swoich drużyn młodzieżowych najlepszych młodych piłkarzy z całej Polski i aktualnie jest jednym z najprężniej działającym klubem w Polsce w zakresie szkolenia młodych piłkarzy. W Centralnej Lidze  U-17, najwyższej klasie rozgrywkowej juniorów w Polsce Legia Warszawa   do naszego meczu była liderem rozgrywek nie doznając na swoim boisku żadnej porażki ! Drużyna z Warszawy po meczu z NAKI straciła pozycję lidera na rzecz Jagielloni Białystok. Do końca rozgrywek pozostała do rozegrania jeszcze tylko jedna , ostatnia kolejka ligowa, jak się okazuje nasza drużyna niespodziewanie „rozdaje karty” w walce o Mistrzostwo Centralnej Ligi U-17, gdyż po wspomnianym zwycięstwie nad Legią podejmować będziemy za naszą sprawą kolejnego , aktualnego lidera Jagiellonię Białystok.

         Pierwsza połowa meczu w Warszawie to przewaga gopodarzy i dwie dobre sytuacje. Na posterunku jednak byli niezawodni  w tym spotkaniu bramkarz i obrońcy Naki. Po 30 minutach gry i korekcie w ustawieniu zespołu, mecz się wyrównał. Pod koniec pierwszej połowy dobre sytuacje bramkowe dla Naki wypracowali Janek  Bińczak i Igor Bartosiewicz, który po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł w podstawowym składzie, swój występ z pewnością może zaliczyć do udanych. Druga połowa to już znaczna przewaga naszego zespołu, wysoki pressing  zdecydowanie zmienił sytuacje na korzyść naszej ekipy. Nasi chłopcy zaczęli grać pewniej, agresywniej i dokładniej preferując atrakcyjny , techniczny styl gry. W 50 minucie w dogodnej sytuacji „sam na sam” z bramkarzem znalazł się Janek Bińczak, następnie tuż nad poprzeczką głową strzelał Szymon Nakielski, zaraz po nim atomowe uderzenie Jakuba Chojnowskiego wylądowało na poprzeczce gospodarzy, Naki przeprowadziło jeszcze kilka szybkich składnych akcji, jednak bez skutku bramkowego, aż w końcu  Kacper Walendykieiwcz  5 minut przed końcem meczu okazał się najsprytniejszym zawodnikiem na boisku i wykorzystał nieporozumienie w szeregach obrońców warszawskich zdobywając zwycięskiego gola. Brawo dla całego zespołu tym bardziej, że rywal był z tzw. najwyższej „półki”.

          To już druga bardzo ważna wygrana w lidze, po zwycięstwie w olsztyńskich derbach . Za tydzień duża szansa na trzecie ważne zwycięstwo, bo do Olsztyna przyjeżdża niepokonana Jagiellonia Białystok, która w ostatnim meczu rozgromiła solidny SMS Łódż. Poniżej link do wideo meczu z Legią, opublikowany przez Legię na YouTube. 

          Ta prestiżowa wygrana potwierdza dobry kierunek  szkolenia piłkarskiego prowadzonego w NAKI Olsztyn zarówno pod względem sportowym jak i mentalnym. Oczywiście FC Barceloną nie jesteśmy i pewnie  nigdy nie będziemy ale  wyrównana rywalizacja  na poziomie juniora młodszego z najlepszymi w Polsce cieszy i motywuje. To efekt kilkuletniej pracy.

LEGIA WARSZAWA – NAKI OLSZTYN 0:1 (0:0)
Bramka: Kacper Walendykiewicz 75′

MVP: Janek Wojciechowski

Zagrali:
Gotowski 7 – Bartosiewicz 7, Krzewski 8, Rytelewski 7, Wojciechowski 8, Chojnowski 8, Nowicki 7 (60 'Żarejko), Walendykiewicz 7 (55′ Zielski), Mysiorski 7 (70′ Ciechacki), Nakielski 7, Bińczak 7. Z drużyną byli także: Łukasiak, Dąbrowski. Trenerzy: Kuba Kacperski, Andrzej Nakielski.

NAGRANY MECZ –>> KLIKNIJ TUTAJ

TABELA –>> KLIKNIJ TUTAJ

 

Tabela rundy rewanżowej

JAGIELLONIA 14
AKS ŁÓDŹ 12
LEGIA 10
MOSP 9
NAKI OLSZTYN 8
ESCOLA 8
UKS ŁÓDŹ 7
STOMIL 0