Na oficjalne zaproszenie piłkarskiego klubu S.C. FREIBURG z  I Bundesligi najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech  na staż trenerski w dniach 8-15 grudnia udają się trenerzy NAKI: Andrzej Nakielski i Darek Sułkowski.  Trenerzy podczas  pobytu zapoznają się z niemieckim systemem szkolenia młodzieży oraz będą mieli okazję obserwacji zajęć I zespołu S.C. Freiburg występującego w Bundeslidze. Staż obejmuje również prowadzenie przez naszych szkoleniowców treningów z grupami młodzieżowymi. Wyjazd naszej delegacji związany jest również z możliwością zawarcia porozumienia o szerszej współpracy między S.C. Freiburg ,a NAKI Olsztyn. Niemieckie kluby często praktykują współpracę z klubami satelitarnymi, szczególnie zainteresowane są z utrzymywaniem dobrych relacji z klubami  Europy Wschodniej, przede wszystkim ze względu wiele nie odkrytych jeszcze młodych talentów piłkarskich. Kontakt z niemieckim klubem z Bundesligi jest następstwem owocnej  współpracy NAKI z FC Offenburger jednym z  satelitarnych klubów  S.C. Freiburg.

                Szkółka Piłkarska NAKI miała już okazję pokazać się z dobrej strony w tym roku trenerom niemieckim uczestnicząc w prestiżowym turnieju zespołów młodzieżowych z bundesligi  rocznika 1999. W tym roku jeszcze raz NAKI zawita do Offenburga w przerwie świąteczno – sylwestrowej. Młodzi piłkarze ze Szkółki tym razem zmierza się z rówieśnikami z rocznika 2000.

                Kontakt z Niemcami nie jest jedynym kontaktem zagranicznym olsztyńskiego klubu. NAKI bardzo aktywnie współpracuje z włoskimi FC Audace Cerignola i FC Foggia uczestnicząc od 4 lat w Międzynarodowych Turniejach Piłki Nożnej organizowanych przez Włochów w których grają często poważne kluby z serie A takie jak: Bari czy Napoli.  Nastepną udana współpracę NAKI kontynuuje od 3 kat ze stroną francuzami, którzy w tym roku zapowiedzieli swój udział w XVII Turnieju  NAKI – CUP 2013.

GALERIA ZDJĘĆ