Znalezione obrazy dla zapytania warmia mazury logo

Na wstępie chcieliśmy podziękować za pomoc w organizacji wyjazdu Urzędowi Marszałkowskiemu oraz Stowarzyszeniu Association franco-polonaise Côtes d’Armor – Warmie et Mazurie.

W tym roku wyjazd młodych piłkarzy  Naki rocznik 2002 do francuskiej Bretanii okazał się bardzo udany. Drużyna Naki dostała się do ścisłego finału, w którym zagrało 16 najlepszych ekip spośród 128 startujących w całej imprezie. Za naszą ekipą uplasowały się tak znane kluby piłkarskie jak: Olimpique Marsylia, Bordeaux, Caen, Stade Rennais, Stade De Reims, FC Nantes czy Stade Brestois. W rozgrywkach oprócz francuskich drużyn brały udział również zespoły z Brazylii, USA, Hiszpanii, Algierii, Senegalu, Madagaskaru, Rosji oraz Bułgarii.

W I etapie rozgrywek uczestniczące drużyny podzielone zostały na 16 ośmiodrużynowych grup, z których do dalszych gier awansować miały cztery drużyny z najlepszym dorobkiem punktowym. Zatem każda ekipa miała rozegrać 7 meczy. Naki na tym etapie zanotowało 4 remisy i 3 zwycięstwa awansując do  rozgrywek o miejsca 1-62 z wysokiego drugiego miejsca.

W kolejnym II etapie  utworzone zostały tym razem 4 drużynowe grupy w których do dalszych gier o miejsca 1-32 awansować miały dwa najlepsze zespoły. Na tym etapie zawodnicy Naki okazali się bezkonkurencyjni i wygrywając dwa kolejne mecze i remisując jeden z pierwszego miejsca w grupie zapewniło sobie awans.

III etapem gier miała być walka o przepustkę do finałowego turnieju w którym w systemie pucharowym ( przegrany odpada) miało zmierzyć się ze sobą 16 najlepszych drużyn. O awansie zadecydować miało tylko jedno spotkanie. I tym razem poważny piłkarski egzamin piłkarze Naki zdali na piątkę pokonując Paris FC aż 3-0 (Zielski,Zielski, Rytelewski). Turniej finałowy przy 15 000 publiczności odbył się w Pontivi mieście Napoleona . Dobra passa zawsze kiedyś ma swój koniec. W pierwszym spotkaniu po kuriozalnie straconej bramce Naki niestety odpadło z turnieju uplasowując się ostatecznie  w strefie miejsc 9-16. W wyrównanym spotkaniu w 30 sek sędzia meczu nieszczęśliwie wpadł na Jakuba Chojnowskiego będącego przy piłce przez co zawodnik rywali znalazł się nieoczekiwanie w bardzo korzystnej sytuacja sam na sam z naszym bramkarzem  strzelając jak się okazało zwycięskiego gola. Zawodnicy Naki walczyli do ostatniego gwizdka uzyskując lekką przewagę jednak po strzałach dwukrotnie Szymona Nakielskiego i raz Kacpra Zielskiego piłka nie chciała wpaść do siatki przeciwnika. Szkoda bo pogromca Naki  Vannes OC doszedł aż do meczu o pierwsze miejsce w którym zmierzył się z Racig ClubToulon, który w I fazie turnieju w meczu z Naki (1-1) dzięki strzelonej wyrównującej bramce w ostatniej minucie meczu zapewnił sobie awans do II etapu dopiero z trzeciego miejsca e grupie. Ostatecznie  po remisie 0-0 i skuteczniej wykonywanych rzutach karnych okazały Puchar zdobył Toulon.

Jednak turniej we Francji to nie tylko przeżycia sportowe. Chłopcy dzięki temu, że spali u rodzin zaprzyjaźnionego z Naki francuskiego klubu LOSC Loudeac mogli również bliżej poznać  kulturę,  zwyczaje, a także kuchnię bretońską.

 W czasie pobytu nie ominęły drużynę Naki atrakcyjne wycieczki do Paryża gdzie zawodnicy mogli zobaczyć słynną wieżę Eifla, nad jezioro Guerladen, z którego aktualnie spuszczono wodę co  ściąga w ten region tysiące turystów, a także nad morze gdzie można obserwować niesamowite prawie 15 km przypływy i odpływy. Atrakcją dla uczestników wyjazdu była również podróż samolotem i szybkim francuskim pociągiem TGV, który osiąga prędkość do 420 km/h.

 W następnym roku w International Guerladen 2016 grać będą zawodnicy urodzeni w roku 2003, także prawdopodobnie do Francji uda się zespół Naki 2003. Zobaczniżej podane  wyniki NAKI oraz galerię zdjęć kliknij tu.

 

I etap

Naki – LOSC Loudeac II  7-0 zdrada, zielski,zielski,nakiekski, nakielski,kapuściński, chojnowski

Naki – Pays De Josselin   0-0

Naki – ST Laurent             2-0 dymerski,chojnowski

Naki – ES Parisienne       1-1 Zielski

Naki – Racing Club Toulon 1-1 chojnowski

Naki – FC Rouen             0-0

Naki – ES Bouchemaine   4-0 chojnowski,zdrada,zielski, nakielski

 

II etap

Naki –  USM Gagny 0-0

Naki – Stade Brestois  1-0 chojnowski

Naki – As Cannes        2-0 Chylak, Zielski

 

III etap

Naki – Paris FC 3-0 Zielski, Zielski, Rytelewski

 

IV etap Turniej Finałowy

Naki – Vannes OC    0-1

 

Mecz o 1 msc w turnieju

Vannes OC – Racing Club Toulon 0-0 k. 3-5