W czerwcu drużyna Naki 01  w ramach współpracy   z  francuskim klubem Loudeac OSC uczestniczyła w wielkim turnieju piłkarskim „De Guerladen 2014” w którym wzięło udział 128 drużyn z całego świata, między innymi  z Brazylii, Wenezueli, Hiszpanii, USA, Algierii i Ukrainy.  Wśród francuskich klubów znalazły się również ekipy  z francuskiej I ligi: Girondins De Bordeaux, EA Guingamp, FC Nantes, FC Lorient, SM DE Caen, Stade Rennais oraz  Stade De Reims. W turnieju uczestniczyli  13 letni piłkarze, drużynę Naki reprezentowali  w większości  młodsi o rok od swoich rywali zawodnicy, co niewątpliwie było dużym utrudnieniem, gdyż rówieśnicy z zachodu Europy szybciej dojrzewają i zdecydowanie przewyższali naszą drużynę warunkami fizycznymi.

   W I etapie uczestnicy imprezy podzieleni zostali na 16 ośmiodrużynowych grup. Do finału „A” awansowały cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. W II etapie utworzonych zostało 16 czterodrużynowych grup, do dalszej fazy awansowali mistrzowie grup grając dalej aż do głównego finału w systemie pucharowym, czyli przegrany odpada.

                Losy drużyny Naki nie były łatwe. W I etapie w pierwszych czterech meczach Naki co się rzadko zdarza uzyskało bezbramkowe remisy. Poziom sportowy większości drużyn w grupie był wyrównany. Po czterech remisach nadszedł czas na decydujące starcia. Naki następny mecz aby myśleć o awansie do finału „A” musiało wygrać. Niestety rywalem w kolejnym meczu był jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju I ligowy profesjonalny zespół  Girondins De Bordeaux. Jednak jak to bywa w turniejach, każdy zespół zawsze rozgrywa w imprezie przynajmniej ten jeden „super” mecz w którym wszystkim zawodnikom dosłownie wszystko wychodzi. Tak też się stało tym razem. Naki sprawiło turniejową sensację pokonując po golach strzelonych przez Grzesia Zdradę i Jakuba Bałdygę faworyzowanego rywala 2-0. W następnym pojedynku drużyna z Olsztyna „idąc za ciosem” wygrała z FC Francoville 1-0 ( Jakub Bałdyga), a w ostatnim meczu przegrała z Racing Club 0-2 zajmując ostatecznie premiowane do finału „A” czwarte miejsce w grupie.

 Wyniki grupowe I etap:

Loudeac OSC – Naki   0-0

ST Laurent – Naki 0-0

ES Breveren – Naki 0-0

As Treve – Naki 0-0

Girondins De Bordeaux – Naki  0-2   (Zdrada, Bałdyga)

FC Francoville – Naki 0-1   (Bałdyga)

Racin Club – Naki   2-0

 

     W II etapie Naki będące tylko w 11 osobowym składzie niestety nie podołało wymagającym rywalom doznając trzech porażek po 0-2.

      Zawodnicy Naki mieszkali u rodzin swoich francuskich rówieśników. Oprócz doświadczeń sportowych mieli okazję bliżej poznać kulturę, zwyczaje oraz przepiękny nadmorski region Mur De Bretagne. Następny wyjazd do Francji odbędzie za rok, także warto trenować, żeby jeszcze lepiej zaprezentować się przed francuskimi kibicami. Warto wspomnieć , że turniej wygrał I ligowy EA Guingamp, a mecz finałowy oglądało aż 4 000 widzów ! Zobacz galerię foto kliknij tu