Turniej organizowany przez przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji zaszczyciły zespoły z Polski i Rosji. Impreza została rozłożona na dwa dni, w których grało 12 zespołów podzielonych na 2 grupy.

W grupie porannej grały zespoły:NADSTAL KRZAKI CZAPLINKOWSKIE, AP STOMIL OLSZTYN, OLIMPIA ELBLĄG, WARMIA OLSZTYN, DKS DOBRE MIASTO, SOKÓŁ OSTRÓDA.

Najlepszym zespołem okazała się miejscowa drużyna Sokoła Ostróda, która z kompletem punktów wygrała grupę. Na drugim miejscu uplasował się drużyna o dziwnie brzmiącej nazwie Nadstal Krzaki Czaplinowskie ( tutaj wszyscy zadawali sobie pytanie skąd ta drużyna przyjechała). Kolejne miejsca w tej grupie zajęły Olimpia Elbląg, Warmia Olsztyn, DKS Dobre Miasto i jako ostatni zespół tej gr. AP Stomil Olsztyn.

W grupie popołudniowej grały zespoły: MKS JEZIORANY, NAKI OLSZTYN, OLIMPIA GWARDIEJSK (ROSJA), GKS WIKIELEC, SPARTA GDAŃSK, SALOS DON BOSCO OSTRÓDA

Nasza drużyna znając wyniki, mogła wiedzieć, z kim ewentualnie mogą się spotkać następnego dnia w walce o miejsca. Drużyna Naki nie kalkulowała tylko wychodziła na boisko i brała, co jej się należało.
W pierwszym spotkaniu naprzeciwko nas stanęła drużyna z Gdańska, która mimo przegranej pokazała ciekawy futtboll, mecz zakończył się wynikiem 2-0 a bramki strzelali: Michał Korostyński i Jakub Kapuściński.
W drugim meczu wygraliśmy zdecydowanie z MKS Jeziorany 5-1 po bramkach: Grzegorz Zdrada, Łukasz Rytelewski 2, Bartek Figurski ( w sobotę obchodził urodziny-Sto lat FIGA!!!), Dawid Szul.
Trzecie spotkanie z Don Bosco Ostróda to najsłabszy występ podopiecznych trenera Darka no i jedyna jak później się okazało porażka turnieju, mecz zakończył się wynikiem 2-3. Bramki strzelali: Jakub Kapuściński i Michał Korostyński.

Kolejnymi przeciwnikami okazali się goście z Rosji. Zespół Olimpii Gwardiejsk pokonaliśmy 1-0 po bramce Michała Korostyńskiego. W ostatnim meczu spotkaliśmy się młodą drużyną GKS-u Wikielec i znowu po bramce Michała Korostyńskiego wygraliśmy 1-0.

W sobotę w nasz zespół w ćwierćfinale zagrał z Warmią Olsztyn, z którą już prowadził 3-0 i wtedy przytrafiły się dwa błędy, które wykorzystał przeciwnik, więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się wynikiem 3-2. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Michał Korostyński, Grzegorz Zdrada, Łukasz Rytelewski.

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe:

Sokół Ostróda GKS Wikielec    3-2

Nadstal Krzaki Czaplinkowskie – Salos Don Bosco Ostróda     3-1

Olimpia Elbląg – Sparta Gdańsk           0-0 karne: 1-2

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny Sokoła Ostróda i Nadstal Krzaki Czaplinowskie, lepszą drużyną w tym meczu okazali się gospodarze z Ostródy i wygrali 3-0. Nasza drużyna po raz drugi spotkała się z drużyną Sparta Gdańsk i ponownie okazaliśmy się lepsi, lecz tym razem o jedną bramkę a katem Gdańszczan okazał się znowu Michał Korostyński strzelając 2 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Naki Olsztyn. Po tym meczu mogliśmy już czekać tylko na mecz finałowy z Sokołem Ostróda.

Kiedy my i zawodnicy Sokoła czekaliśmy na swój mecz finałowy pozostałe zespoły rozegrały mecze o poszczególne miejsca.

Mecz o 11 miejsce:

DKS DOBRE MIASTO – MKS JEZIORANY            3:1

Mecz o 9 miejsce:

 OLIMPIA GWARDIEJSK – AP STOMIL OLSZTYN  1:0

Mecz o 7 miejsce:

 DON BOSKO OSTRÓDA – WARMIA OLSZTYN     0:0 karne: 2:3

Mecz o 5 miejsce:

 GKS WIKIELEC – OLIMPIA ELBLĄG                   1:0

Mecz o 3 miejsce:

 NADSTAL KRZAKI CZAPLINKOWSKIE – SPARTA GDAŃSK   0:1

W meczu finałowym zagraliśmy z drużyną, która w całym turnieju jeszcze nie doznała porażki i strzeliła najwięcej bramek ze wszystkich zespołów w turnieju. Mecz pokazał już na początku, kto rozdaje karty w tym meczu, bo już w 15 sek. meczu Michał Korostyński wpisuje się na listę strzelców. Kolejne bramki były kwestią czasu. Mimo kilku sytuacji nasi przeciwnicy nie byli w stanie pokonać naszego bramkarza, natomiast to my strzelamy bramkę na 2-0 – Łukasz Rytelewski i na 3-0 podwyższa wynik spotkania Dominik Sowul. Nawet przez chwilę nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Z końcowym gwizdkiem to nasz zespół odtańczył taniec zwycięzców.

FINAŁ

SOKÓŁ OSTRÓDA – NAKI 02 OLSZTYN                          0:3

Drużyna NAKI Olsztyn wystąpiła w składzie:Oskar Sawko, Dawid Szul, Kuba Sułek, Grzegorz Zdrada, Dominik Sowul, Michał Korostyński, Mikołaj Żyźniewski, Konrad Zomkowski, Bartosz Figurski, Łukasz Rytelewski, Jakub Kapuściński.

Klasyfikacja końcowa:

 1. NAKI OLSZTYN
 2. SOKÓŁ OSTRÓDA
 3. SPARTA GDAŃSK
 4. NADSTAL KRZAKI CZAPLINKOWSKIE
 5. GKS WIKIELEC
 6. OLIMPIA ELBLĄG
 7. WARMIA OLSZTYN
 8. SALOS DON BOSCO OSTRÓDA
 9. OLIMPIA GWARDIEJSK (ROSJA)
 10. AP STOMIL OLSZTYN
 11. DKS DOBRE MIASTO
 12. MKS JEZIORANY

  O naszym sukcesie piszą inni:

  www.wama-sport.pl

  www.wo24.pl

  Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju – Kliknij 

  Film z ceremonii zakończewia turnieju i urodzin Figurskiego – kliknij