Już w najbliższy wtorek 20 chłopców z NAKI wraz z trenerami  wylatuje z lotniska „Okęcie” w Warszawie na prestiżowy turniej do Włoch, a konkretnie do Cerignoli położonej na najpiękniejszym wybrzeżu w Europie – Gargano. Gargano jest to Włoski  Narodowy Park Krajobrazowy charakteryzujący się typową śródziemnorską  roślinnością, a przede wszystkim malowniczymi wysokimi skałami schodzącymi do lazurowego morza. W turnieju zagrają włoskie drużyny regionalne oraz  swój udział wstępnie potwierdziły Bari i Napoli z którymi podczas wcześniejszych naszych pobytów w Cerignoli już graliśmy. W ramach naszych kontaktów z włoską stroną przez ostatnie 4 lata do słonecznej Italii wyleciało już 110 zawodników. Chłopcy mieszkają w domach swoich rówieśników, poznają ich kulturę, zwyczaje i  kuchnię opartą przede wszystkim na pomidorach, oliwkach i serach i oczywiście makaronach. Porozumiewają się między sobą zazwyczaj w języku angielskim lub „migowym”, gdyż z Włochami najłatwiej porozumieć się jest za pomocą gestykulacji rąk i twarzy… W czasie pobytu w miarę możliwości technicznych postaramy się na bieżąco zamieszczać na naszej stronie fotorelacje z turnieju.

Podstawowe informacje dla chłopców wyjeżdżających:

– podczas zebrania w dniu 24.05 (piątek) o godz. 19.30 na boisku „Orlik” przy ul. Jagiellończyka prosimy sprawdzić u trenerów czy został prawidłowo wpisany nr paszportu – bardzo ważne !!!

– za zabrane telefony komórkowe opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności

– wyjazd samochodami osobowymi 28.05.2013r godzina 8.00 CPN „Orlen” przy ul. Warszawskiej – wylot  na Warszawę. Chłopcy na wyjazd ubieraja sie w białe koszulki i czarne spodenki NAKI i ewentualnie dresy nike.

–  bagaż rejestrowany, czyli wykupiony już wcześniej dodatkowo (droższa wersja) nie może przekraczać 15 kg i nie powinien zawierać rzeczy szklanych i kruchych, gdyż będą mogły ulec uszkodzeniu.

– Dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego na osobę  o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm (torebki, teczki, komputery przenośne, zakupione produkty, aparaty itp. mogą być przewożone tylko w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego). Dodatkowe torby lub nie spełniające określonych wymiarów, nie będą akceptowane na pokład samolotu lub jeśli to możliwe będą akceptowane do luku bagażowego za opłatą 50 £/50 €. Jeśli nie są Państwo pewni wymiarów swego bagażu, prosimy sprawdzić przy stanowisku zdania bagażu, przed udaniem się do kontroli paszportowej. Bagaż podręczny nie może zawierać przedmiotów zabronionych: płynów (szamponu, mydło, past do zębów jedynie małe opakowania). W bagażu podręcznym, można przewieźć max. 50ml płynu.

–  Sugerowane rzeczy do zabrania na nasz 7 dniowy  wyjazd: 1 komplet dresów klubowych, biały i czarny komplet meczowy – OBOWIĄZKOWO !!!, 4-6 koszulek z krótkim rękawem, 1 szt polaru lub sweter z długim rękawem ( we Włoszech o tej porze jest bardzo ciepło, 1 szt ciepłego odzienia na pewno wystarczy, kurtka jest raczej zbędna, opady deszczu są sporadyczne), 1 szt długich spodni, 5-7 szt. majtek, 5-7 szt skarpetek, 1 szt piżama (krótki rękaw),klapki, buty piłkarskie na hale z płaską podeszwą (obowiązkowo), buty piłkarskie z korkami (obowiązkowo), ochraniacze, krem z filtrem, czapeczka z daszkiem, okulary przeciw słoneczne, pasta (małe tubka-mały bagaż) + szczoteczka do zębów, mydło ( nie w płynie- mały bagaż), (ręcznik będzie na miejscu), drobny – symboliczny prezent dla rodziny włoskiej

– osoby, które nie podadzą adresów zameldowania oraz nie zapłacą II raty  do momentu rozpoczędcia zebrania w dniu 24.05 będą musiały przeprowadzić odprawę we własnym zakresie na lotnisku (dodatkowy koszt 50 euro)