Już w najbliższy czwartek tj. 8.06.2017r reprezentacja NAKI rocznik 2004 z trenerami Andrzejem Nakielskim, Zawadzkim Mateuszem i Adrianem Błudnickim wylatuje do Francji a na jeden z największych piłkarskich turniejów w Europie GUERLADEN 2017, w którym zagra 176 zespołów z całego świata.  Obsada jest doborowa w rozgrywkach wezmą udział prawie wszystkie drużyny z I i II ligi francuskiej między innymi takie jak: Olimpic Marsylia, EA Guingamp, FC Nantes, Stade de Reims, FC Lorient, Bastia , Metz ,St Ettiene i inne , także nasz team jedzie po dobrą lekcję futbolu.

  Zawodnicy zamieszkają w domach francuskich piłkarzy. Oprócz uczestnictwa w turnieju będą zwiedzać przepiękną Bretanię, a przede wszystkim zobaczą niesamowite przypływy i odpływy morza, które w tym rejonie są bardzo duże. Finał turnieju rozegrany zostanie przy 15 000 widowni i weźmie w nim udział 16 drużyn, które grać będą w systemie pucharowym. Miejsca Naki w latach ubiegłych:

Rok 2013 –miejsce 64-128   rocznik 2000

Rok 2014 – miejsce 32-64    rocznik 2001

Rok 2015 – miejsce 5-8       rocznik 2002

Rok 2016 – miejsce 64-128   rocznik 2003

Informacje dla rodziców:

   Szczegółowy opis podróży: lot samolotem Warszawa Modlin – Paris Beauvais, lotnisko – dworzec PKP Francja Paryż Montparnasse (bus), Paryż – Rennes (szybka kolej TGV), Rennes – Loudeac (bus). Przyjazd na miejsce ok. godz. 23.00. Powrót analogicznie w Olsztynie będziemy około godz. 19.00 w dniu 12.06.2017r

 

Informacje organizacyjne dla wyjeżdżających:

1/ wyjazd na lotnisko Warszawa Modlin (lot Ryanair) 8.06 (czwartek) godz. 6.10 (ZBIÓRKA GODZ. 5.50) – Dworzec Główny PKS stanowisko nr 8 – autokar RADEX lub stacja Orlen ul. Warszawska – wylot na Warszawę. Powrót: 12 czerwiec ok. godz. 19.00 (przylatujemy na lotnisko Warszawa Modlin – lot Ryanair)

Grupa trenera Adriana: Kacprzyk Bartek, Morawski Adrian, Witkowski Daniel – wyjazd autokarem rejsowym RADEX w dniu 8.06.2017r – zbiórka godz. 5.50 Dworzec Główny PKS Olsztyn stanowisko nr 8 RADEX (autobus odjeżdża o godz. 6.10, jesli ktośsie spóźni autobus czekać nie będzie)

Grupa Trenera Mateusza: pozostali 8.06.2017r zbiórka g. 7.45 CPN ORLEN ul.Warszawska – wylot na Warszawę – wyjazd 2 samochodami osobowymi (trener Mateusz i trener Andrzej)

2/ Korzystamy z usług linii lotniczych Ryanair. Zawodnicy zabierają tzw. bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 20 cm  o wadze nie przekraczającej 10 kg oraz oraz 1 małą lekką torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Rozmiar bagaży jest szczegółowo sprwdzany, przekroczenie wagi lub rozmiaru walizki nawet o 1cm spowoduje dopłatę ok. 50 euro (ewentualny koszt pokrywa zawodnik). W bagażu nie wolno przewozić napojów (cieczy, żelu).Kosmetyki typu małe mydło w żelu, mały szampon itp wyłącznie w przeźroczystym zamykającym sięna wcisk lub guziki lub zamek worku foliowym. Można w bagażu przewozić kanapki, które należy zabrać , gdyż będziemy prawdopodobnie na miejscu dopiero na późną kolację. Oczywiście będzie możliwość zakupienia prowiantu na lotnisku ale przypominamy, ze nie jest on tani. Proponujemy do bagażu zabrać małe (mini) mydło i pastę do zębów. W przypadku przekroczenia podanych limitów należy dopłacić 60 euro do bagażu bezpośrednio przed wylotem (każdy we własnym zakresie). Nie bierzemy ręczników, chyba , że będzie wolne miejsce w bagażu. Proponujemy przed wyjściem z domu zważyć walizkę, żeby uniknąć niepotrzebnych sytuacji przy odprawie na lotnisku.

3/ Obowiązkowo zabieramy ze sobą: Zawodnicy na podróż ubierają się w nowe dresy NAKI oraz żółtą jaskrawą koszulkę naki i czarne spodenki lub spodnie dresów naki !, kapielówki na basen !!!

– czarna koszulka, czarne spodenki, jaskrawo żółte getry i koszulka , nowe dresy naki , buty piłkarskie z korkami i turfy, ochraniacze piłkarskie, kąpielówki oraz oczywiście paszport lub dowód osobisty i kartę NFZ (patrz pkt 5)

4/ Symboliczny upominek dla rodziny francuskiej (np.ptasie mleczko lub cos podobnego o mniejszych wymiarach)

5/ Każdy zawodnik przekazuje trenerowi Adrianowi lub Mateuszowi na zbiórce  w dniu 8 czerwca:

– paszport lub dowód osobisty (UWAGA !  BARDZO WAŻNE ! Należy przekazać ten dokument, który podawany był do rezerwacji kupna biletów lotniczych)

– wyrobioną w NFZ (ul. Żołnierska – budynek Sanepidu) – formalności załtwia się w 15 min, należy posiadać tylko dowód ubezpieczenia zdrowotnego z zakładu pracy jednego z rodziców.

– podpisane oświadczenie –  Zgoda rodziców na wyjazd dziecka do Francji, może być wymagana na lotnisku we Francji kliknij tu

– oświadczenie o zdrowiu dziecka kliknij tu

– pieniędzy kieszonkowych nie przekazujemy trenerowi

Telefony komórkowe zawodnicy moga wziąć , jednak klub nie ponosi odpowiedzialnosci za ewentualne ich uszkodzenie lub zagubienie

 

PLAN DNIA 9.06.2017 (czyli dzień przed meczami grupowymi)

8:45 spotkanie na stadionie Louis Chevé w LOUDEAC

9:00 wyjazd dwoma minibusami do CARNAC

Rano:

-zwiedzanie „Kamiennych szeregów z Carnac”

-zwiedzanie portu i plaży w Trinité-sur-Mer

-Obiad na kempingu LE DOLMEN + czas relaksu, gry oraz basen ( Francuzi podkreślają, że na basen należy mieć koniecznie kąpielówki na zmianę i ręczniki, w szortach nie zostaniecie wpuszczeni!!! )

-powrót do PONTIVY, wieczór inauguracyjny, parada drużyn o godz. 18. ( w piątek zawodnicy muszą mieć przy sobie swoje stroje klubowe, aby być gotowym na paradę)

20:00 powrót do rodzin w LOUDEAC