Wyjazd do Włoch na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Di Calzio Giovanile” w Cerignoli k/Foggi

Witam. Proponujemy Państwu wyjazd na bardzo atrakcyjny turniej piłkarski do Włoch. Wyjazd jest atrakcyjny ale również i kosztowny. Mimo wszystko zdecydowaliśmy się zrealizować te przedsięwzięcie licząc, że warto przeżyć kilka dni na jednym z najpiękniejszych wybrzeży w Europie jakim jest półwysep GARGANO  wśród sympatycznych  Włochów kochających ponad wszystko futbol . U naszych włoskich przyjaciół byliśmy już trzykrotnie, zawsze byli bardzo mili i gościnni (link do zdjęć na dole). Chcemy poinformować również, że uczestnicy wyjazdu płacą wyłącznie za poniesione przez siebie koszta. Chcemy też wspomnieć , że nie udało się nam niestety pozyskać dofinansowania z państwowych instytucji i  w związku z tym około 10 % kosztów wyjazdu związanych z organizacją tego wyjazdu ponosi z własnych środków finansowych UKS NAKI.

    Niżej podajemy podstawowe i konkretne informacje na temat wyjazdu. Bardzo prosimy rodziców o szybką odpowiedź, gdyż w ostatnim czasie nastąpiła podwyżka biletów lotniczych i istnieje poważne zagrożenie dalszego wzrostu cen. Wyjazd dotyczy chłopców z grup Z01 i Z02.

– wylot z Polski 28.05.2013r  (wtorek) lotnisko w Warszawie  – wylot z Włoch 4.06.2013r (wtorek) lotnisko w Bari

wariant nr 1 cena 1 080,00 zł . Cena obejmuje: przelot (bagaż podręczny 10 kg + 15 kg bagaż rejestrowany, czyli oddawany na pokład bagażowy), ubezpieczenie sportowe na wartość 10 000 Euro, transport na lotnisko w Warszawie (potrzebne 3 samochody osobowe rodziców), transport z lotniska z Bari do Cerignoli, pobyt i wyżywienie w Cerignoli (chłopcy mieszkają u rodzin włoskich).

  – wariant nr 2 cena 890,00 zł . Cena obejmuje j.w. ale zawodnik może zabrać do samolotu tylko i wyłącznie bagaż podręczny (waga  podręcznego bagażu wynosi 10 kg ! Uważamy, że jest to realne, czytaj niżej – wg obowiązujących przepisów dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego na osobę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm <torebki, teczki, komputery przenośne, zakupione produkty, aparaty itp. mogą być przewożone tylko w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego>. Przekroczenie limitu wagi lub rozmiaru nawet o 1 cm bagażu powoduje uniemożliwienie wniesienia bagażu lub dopłatę 20 euro za 1 kg – podane przepisy są bardzo przestrzegane!!! W praktyce wygląda to tak, że na odprawie jest skrzynka wg wyżej podanych rozmiarów, jeśli bagaż pasażera się zmieści to ok, jeśli się nie zmieści przewoźnik pobiera wysokie dodatkowe opłaty. Jeśli zawodnik spakuje się w lekką torbę lub worek np. żeglarski to jest realne rozwiązanie – czytaj niżej. Decyzje rodzice podejmują indywidualnie.

–  Sugerowane rzeczy do zabrania na nasz 7 dniowy  wyjazd: 1 komplet dresów klubowych, biały i czarny komplet meczowy, 4-6 koszulek z krótkim rękawem, 1 szt polaru lub sweter z długim rękawem ( we Włoszech o tej porze jest bardzo ciepło, 1 szt ciepłego odzienia na pewno wystarczy, kurtka jest raczej zbędna, opady deszczu są sporadyczne), 1 szt długich spodni, 5-7 szt. majtek, 5-7 szt skarpetek, 1 szt piżama (krótki rękaw),klapki, buty piłkarskie na hale z płaską podeszwą (obowiązkowo), buty piłkarskie z korkami (obowiązkowo), ochraniacze, krem z filtrem, pasta + szczoteczka do zębów, mydło, (ręcznik będzie na miejscu), drobny prezent dla rodziny włoskiej. Biorąc pod uwagę, że część z w/w rzeczy chłopcy w czasie podróży będą mieli na sobie oraz to że we Włoszech jest możliwość prania brudnych rzeczy  to wariant z 10 kg bagażem jest do rozważenia. Decyzje rodzice podejmują indywidualnie i na swoją odpowiedzialność.

Pozostałe warunki uczestnictwa w wyjeździe:

– wpłata 850,00 (wariant nr 1) lub 660,00 zł (wariant nr 2) zł najpóźniej w dniu 18.03.2013r (poniedziałek) na treningu, II rata 230,00 zł do dnia 15.05.2013r (wpłata tak wysokiej zaliczki wynika z konieczności wykupu biletów lotniczych w momencie rezerwacji. Rezerwacja jest wyłącznie na konkretne nazwisko i imię)

– w przypadku ewentualnej rezygnacji z wyjazdu zwrot kosztów I zaliczki jest niemożliwy. Istnieje możliwość przebukowania biletu lotniczego na inną osobę, ale może to kosztować u przewoźnika nawet do 600,00 zł i wymaga oczywiście znalezienia drugiej osoby na zwolnione miejsce co w ostatnie chwili nie jest łatwym zadaniem.

– przesłanie do dnia 16.03.2013r do godz. 18.00 sms-a z datą urodzenia, imiona i nazwisko (identyczne jak w dokumencie na podstawie , którego zawodnik będzie przekraczał granicę) oraz  nr dokumentu ( paszport lub dowód osobisty z datą ważności). Osoby nie posiadające w/w dokumentów mogą jechać ale brak dokumentu muszą zgłosić w smsie.

– rodzice zawodników wyjeżdżających są zobowiązani do przyjęcia jednego zawodnika włoskiego w dniach 18-23 kwiecień 2013r. Włoska drużyna przyjeżdża w tym czasie na Turniej NAKI.

– zawodnik kupuje drobny symboliczny prezent dla rodziny włoskiej u której będzie mieszkał

– zawodnik wyjeżdżający do Włoch wpłacił zaliczkę na letni obóz NAKI (uczestnictwo zawodnika w obozie piłkarskim jest podstawową częścią procesu treningowego, wyjazd na obóz ze względów sportowych przynosi więcej korzyści szkoleniowych w związku z tym zależy nam trenerom, żeby przede wszystkim nasi piłkarze brali udział w  zgrupowaniach letnich, a ewentualnie potem w dodatkowych wyjazdach zagranicznych)

UWAGA ! Podane ceny są aktualne na dzień 15.03.2013r. Z każdym kolejnym dniem ceny biletów lotniczych mogą wzrosnąć. Im mniej jest miejsc w samolocie tym ceny wzrastają. W związku z   tym zależy nam na szybkiej konkretnej odpowiedzi. Oczekujemy od rodziców sms-a z pozytywną lub negatywną odpowiedzią do dnia 16.03.2013r (sobota) do godz. 18.00 lub wcześniej oraz wpłaty zaliczki w dniu 18.03.2013r podczas poniedziałkowego treningu. Wpłat dokonujemy wyłącznie gotówką trenerom Kubie i Andrzejowi ( nie wpłacamy na konto). Ze względów na wspomniane wyżej uwarunkowania chcemy kupić bilety w dniu 19.03.2013r (wtorek) mając nadzieję, że do tej pory ceny biletów lotniczych się nie zmienią. Jeszcze tydzień temu bilety kosztowały około 200 zł mniej niż aktualnie i na pewno w nie długim czasie jeszcze wzrosną.

Zobacz zdjęcia Italia 2011 kliknij tu

Zobacz zdjęcia Italia 2009 kliknijn tu