Już w najbliższą środę po raz siódmy reprezentacja NAKI tym razem rocznik 2006 wylatuje do Francji  na jeden z największych piłkarskich turniejów w Europie GUERLADEN 2019, w którym zagra 192 zespołów z całego świata.  Obsada jest doborowa w rozgrywkach wezmą udział prawie wszystkie drużyny z I i II ligi francuskiej między innymi takie jak: Olimpic Marsylia, EA Guingamp, FC Nantes, Stade de Reims, FC Lorient, Bastia , Metz ,St Ettiene oraz ekipy z Brazylii, USA, Kanady, Nigerii, Algierii, Belgii, Ukrainy i Rosji

  Zawodnicy zamieszkają w domach francuskich piłkarzy. Oprócz uczestnictwa w turnieju zaplanowane jest zwiedzanie regionu Bretanii. Finał turnieju rozegrany zostanie przy 15 000 widowni i weźmie w nim udział 16 drużyn, które grać będą w systemie pucharowym. Miejsca Naki w latach ubiegłych:

Rok 2013 –miejsce 64-128   rocznik 2000

Rok 2014 – miejsce 32-64  rocznik 2001

Rok 2015 – miejsce 5-8      rocznik 2002

Rok 2016 – miejsca 64 – 128 rocznik 2003

Rok 2017 – miejsca 32-64     rocznik 2004

Rok 2018 – miejsca 32-64     rocznik 2005

Informacje dla rodziców:

   Szczegółowy opis podróży: wyjazd 12.06.2019r ŚRODA pociągiem zbiórka godz. 13.00 przed kasami PKP Olsztyn Główny (kolacja – kupujemy we włanym zakresie starówka Wrocław) pociąg wyjeżdża 13.36 kto nie zdąży to nie pojedzie…, nocleg Hotel Trio Wrocław ( wykupione śniadanie w hotelu) lot samolotem Wrocław  – Paris Beauvais  lotnisko – dworzec PKP Francja Paryż Montparnasse (bus) – posiłek we własnym zakresie na dworcu PKP Paryż ok. 8 euro, Paryż – Rennes (szybka kolej TGV), Rennes – Loudeac (bus). Przyjazd na miejsce ok. godz. 23.00. Wyżywienie i noclegi podczas pobytu zapewniają rodziny goszczące chłopców.Powrót analogicznie ztym, że lecimy samolotem z Paryża do Warszawa Modlin przylot 15.55 następnie Flixbus 18.05 do Olsztyna (ok. 21.00 Dworzec PKP Olsztyn)

  

Informacje organizacyjne dla wyjeżdżających:

1/ zbiórka na wyjazd 12.06.2019r ŚRODA godz. 13.00 DWORZEC GŁÓWNY Olsztyn godz. 13.00 – Kto nie zdąży nie pojedzie… Dokumenty przekazujemy trenerowi Mateuszowi na treningu wieczornym oraz sprawdzamy dane dokumentów wpisanych na listę do odprawy (patrz pkt 5). W dniu wyjazdu pociąg nie czeka, także nie będzie czasu na przekazywanie dokumentów.

2/ Korzystamy z usług linii lotniczych Ryanair. Zawodnicy zabierają tzw. bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 20 cm  o wadze nie przekraczającej 10 kg oraz oraz 1 małą lekką torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Korzystalismy z linii lotniczej już wiele razy nigdy zawodnicy nie mieli problemu z zmieszczeniem do w/w walizki. W bagażu nie wolno przewozić napojów (cieczy, żelu). Obowiązkowo woreczek przeźroczysty zamykany na „tasiemkę” na przybory do mycia. Można w bagażu przewozić kanapki.We Wrocłaiu przed wyjazdem na pewno będzie możliwość zrobienia zakupów w sklepie (bułki, rogal itp).Oczywiście będzie możliwość zakupienia prowiantu na lotnisku ale przypominamy, ze nie jest on tani. Proponujemy do bagażu zabrać małe (mini) mydło i pastę do zębów. W przypadku przekroczenia podanych limitów należy dopłacić ok. 60 euro do bagażu bezpośrednio przed wylotem (każdy we własnym zakresie). Nie bierzemy ręczników, chyba , że będzie wolne miejsce w bagażu. Proponujemy przed wyjściem z domu zważyć walizkę, żeby uniknąć niepotrzebnych sytuacji przy odprawie na lotnisku.

3/ Obowiązkowo zabieramy ze sobą: Zawodnicy na podróż ubierają się OBOWIĄZKOWO w dresy NAKI (żółta bluza) oraz żółtą jaskrawą koszulkę naki i czarne  spodenki. W takich strojach będą bardziej widoczni.

 Zabieramy również dwa komplety meczowe NAKI: jaskrawo żołta koszulka, czarna koszulka, czarne spodenki i jaskrawożółte getry, buty piłkarskie z korkami !!! (mecze rozgrywane są na naturalnej trawie, także wskazane buty z korkami) i turfy, ochraniacze piłkarskie, kąpielówki oraz oczywiście paszport lub dowód osobisty i kartę NFZ (patrz pkt 5) !!!

4/ Symboliczny upominek dla rodziny francuskiej ( coś drobnego niedrogiego, proponujemy np. ptasie mleczko, sliwka  w czekoladzie lub inny charakterystyczny polski smakołyk lub  kubek reprezentacji Polski – można kupic na poczcie polskiej lub cos w tym stylu…)

5/ Każdy zawodnik przekazuje trenerowi Mateuszowi na poniedziałkowym treningu:

– paszport lub dowód osobisty (UWAGABARDZO WAŻNE ! Należy przekazać ten dokument, który podawany był do rezerwacji kupna biletów lotniczych w innym przypadku bilet nie będzie ważny i zawodnik nie wyleci na turniej)

kartę  NFZ (wyrabia się w siedzibie NFZ przy ul. Żołnierska – budynek Sanepidu) – formalności załatwia się w 15 min, należy posiadać tylko dowód ubezpieczenia zdrowotnego z zakładu pracy jednego z rodziców. Zawodnicy będą ubezpieczeni jednak karta NFZ jest najlepszym ubezpieczeniem w czasie wyjazdu zagranicznego.

– podpisane oświadczenie nr 1 . Zgoda rodziców na wyjazd dziecka do Francji, może być wymagana na lotnisku we Francji. Pobierz kliknij tu  oraz oświadczenie nr 2 kliknij tu   Zgoda na ewentualne leczenie 

– pieniędzy kieszonkowych w tym również euro nie przekazujemy trenerowi (wskazane na zakup jedzenia w dniu wyjazdu i powrotu)