Droga do tych mistrzostw Polski była bardzo wyboista. Grając na wiosnę sezonu 2015/2016 o mistrzostwo Ligi Trampkarzy i Ligi Trampkarzy Młodszych U-14 co 3 dni, musieliśmy sobie poradzić, i to zostało wykonane, mimo niezwykle zaciętej walki szczególnie w olsztyńskiej grupie ze Stomilem i Warmią. Poradziliśmy sobie, gratulacje, ale to tylko przedsmak wymagań i oczekiwań na turnieju głównym MP. Tu spotkały się mistrzowie 16 województw Polski.

Niezła oraganizacja MP, zakwaterowanie i bardzo ciekawa ceremonia otwarcia turnieju z losowaniem grup. Tu już za pierwszym razem kapitan Pogoni Szczecin wylosował nas do grupy A. Los nas przydzielił z uznanymi markami jak: Zagłębie Lubin, Zawisza Bydgoszcz i ŁKS Łódź.

Mecz z Zagłębiem Lubin niezwykle wyrównany. Zespół z Dolnego Śląska grał niezwykle techniczną i kombinacyjną piłkę. 1 połowa dla Zagłębia i gol, natomiast 2 połowa to dominacja Naki, lecz.. bez gola. 1 bezcenny punkt o krok…
Naki Olsztyn – Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Drugi mecz to konfrontacja z Zawiszą Bydgoszcz.  Oba zespoły po porażkach w 1 kolejce, to był mecz o wszystko dla obu drużyn. Zawisza po zawirowaniach w klubie i zmianie trenerów zagrała bardzo fizycznie, czego nie mogliśmy skutecznie pokonać. Sędzia tego meczu był bardzo stronniczy, nie uznał 3 fauli w okolicy pola karnego Zawiszy, faule na G.Zdradzie, K.Mysiorskim i Sz.Nakielskim, to mogły być decydujące fragmenty gry… Nerwowa, mało kombinacyjna gra Naki, 1 kontra i gol dla Zawiszy. Koniec. Ponownie niewiele brakowało…
Zawisza Bydgoszcz – Naki Olsztyn 1:0 (0:0)

Ostatni mecz z ŁKS, mecz nieistotny już jeśli chodzi o awans Naki do ćwierćfinałów. Zespół zagrał w końcu to co potrafi. Zagraliśmy na luzie, wychodziło wszystko. Gra kombinacyjna była doskonała, wynik był najniższym wymiarem kary dla ŁKS. Zespół za późno zaczął grać na swoim poziomie, szkoda, sukces był o krok… kolejny dzień mógł być zupełnie inny.
Naki Olsztyn – ŁKS Łódź 3:0 (2:0). Bramki: Zielski, Mysiorski, Kapuściński

Ten turniej pokazał że nadal jesteśmy w czołówce Polski w roczniku 2002. Od awansu i kolejnej niespodzianki na arenie ogólnokrajowej był o krok… Tym razem oczekiwania trochę przerosły drużynę, wkradła się nerwowość w grze, gdzieś zgubiliśmy swoją dobrą grę kombinacyjną w dwóch pierwszych meczach, choć przeciwnicy byli jedni z najlepszych w kraju, ale w zasięgu. Warto odnotować że dzień przed wyjazdem palec u nogi złamał Kacper Nowicki – nasz kluczowy zawodnik, to na pewno spowodowało wiele zawirowań w składzie. W drużynie nadal drzemie wielki potencjał, trzeba to wykorzystać i pokazać w przyszłości. Wymagane jest jeszcze bardziej profesjonalne podejście do treningów i meczy ligowych, tylko tak osiągniewy sukcesy indywidualne i drużynowe. Kolejne wyzwania przed nami, tym razem to już piłka juniorska. Powodzenia!

Dzięki za fajny doping dla naszych kibiców, Pozdrawiam. 🙂

Mistrzem Polski 2016 U-14 Lech Poznań, gratulacje.
Mecz o 3 miejsce: Stadion Śląski Chorzów – Korona Kielce 2:0
Finał: Lech Poznań – Zagłębie Lubin 5:0

KADRA MP:
Buta, Gotowski – Dymerski, Rytelewski, Kapuściński, Supranowicz, Wojciechowski, Chojnowski, Zdrada, Mysiorski, Nakielski, Zielski, Tomalik, Stanczewski, Okoniewski, Chylak. Trenerzy: Kuba Kacperski, Andrzej Nakielski.

GALERIA ZDJĘĆ –KLIKNIJ TUTAJ