Piłkarze NAKI osiem razy witali się ze słoneczną Italią. Sześć razy lecieli do przepięknej Cerignoli a raz do Perugi.Tym razem w najbliższą środę drużyna NAKI wyjedzie na turniej piłki nożnej oraz serię meczy towarzyskich do włsokiej Perugi. Jest to juz drugi wyjazd naszych piłkarzy do tej miejscowości. Dwa lata temu w Umbrii udanie się zaprezentowała nasza drużyna rocznik 2003. Nasz wyjazd wynika z podjetej trzy lata temu współpracy z włoską Federacją Piłkarską Region Umbria oraz klubem piłkarskim AC Perugia. Kontak z włoską stroną jest sprawdzony i bardzo sympatyczny. Włosi również dwukrotnie gościli na naszym turnieju NAKI CUP w roku 2016 i 2014. Podczas pobytu poznamy również przepiękne włsokie zakątki i krajobrazy, a także włoską kulturę, a przede wszystkim kuchnię !!! Po powrocie zapraszamy do obszernej relacji.

 

Informacje organizacyjne dla wyjeżdżających:

1/ wyjazd na lotnisko Warszawa Modlin (lot Ryanair) 23.11.2016 (środa) godz. 8.30 – Dworzec Główny PKS stanowisko nr 8 – autokar RADEX (autokar odjeżdża o godz. 9.00). Kto się spóźni niestety nie pojedzie jest to autokar rejsowy. Powrót: 27.11.2016 o godz. 15.25 (przylatujemy na lotnisko Warszawa Modlin – lot Ryanair) następnie autokarem RADEX o g. 17.15 wyjedżamy z lotniska W-wa Modlin. W Olsztynie bedziemy ok. godz. 20.15 

2/ Korzystamy z usług linii lotniczych Ryanair. Zawodnicy zabierają tzw. bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 20 cm  o wadze nie przekraczającej 10 kg oraz oraz 1 małą lekką torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm . W bagażu nie wolno przewozić napojów (cieczy, żelu, ostrych przyrządów). Można w bagażu przewozić kanapki, które należy zabrać , gdyż będziemy prawdopodobnie na miejscu dopiero na późną kolację. Oczywiście będzie możliwość zakupienia prowiantu na lotnisku ale przypominamy, ze nie jest on tani. Proponujemy do bagażu zabrać małe (mini) mydło i pastę do zębów. W przypadku przekroczenia podanych limitów należy dopłacić 60 euro do bagażu bezpośrednio przed wylotem (każdy we własnym zakresie). Bierzemy ręczniki i przybory do mycia. Proponujemy przed wyjściem z domu zważyć walizkę, żeby uniknąć niepotrzebnych sytuacji przy odprawie na lotnisku. W związku  z tym, że często zdarza się , że zawodnik leci ze starą lub „rozwalającą ” się walizką prosimy bardzo na zwrócenie na ten aspekt szczególną uwagę, gdyż z tego powodu mamy w takim przypadku duże problemy.

3/ Obowiązkowo zabieramy ze sobą: Zawodnicy na podróż  OBOWIĄZKOWO !!! ubierają się w dresy (spodnie i bluza) NAKI oraz białą koszulkę naki.

– żółty  (żółta koszulka nike, niebieskie spodenki, żółte getry z logo NAKI) i biały komplet meczowy (biała koszulka, czarne spodenki, białe getry z logo NAKI) oraz jaskrawo żółtą koszulkę, buty piłkarskie z korkami i turfy, ochraniacze piłkarskie, kąpielówki oraz oczywiście paszport lub dowód osobisty i kartę NFZ (patrz pkt 4)

4/ Każdy zawodnik przekazuje trenerowi Kubie na zbiórce  w dniu 23.11.2016:

– paszport lub dowód osobisty (UWAGA !  BARDZO WAŻNE ! Należy przekazać ten dokument, który podawany był do rezerwacji kupna biletów lotniczych. W innym przypadku lot dla danego zawodnika nie będzie możliwy)

wyrobioną w NFZ (ul. Żołnierska – budynek Sanepidu) – formalności załtwia się w 15 min, należy posiadać tylko dowód ubezpieczenia zdrowotnego z zakładu pracy jednego z rodziców. Zawodnicy będą ubezpieczeni jednak karta NFZ wymagana jest OBOWIAZKOWO !!!

– podpisane oświadczenie . Zgoda rodziców na wyjazd dziecka do Włoch, może być wymagana na lotnisku we Włoszech (oświadczenia podczas wtorkowego treningu przekaże trener Kuba)

– odliczona kwota 30 euro ( fundusz zabezpieczający na ewentualne nie przewidywane wydatki podczas podróży szczególnie z lotniska w Bolonii do Perugi i z powrotem – w przypadku nie poniesienia takich kosztów w/w kwota nie zostanie pobrana od chłopców, jednak prosimy aby taką sumę posiadali przy sobie. Daną kwotę chłopcy nie przekazują trenerowi)

– pieniędzy kieszonkowych nie przekazujemy trenerowi. Trenerzy również nie ponoszą odpowiedzialności za powierzone zawodnikom środki finansowe

– klub NAKI zapewnia upominki i prezenty jednak miło widziane będą drobne upominki, które chłopcy będą mogli przekazać swoim rówieśnikom)