GUERLADEN FRANCE CUP 2017 zakończony. NAKI Olsztyn zajęło miejsce 37 na 176 zespołów. Dzięki współfinansowaniu przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego wyjazdu młodych piłkarzy NAKI do Francji nasi piłkarze mogli skonfrontować sie na płaszczyźnie sportowej z rówiesnikami z całego świata.

W dniach 8-12 czerwca drużyna Naki 2004 przebywała na największym turnieju piłkarskim w Europie. W mistrzostwach oprócz drużyn z Europy, pojawiły sie ekipy z USA, Kolumbii, Madagaskaru itp. Po bardzo długiej i wyczerpującej podróży, piłkarze Naki zamieszkali u rodzin francuskich. Pierwszego dnia odbyło się zwiedzanie Bretanii (Loudeac i Carnac), basen, obiad w restauracji razem z francuskimi kolegami, kąpiel w morzu i wiele innych atrakcji.

Drugi dzień to początek turnieju. W grupie Naki było łącznie 8 drużyn w tym triumfator z zeszłego roku FC Lorient. 
3 zwycięstwa, 3 remisy i 1 porażka – dało nam drugie historyczne miejsce tuż za FC Lorient (porażka 0-1 w ostatniej sekundzie meczu).
Warto podkreślić że straciliśmy w tej fazie tylko jedną bramkę, co możliwe że było najlepszym wynikiem w turnieju.
Drugiego dnia faza finałowa. Z grupy 4-drużynowej, tylko jedna ekipa mogła awansować dalej. Niestety po jednym wygranym meczu i dwóch porażkach, zajęliśmy 3 miejsce.
Lekki niedosyt, gdyż w każdym meczu były sytuację które należało zamienić na bramki i w żadnym z meczów nie zasłużyliśmy na porażkę.
Niestety piłka nożna to sport w którym wszystko może sie wydarzyć. 
Warto podkreślić też fakt że kilkanaście godzin przed wyjazdem piłkarze Naki grali bardzo ciężki mecz, ćwierćfinał mistrzostw województwa, a dwa dni przed wyjazdem część chłopaków grało w kadrze województwa, więc zmęczenie mogło mieć znaczenie w tym turnieju.
Bardzo dziękujemy francuskim rodzinom i Assocation Franco-Polonaise Cotas d’Armor – Warmie et Mazurie za noclegi, gościnę, wiele przygód i niezapomnianych chwil.

Skład Naki: Mateusz Niedbała,Bartek  Kacprzyk, Jan Iwanowski, Mikołaj Trembicki, Daniel Witkowski, Adrian Morawski, Jędrzej Wiśniewski, Dominik Kozera, Kacper Chojnowski, Konrad Gawryś, Maciej Samoraj.

Trenerzy: Andrzej Nakielski, Mateusz Zawadzki, Adrian Błudnicki.

Tak grało Naki:

Grupa G:

1.Naki – La Ferte Bernard – 2:0 – Chojnowski, Trembicki

2.Naki – FC Croix Corlay – 0:0

3.Naki – FC Entente Du Vignoble – 0:0

4.Naki – S.C Le Riehu – 0:0

5.Naki – FC Lorient – 0:1

6.Naki – Bourbuegus Soliers S.C – 1:0 – Iwanowski

7.Naki – U.C Tregunc – 1:0 – Samoraj

Grupa 12:

1.Naki – Racing Club de France – 1:2 – Chojnowski

2.Naki – Vendee Fontenay – 0:1

3.Naki – FC Klegereg – 1:0 – Samoraj