Zbiórka na wyjazd na obóz w Rynie  odbędzie się w dniu 24  sierpnia 2020r (poniedziałek) o godzinie 8.00 ( o tej godzinie rozpoczynamy sprawdzać listę obecności, także nie ma potrzeby przychodzenia wcześniej) przy hali „Urania” ul. Piłsudskiego w Olsztynie. Po wejściu zawodników do autokaru, odbedzie się krótka (ok.10 min) obowiązkowa odprawa  organizacujna dla rodziców. Przed odjazdem bedzie można porozmawiać z trenerem, który bedzie opiekować się Państwa dzieckiem oraz przekazać kartę obozową i kieszonkowe (w nie zaklejonej kopercie po 10 zł – za nie przekazane trenerowi kieszonkowego , organizator nie ponosi odpowiedzialności). Powrót nastąpi 28.08.2020r (piątek)  ok. godz.12.00 w tym samym miejscu.  Przypominamy o obowiązku oddania karty obozowej pobierz kliknij tu.  Wyjazd bez oddania wypenionej i podpisanej karty przez rodziców będzie niemożliwy. Wgląd w kartę ma wyłącznie trener, prosimy w nich napisać wszelkkiego rodzaju sugestie, uwagi np. problem z zaśnięciem, mozliwa tęsknota itp.  

                Zawodnicy oprócz podstawowego wyposażenia  (przybory do mycia, ręczniki) powinni wziąć dodatkowo następujące rzeczy (wskazane podpisanie, szczególnie dotyczy wartościowych ubrań):

–          podpisany duży worek ( najlepiej duży mocny foliowy worek) na brudne rzeczy – jest to jedna z najważniejszych               spraw, prosimy też pouczyć chłopców, żeby do worków wkładali brudne rzeczy

–          maseczka (potrzebna na wyjścia do sklepu)

–          Strój treningowy (koszulka, spodenki, getry, dresy, ortalion)

–          Strój treningowy na zmianę

–          Buty piłkarskie (najlepiej korki, jednak jeśli zawodnik nie będzie takich butów posiadał to też damy radę) i buty sportowe z płaską podeszwą.

–          Piłkę !!!

–          Czapkę z daszkiem

–          Kąpielówki

–          Klapki pod prysznic

–          Kurtkę przeciwdeszczową

–          krem z filtrem uv !!!

–          Legitymację szkolną !!!

–          książkę !!!

–          kieszonkowe ( chłopcy mają zapewnione pełne wyżywienie, także kieszonkowe może się przydać na zakup pamiatek lub ewentualnie napoje do treningów, gdyż nie wszyscy preferują wodę mineralną.)

 

Nie zabieramy gier psp i innych tego typu urządzeń, nie  zabieramy telefonów komórkowych. Zabrane w/w sprzety będą zarekwirowane na czas pobytu na obozie. Za ewentualne zabrane  niezarekwirowane i zagubione w/w sprzęty organizator obozu nie ponosi odpowiedzialności

Wartościowe rzeczy, pieniądze na czas trwania kolonii można przekazać wychowawcom przed wyjazdem autokaru. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zagubione telefony komórkowe, gry psp i nie oddane w depozyt trenerom pieniądze (banknoty 10 zł w kopercie). W kwestii kieszonkowego sugerujemy raczej skromne sumy (10 zł na dzień uważamy za całkowicie wystarczającą kwotę), gdyż chłopcy mają zapewnione praktycznie wszystkie niezbędne rzeczy do funkcjonowania na obozie. W bardzo bardzo  pilnych sprawach, podczas trwania kolonii, kontakt z trenerem Andrzejem Nakielskim można uzyskać pod numerem telefonu 0604532547. Dodzwonienie się jest jednak trudne… W razie ważnej potrzeby/sytuacji  trenerzy będą kontaktować się z rodzicami. Jeśłi się z Państwem nie kontaktujemy tzn że wszystko jest ok. Do ważnych sytuacji/potrzeb nie zaliczamy tęsknoty i popłakiwania (:.

 

Uwaga ! Chłopcy, którzy mimo wszystko wezmą telefony będą mogli rozmawiać wyłącznie w wyznaczonych porach i wyłącznie na prośbę zawodnika:

 

26 sierpień        godz.     9.00 – 9.30 Jeśli dziecko nie zadzwoniło proszę się nie demerwować, zdarza się , ze nie wszyscy                          chcą dzwonić. Przestrzegamy, że większość chłopców po usłyszeniu rodzica przez telefon się rozklejają i                           potrafią dośc mocno popłakać, co nie znaczy , że cały czas podczas obozu płacze, zazwyczaj dzieje się to                           wyłącznie podczas rozmowy telefonicznej. Srednio ok. 30% uczestników zabiera na obóz na telefon. 

28 sierpień        cały dzień


 

                            List do rodziców (również do rodziców starszych dzieci)

 

Drozdy Rodzice ! Bardzo prosimy o roztropność w telefonowaniu do dzieci oraz w miarę możliwości nie odwiedzanie ich w trakcie trwania turnusu (w zamian już zapraszamy do codziennej relacji i galerii zdjęć obozowych na naki.pl). Zaoszczędzi to niepotrzebnych łez, tęsknoty, i żalu wielu dzieciom, które będą miały większą szansę, aby w tym krótkim czasie lepiej się poznać i zżyć ze sobą. Prosimy nie zabierać dzieci również w przeddzień zakończenia obozu, gdyż to przedostatni i ostatni dzień jest podsumowaniem i ukoronowaniem całego turnusu.

 Ze względu na organizację dnia i stan emocjonalny dziecka oraz możliwość zagubienia telefonu komórkowego, gorąco prosimy Rodziców, aby pozostały one w domu. Jeżeli uczestnicy przywiozą ze sobą telefony komórkowe, to będą one rekwirowane przez opiekunów i rozdawane dwa razy w ciągu trwania obozu (wg niżej podanych terminów). W razie zaginięcia i uszkodzenia nie ponosimy odpowiedzialności. Zauważyliśmy też, że dzieci „uzależnione” od telefonu komórkowego nie włączają się w program zajęć, bardziej tęsknią, nie potrafią rozwiązywać najprostszych problemów, stają się niezaradne i wciąż uzależnione od decyzji innych, nawet w najprostszych sprawach. Ze względu na króki czas trwania obozu zachęcam do nie dawania telefonów.