Zespół Naki Olsztyn rocznik 2007 prowadzony przez trenera Dariusza Sułkowskiego w sobotę 19.11.16 r. zaprezentował się z bardzo dobrej strony w  kolejnym turnieju halowym, który odbył się w Iławie.
W turnieju wzięło udział 16 zespołów z kraju i regionu, wśród nich takie drużyny jak DAP Toruń, „12” Włocławek, Wisełka Bydgoszcz, Pomorze Gdańsk, GOL Brodnica, Olimpia Grudziądz czy Wkra Żuromin, z naszego regionu LAP Lubawa, Stomil Olsztyn, Żuri Olsztyn, Unia Susz, Czereś Sport Olsztyn, Naki Olsztyn i gospodarz Mały Jeziorak Iława ( 3 drużyny).

W początkowej fazie turnieju zespoły podzielone zostały na 4 grupy, następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do Ligi Mistrzów a dwie ostatnie do Ligi Europejskiej. Zespół Naki Olsztyn rozgrywki grupowe rozpoczął od rywalizacji z gospodarzem turnieju Małym Jeziorakiem (Niebieski), po jednostronnym pojedynku zespół z Olsztyna wygrał tylko 1-0 po golu Artura Wasilewskiego. Drugim przeciwnikiem zespołu trenera Sułkowskiego był silny zespół DAP Toruń, po dwóch golach Aleksandra Kubickiego wygrali ten mecz 2-0, po tym meczu zespół Naki już jedną nogą był w grupie mistrzowskiej. Ostatni mecz Naki Olsztyn w grupie to spotkanie z silną ekipą „12” Włocławek, można powiedzieć że chłopcy z Olsztyna poczuli się zbyt pewnie i myślami już byli w grupie finałowej, to spowodowało lekkie rozprężenie w szykach obronnych a przeciwnik skrzętnie wykorzystał sytuację i pokonał olsztynian 2-0. Ostatni mecz w grupie B odbył się pomiędzy DAP Toruń a „12” Włocławek (zwycięzca miał awans), po wyrównanej grze lepszą ekipą okazali się chłopcy z Włocławka wygrywając ten mecz 1-0, czym zepchnęli Naki na drugie miejsce w grupie.

W grupie finałowej zameldowały się takie zespoły:

 1. Mały Jeziorak Iława (biały)
 2. Mały Jeziorak Iława (czarny)
 3. Stomil Olsztyn
 4. LAP Lubawa
 5. Czereś Sport Olsztyn
 6. „12” Włocławek
 7. Wiesełka Bydgoszcz
 8. Naki Olsztyn

Rywalizacja w grupie mistrzowskiej stała na wysokim poziomie a każda z drużyn była w stanie rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, jak pokazały wyniki nie było zdecydowanego faworyta tego turnieju. Zespół Naki w pierwszym meczu z Wisełką Bydgoszcz wypadł słabo patrząc na suchy wynik 3-0 dla przeciwników z Bydgoszczy. Na początku meczu Olek Kubicki miał dwie świetne sytuacje sam na sam z bramkarzem, lecz nie wykorzystał tych okazji wraz z końcową syreną to Wisełka cieszyła się z wygranej. Mimo słabszego meczu z Wisełką zawodnicy Naki Olsztyn stawili czoła kolejnemu przeciwnikowi jakim był LAP Lubawa, po pięknym golu Wiktora Rutkowskiego (przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam) pokonali zespół z Lubawy 1-0.

Kolejny mecz grupowy miał jeszcze większe znaczenie, ponieważ naprzeciwko siebie stanęły zespoły z Olsztyna…Stomil Olsztyn – Naki Olsztyn. Mecz jak zwykle zacięty pomiędzy tymi drużynami i mimo wielu sytuacji podbramkowych to zawodnicy Naki po golu Olka Kubickiego cieszyli się ze zwycięstwa 1-0.
Kolejnym przeciwnikiem Naki był jeden z zespołów gospodarzy Mały Jeziorak Iława czarni, mecz po dwóch golach Olka Kubickiego i Miłosz Jachimowicza zakończył się wynikiem 2-1 dla Naki Olsztyn.  Po przerwie obiadowej zawodnicy Naki mierzyli się z Małym Jeziorakiem biały, mimo wielu sytuacji pod obiema bramkami mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Ostatni mecz turnieju, nie dość że decydował która z drużyn zajmie wyższe miejsce, to jeszcze naprzeciwko się stanęły kolejne dwa zespoły z Olsztyna…Czereś Sport i Naki Olsztyn. Mecz przebiegał pod dyktando Naki Olsztyn, choć obie drużyny mogły rozstrzygnąć wynik tego meczu na swoją korzyść. Po zaciętym spotkaniu to zawodnicy Naki Olsztyn cieszyli się ze zwycięstwa 1-0 po golu Wiktora Rutkowskiego i asyście kapitana drużyny Artura Wasilewskiego. To zwycięstwo nad zawodnikami trenera Czereszewskiego dało drużynie Naki Olsztyn drugie miejsce w turnieju. Drużyna Naki Olsztyn w tym turnieju zagrała w składzie: Artur Wasilewski, Michał Tyszka, Mateusz Sul, Miłosz Jachimowicz, Aleksander Kubicki, Wiktor Rutkowski, Igor Kozubowski i Adrian Urbański.

Klasyfikacja końcowa w grupie mistrzowskiej:

 1. Dwunastka Włocławek
 2. Naki Olsztyn
 3. Wisełka Bydgoszcz
 4. LAP Lubawa
 5. Czereś Sport Olsztyn
 6. Stomil Olsztyn
 7. Mały Jeziorak Iława (biały)
 8. Mały Jeziorak Iława (czarny)
 9. – 16. Mały Jeziorak (niebieski), Wkra Żuromin, Gol Brodnica, Pomorze Gdańsk, Żuri Olsztyn, Unia Susz, Olimpia Grudziądz, DAP Toruń
Informacje prasowe:

www.wama-sport.pl 

 
www.olsztyn24.com 
 
www.wo24.pl