LETNIE OBOZY PIŁKARSKIE NAKI : RYN 2-11.08.2021r  i RYN 23-27.08.2021r

PÓLKOLONIE LETNIE SP 6: I turnus 28.06-2.07, II turnus 5-9.07, III turnus 12-16.07, IV turnus 16-20.08

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓCE…

PRZEKAŻ 1% podatku na nasz klub kliknij tu 

Czas pandemii nie sprzyja rozwijaniu aktywności fizycznej, która ma znaczny i pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka i jest najważniejszym czynnikiem wzmacniającym odporność organizmu na różnego rodzaju choroby i wirusy. Środowisko pedagogiczne w tym trenerzy sportowi dzieci i młodzieży  z powodu zaburzonego i często przerywanego  w dzisiejszych czasach procesu treningowego bezdyskusyjnie  zauważyli  na przestrzeni ostatniego roku wśród swoich podopiecznych  pogłębiające się problemy natury mentalnej i psychologicznej objawiające się  ogólnym zniechęceniem, znużeniem i brakiem motywacji do podejmowania wyzwań, brakiem wytrwałości w działaniu, a jednocześnie większą nerwowością i agresją oraz popadaniem w  stany depresyjne nie wspominając już o zdecydowanie dłuższym czasie spędzanym przed smartfonami i komputerami.  Antitodum na tego typu zachowania jest na pewno aktywny i przede wszystkim regularny udział w procesie szkolenia sportowego również na poziomie amatorskim. W szkołach lekcje w-f nie odbywają się już praktycznie od roku czasu, a w ostatnim czasie nie ma możliwości przeprowadzania grupowych zorganizowanych treningów piłkarskich na obiektach sportowych, które zostały zamknięte do 9.04.2021r  W trosce o naszych zawodników proponujemy uczestnictwo w programie PIAR (Prozdrowotna Indywidualna Aktywność Ruchowa), który chcemy realizować do momentu wznowienia grupowych treningów piłkarskich na obiektach sportowych, które mamy nadzieję będziemy mogli realizować już od 18.04.2021r.

   Prozdrowotna Indywidualna Aktywność Ruchowa  dedykowana jest dla konkretnych zawodników i realizowana będzie na otwartych przestrzeniach i świeżym powietrzu  (lasy, parki itp.) z zachowaniem wszelkich aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarno – higienicznych pod nadzorem, opieką i wg instrukcji  trenera. To jedyna dostępna i dopuszczalna w tej chwili forma aktywnści ruchowej. Forma aktywności  będzie miała charakter indywidualny głównie biegowy, jednak będziemy starali się , żeby miała jak najbardziej interesujący i ciekawy przebieg. O terminie (2 x w tygodniu), miejscu zbiórki i czasie trwania poszczególnych jednostek informowani będą Państwo za pośrednictwem smsu od trenera nadzorującego danego zawodnika. Za doprowadzenie i odbiór zawodnika z miejsca zbiórki odpowiadają rodzice zawodnika.  

   Oczywiście istnieje możliwość podejmowania aktywności we własnym zakresie do której również bardzo  zachęcamy jednak w praktyce nadzór i instrukcje trenerskie są istotnym elementem mobilizującym zawodnika do większego i bardziej wytrwałego  uczestnictwa w procesie aktywnosci fizycznej.