Dużym sukcesem zakończył się wyjazd Reprezentacji Olsztyna na Olimpiadę młodzieży w Offenburgu.

Zespoły Szkółki Piłkarskiej „Naki” Olsztyn oraz zespoły „Szczypiorniaka” Olsztyn wraz ze Szkołą Hip Hopu „Monstars” wyjechały przy współpracy Urzędu Miasta Olsztyn na Olimpiadę młodzieży w Offenburgu. Olimpiada była rozgrywana na wielu obiektach w mieście Offenburg, na których wystąpiło około 700 młodych reprezentantów z Włoch, Francji, Polski (Olsztyn) oraz Niemiec. Chłopcy i dziewczęta wystąpili w 11 konkurencjach. Olsztyn wystawił reprezentacje w dwóch dyscyplinach, piłce nożnej i piłce ręcznej. Zawody zostały rozegrane na pięknie położonych obiektach w 60 000 tyś. mieście Offenburg.

Grupa „Monstars” pani Katarzyny Dembowskiej przygotowywała się do występów w sali wyposażonej w lustra, idealnie nadającej się do pracy z tancerzami. Dziewczęta, jako jedyna grupa miała możliwość wystawienia własnego układu, za co otrzymała wielkie brawa. W skład zespołu wchodziły: Rżyska  Anna, Błędowska Karolina, Kubiak  Aleksandra i Trembicka Dominika.

Dużym sukcesem zakończyły się występy zawodników „Szczypiorniaka”, którzy wystawili 2 zespoły w kategorii rocznika 1997. Chłopcy walczyli na super nowoczesnej sali z zespołami z Włoch, Francji oraz Niemiec. Obie ekipy spisały się bardzo dobrze zajmując II i IV miejsce. Zespół starszy prowadzony przez trenera Krzysztofa Maciejewskiego musiał uznać wyższość tylko zespołu Okengymnasium (Niemcy). Natomiast zespół prowadzony przez trenera Mariusza Bednarskiego (rocznik 1998) zajął IV miejsce, przegrywając w meczu o III miejsce z Theodor-Heuss-Realschule (Niemcy).      
Skład zespołu trenera Maciejewskiego: Buśko  Grzegorz, Deresz  Damian, Golks  Wojciech, Hułubiuk  Jakub, Kornowski  Tomasz, Dembkowski Eryk, Sobczyk  Kamil, Gąsiorowski Szymon, Pikura Jakub, Zawadka  Cezary.        
Skład zespołu trenera  Bednarskiego: Rzepski  Mateusz, Rykaczewski  Norbert, Ławrynowicz  Alan, Amborst  Dawid, Saraczyn  Kacper, Siemianowski  Dawid, Dębek  Tomasz, Wieszeń  Maciej, Pasymowski Tomasz.

Największy sukces osiągnęły zespoły Szkółki Piłkarskiej NAKI Olsztyn. Zawody odbywały się na super przygotowanych boiskach, gdzie na terenie klubu z Offenburga są aż 4 pełnowymiarowe naturalne boiska oraz 2 mniejsze i jedno pełnowymiarowe ze sztuczną trawą. W takich warunkach byłoby cudownie trenować w naszym mieście. Zespół trenera Mariusza Goławskiego wystąpił w kategorii rocznika 99’ i jak burza przeszedł swoją grupę. W pokonanym polu Naki 99’ zostawiło zespoły z Francji oraz 2 zespoły z Niemiec. W finale podopieczni trenera Mariusza spotkali się z zespołem Erich-Kastner-Realschule i po raz drugi wygrali z tym zespołem 1-0. Zdobywając trofeum dla najlepszego zespołu w tej kategorii wiekowej.         
Zespół Naki 99’ wystąpił w składzie: Arkadiusz Łosko, Jakub Leszczewicz, Michał Skarbek, Adrian Radzio, Dawid Janczewski, Sebastian Symonowicz, Sebastian Rosa, Michał Malinowski, Igor Mazurek, Paweł Kapusta.

W kategorii rocznika 97’ wystąpili podopieczni trenera Dariusza Sułkowskiego. Mimo iż zawodnicy trenera Sułkowskiego są o rok a nawet 2 lata młodsi od rywali występujących w tym turnieju. Zawodnicy z Olsztyna stawili czoła reprezentantom Francji i silnej ekipie Niemiec. Naki 98’ z grupy wyszli na pierwszym miejscu. W półfinale spotkali się z Theodor-Heuss-Realschule, mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 1-1, o grze w finale miały zdecydować rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się chłopcy z Olsztyna wygrywając 5-4, możliwość gry w finale zawdzięczają w głównej mierze doskonałej interwencji Kacpra Żukiana (obroniony karny). Finał to pojedynek z zespołem Erich-Kastner-Realschule. Zespół gospodarzy od pierwszych minut przeszedł do ataku, ale to chłopcy z Olsztyna przeprowadzali szybkie kontry i już w 8 minucie prowadził 3-0. Kiedy wszystkim wydawało się, iż mecz zakończy się takim wynikiem zespół Naki 98’ strzela bramkę samobójczą. Po niespełna minucie mamy już wynik 3-2 i napór miejscowych na bramkę Olsztyna nie ustępuje. Mimo trudnych chwil w końcówce meczu wynik nie uległ zmianie. Zespół Naki 98’ wygrywa cały turniej, co jest dużym osiągnięciem na tle zespołów o rok starszych.
Zespół Naki 98’ wystąpił w składzie: Kacper Żukian, Marek Pilipienko, Dawid Pawełczak, Michał Szłykowicz, Bartosz Salwowski, Adam Zgliński, Wiktor Gaweł, Norbert Furmaniak, Maciej Rossa, Cezary Zalewski, Sebastian Sikorski.

W ramach tego wyjazdu dziewczęta i chłopcy mieli możliwość spędzenia wolnego czasu na zabawie w największym w europie parku rozrywki „EUROPA PARK” w miejscowości Rust. Pomoc w wyjeździe do „Europa Park” reprezentacja Olsztyna zawdzięcza hojności Pana Georg Dietrich, który sponsorował cały wyjazd do Rust.

W tym miejscu chcielibyśmy wszyscy podziękować Urzędowi Miasta za pomoc w wyjeździe do Offenburga, natomiast stronie Niemieckiej za opiekę na miejscu-trenerzy i zawodnicy.
W ramach współpracy w dniach 30.06 -01.07. 2012 r. do Olsztyna na zaproszenie klubu Naki Olsztyn przyjedzie zespół z Offenburga, który to weźmie udział w XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „NAKI Cup”.

Galeria zdjęć z Offenburga zapraszamykliknij, więcej zdjęć niedługo.

Informacje prasowe:
Olsztyńska młodzież na Olimpiadzie w Offenburgu – Pod znakiem sportu i tańca