Powoli kończą się zmagania młodych piłkarzy w różnego rodzaju turniejach halowych. Aczkolwiek w tym roku udział na hali dosyć mocno ograniczyliśmy, plan przygotowań do sezonu zakładał większą ilość sparingów i treningów na boiskach pełnowymiarowych. Co nie oznacza, że halę całkowicie odpściliśmy, na ciekawsze zaproszenia odpowiadamy pozytywnie i tak też było tym razem. 

 

1. 04.03 – Pasłęk, turniej pod hasłem „Dumni ze swojej historii”

 

Turniej w którym wzięły udział drużyny głównie z rejonu elbląskiego i zawsze groźny Huragan Morąg. Zmagania toczono w dwóch grupach. Chłopcy rywalizację w grupie przeszli jak burza odnosząc trzy zwycięstwa w trzech meczach (z Huraganem Morąg 2:1, Syreną Młynary 3:0 i ZSP2 Pasłęk 5:1). Na dużo większy opór natrafiliśmy w fazie pucharowej. W półfinale bezbramkowo zremisowaliśmy po dobrym i emocjonującym meczu z zespołem gospodarzy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W niej wytrzymaliśmy presję i zameldowaliśmy się w finale wygrywając w karnych 3:2. W finale zagraliśmy z Viktorią Rychliki i  podobnie jak w półfinale nie oglądaliśmy bramek i znowu wykonywaliśmy karne w których ponownie byiśmy górą, tym razem 3:1. W dwóch seriach stoickim spokojem wykazał się Adam Ndiaye, który pewnymi strzałami zapewniał nam zwycięśtwo. Bardzo dobrze w bramce spisywał się również Mateusz Michalski. Należy bardzo pochwalić organizatorów w tym pana Bogdana Pobiarżyna za wspaniałe przygotowanie turnieju, oprawę, nawiązanie do wartości patriotycznych, posiłki, etc. Czuliśmy się ugoszczeni na turnieju wręcz po królewsku. Jedynym makamentem, aczkolwiek zupełnie niezależnym od organizatorów była bardzo mała hala, w której rozgrywano turniej. Dlatego życzymy panu Bogdanowi w najbliszym czasie pięknej hali z prawdziwego zdarzenia, na którą Pasłęk zasługuje i która jest w… planach.  Zwycięski zespół wystąpił w sladzie: Mateusz Michalski, Maciej Leszczyński, Kuba Kocięcki, Alek Kocięcki, Bartosz Assmann, Oliwier Krazue, Piotr Wiśniewski, Adam Ndiaye.

 

Galeria zdjęć z turnieju, kliknij tutaj

 

2. 05.03 Warmia Cup – Olsztyn

 

W sobotę wzięliśmy też udział w halowym turnieju Warmia Cup organizowanym przez Warmię Olsztyn na sali SP7. Udział wzięło 8 zespołów, mecze rozgrywano systemem każdy z każdym po 12 min mecz.Turniej wygrała Warmia Olsztyn, która trzeba przyznać na wygraną w turnieju w pełni zasłużyła i podobnie jak my tydzień wcześniej w Świątkach, zakończyła zmagania z kompletem zwycięstw.Z triumfatorami przegraliśmy 0:1 po nieporozumieniu w obronie i bramce samobójczej, aczkolwiek paradoksalnie to był nasz najlepszy mecz w turnieju. Nasza gra podczas całego turnieju z pewnością nie była porywająca. Stać nas na dużo więcej, co i tak nie przeszkodziło chłopcom aby zająć w całym turnieju drugie miejsce, ponosząc jedną porażkę z Warmią, remisując ze Stomilem i odnosząc 5 zwycięstw. To też bardzo dobrze świadczy o zespole, że mimo nie najlepszego dnia, potrafi walczyć ze swoimi słabościami i nigdy nie odpuszcza! Najlepszym zawodnikiem w zespole został wybrany Maciej Samoraj.

Wystąpiiśmy w składzie: Mateusz Michalski, Kacper Okoniewski, Kacper Chojnowski, Maciej Roman, Bartosz Assmann, Oliwier Krauze, Maciej Samoraj, Maciej Jaworski, Marek Szybanow, Kuba Hryniewicz.

 

Galeria zdjęć z turnieju, kliknij tutaj

 

Wyniki:

 

1. NAKI – Mamry Giżycko 5:0 (Chojnowski, Okoniewski, Samoraj, Assmann, Hryniewicz)

2. NAKI – Buks Barczewo 1:0  (Chojnowski)

3. NAKI – STOMIL          1:1  (Roman)

4. NAKI – SP7               2:0  (Chojnowski)

5. NAKI – Mrągowia        2:0  (Chojnowski, Okoniewski)

6. NAKI – Warmia          0:1

7. NAKI – DKS              3:0  (Chojnowski 2x, Szybanow)