W sobotę 09.04 na olsztyńskich Dajtkach odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego turnieju Naki Cup 2016 – rocznik 2003. Jak zwykle w turnieju wystąpiły świetne zespoły z Polski jak i zza granicy. Tym razem gościliśmy dwie drużyny z Rosji: Baltica Kaliningrad oraz FK Kaliningrad a także zespół z Francji: Loudeac SC. Chłopcy z Francji przebywali od czwartku do poniedziałku u 5 polskich rodzin z rocznika 2003, dzięki temu mogli poznać bliżej polskie obyczaje, kulturę czy polską kuchnię. Natomiast już w czerwcu w ramach rewanżu, 11 chłopców z rocznika 2003 poleci do Francji na jeden z największych turniejów w Europie i również chłopcy z Naki będą mieszkać tym razem u rodzin francuskich. Trzeba przyznać, że integracja chłopców i trenerów z Francji z polskimi rodzinami wypadła znakomicie. Każdy był szczęśliwy i zadowolony, a my jako lokalna piłkarska społeczność pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. 

 

   W turnieju dobrze zaprezentował się pierwszy zespół NAKI I zajmując 5 miejsce, ponosząc tylko jedną porażkę z Polonią Warszawa 0:1. Gdybyśmy awansowali do finałowej czwórki to można by było powiedzieć o bardzo dobrym turnieju. O miejsca medalowe biliśmy się do ostatniego meczu, w którym za przeciwnika mieliśmy zespół z Gdańska APLG Gdańsk. Musieliśmy wygrać, jednak mimo optycznej przewagi „tylko” zremisowaliśmy. Warto podkreślić, że chłopcy do ostatniego meczu wytrzymali trudy turnieju na tle bardzo silnych fizycznych ekip takich jak ŁKS Łódź, Polonia Warszawa czy APLG Gdańsk. Zespół NAKI II zajął ostatecznie 12 miejsce (ale potrafił zremisować m.in z bardzo dobrym zespołem Dolcanem Ząbki czy Warmią Olsztyn).

 

   Turniej stał na wysokim poziomie a wygrał go podobnie jak rok temu Gol Brodnica po zwycięstwie w meczu finałowym z Jagiellonią Białystok po rzutach karnych 1:0. Obiektywnie należy przyznać, że młodzi chłopcy z Białegostoku grali najbardziej widowiskową piłkę strzelając w fazie grupowej z silnymi przeciwnikami aż 14 bramek. Jak wysoki był poziom tego turnieju niech świadczy fakt, że Warmia Olsztyn, która tydzień wcześniej wygrała eliminacje wojewódzkie, nie strzeliła w 6 meczach grupowych ani jednej bramki!

 

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU: kliknij tutaj

 

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ W TURNIEJU: 

1. Gol Brodnica

2. Jagiellonia Białystok

3. APLG Gdańsk

4. Polonia Warszawa

5. NAKI I OLSZTYN

6. Baltica Kaliningrad

7. Dolcan Ząbki

8. ŁKS Łódź

9. Arka Gdynia

10. Loudeac SC

11. Olimpia Elbląg

12. NAKI II OLSZTYN

13. Warmia Olsztyn

14. FK Kaliningrad

 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM GIER, TABELE, STATYSTYKI:

Grupa A: kliknij tutaj

Grupa Bkliknij tutaj

Faza pucharowakliknij tutaj