W sobotę 29.10.2016 r. w turnieju piłkarskim chłopców z rocznika 2007 o Puchar przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka zagrali zawodnicy Naki Olsztyn w składzie: Michał Tyszka, Artur Wasilewski, Miłosz Jachimowicz, Bartek Kot, Daniel Wiliński, Wiktor Rutkowski, Piotr Cieciuch, Adrian Urbański, Igor Kozubowski. W pokonanym polu zostawili takie firmy jak: Talent Białystok, ŁKS Łomża, Koronę Ostrołęka, Rakowię Warszawa AMP Gol Ostrów Mazowiecki, Olimpię Zambrów i APN Ostrołęka.
W turnieju zagrało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy, zespół Naki zagrał w grupie B.
W pierwszym swoim meczu zespół Naki zagrał z ŁKS Łomża i po golach Daniela Wilińskiego i Bartka Kot, wygrał 2-0. W drugim meczu zagraliśny z zespółem APN Ostrołęka, po zaciętym meczu i dużej przewadze zespołu Naki…poprzeczka i 2 słupki, mecz zakończył się rezultatem remisowym 0-0. Następnym przeciwnikiem grupowym chłopców z Olsztyna była drużyna Olimpii I Zambrów, mecz zakończył się wynikeim 1-0 po golu Miłosza Jachimowicza, lecz gdyby zawodnicy Naki byli bardziej skuteczni wygrana byłaby wyższa. W ostatnim meczu grupowym zagrali z gospodarzem turnieju Koroną Ostrołeka i to w tym meczu stracili jedyną bramkę w turnieju a mecz po golu Miłosza Jachimowicza zakończył się wynikem 1-1.
Rozgrywki grupowe Naki 07 zakończyli na miejscu drugim z dorobkiem 8 pkt i bilansem bramkowym 4 – 1 tuż za drużyną ŁKS Łomża, która mimo przegranej z Naki Olsztyn wygrała 3 mecze i z dorobkiem 9 pkt. wygrała gr. B. W walce o finał Naki Olsztyn musiała walczyć z zwycięscą gr. A Rakovią Warszawa, która po trzech zwycięstwa i remisie zajełą piewsze miesjce przed Talentem Białystok.

Pary półfinałowe:
Rakovia Warszawa – Naki 07 Olsztyn
ŁKS Łomża – Talent Białystok

Zgodnie z oczekiwaniami trenera zespół Naki od pierwszego gwizdka ruszył na zawodników z Warszawy i już w 2 minucie zdobyli bramkę na 1-0 po uderzeniu Miłosza Jachimowicza, po kolejnych 2 minutach ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 2-0. Mimo kilku sytuacji obu zespołów wynik nie uległ zmianie. W drugim pófinale po zaciętej końcówce Talent Białystok stracił bramkę 15 sekund przed syreną kończącą mecz, więc do finału awansował zespół ŁKS Łomża wygrywając 2-1. Mecz o miejsce trzecie zakończył się wygraną zespołu z Białegostoku 1-0, chłopcy z Warszawy nie powtórzyli wyniku z meczu grupowego gdzie to oni byli lepsi o jedną bramkę.
Mecz finałowy to bardzo szybka i otwarta gra obu zespołów i mimo kilku dogodnych sytuacji pod obiema bramkami mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. O wyniku meczu musiała rostrzygnąć seria rzutów karnych (po trzy). Pierwsi do wykonywania karnych podeszli zawodnicy z Olsztyna, pewnym wykonawcą karnego okazał się Artur Wasilewski kapitan Naki, po pierwszej serii było 1-1. W drugiej serii do karnego podszedł najlepszy strzelec w turnieju Miłosz Jachimowicz i też nie dał większych szans bramkarzowi ŁKS Łomża, natomiast bramkarz Naki Olsztyn obronił strzał zawodnika z Łomży, po 2 serii było 2-1 dla Naki. Trzecim strzelającym w zespole z Olsztyna był Daniel Wiliński i też nie dał większych szans bramkarzowi z Łomży, po tym karnym zawodnicy z Olsztyna mogli rozpocząć swiętowanie zwycięstwa w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1. Naki Olsztyn, 2. ŁKS Łomża, 3. Talent Białystok, 4. Rakovia Warszawa, 5. AMP Gol Ostrów Maz., 6. Korona Ostrołęka, 7. Olimpia Zambrów, 8. APN Ostrołęka, 9. Olimpia Zambrów II, 10. Korona Ostrołęka II.

Informacje prasowe:

www.olsztyn24.com

www.wama-sport.pl 

www.sport.wm.pl

www.eostroleka.pl  

www.sport.moja-ostroleka.pl 

www.wo24.pl

Film z meczu finałowego

mecz finałowy