Jestem wychowankiem Stomilu, rozpoczynałem w tym klubie w wieku 7 lat swoją przygodę z piłką nożną, w latach 1996-98 miałem okazję rezprezentować go w polskiej ekstraklasie, a następnie po latach wielkiego załamania, kryzysu i frontalnych przemianach olsztyńskiego Stomilu udało mi się  w roli trenera wprowadzić go na zaplecze profesjonalnej piłki, czyli awansować z IV do II ligi. W tym ostatniu zadaniu pomagał mi w charakterze czołowego zawodnika mojej drużyny Tomek Aziewicz aktualnie II trener I ligowego OKS STomilu Olsztyn, trener kadry województwa oraz trener OSK Stomil 2001. Uważam Tomka za młodego perspektywicznego trenera. Ze wględu na w/w fakty bardzo się cieszę, że drużyna zza miedzy postanowiła wziąć udział w naszym turnieju.

    Stomil 2001 na co dzień trenuje razem z zawodnikami z rocznika 2000. Znam wielu zawodników z tej drużyny. Moim zdaniem do najlepszych  z nich należą bramkarz Arek Moryc i Adrian Kuniec. Zespół rozwija się spokojnie i systematycznie bez wielkiego nacisku na wynik. W rundzie jesiennej ekipa Tomka Aziewicza występowała przede wszystkim w lidze młodzików zajmując 3 miejsce w grupie oraz w lidze trampkarzy kończąc jesienne rozgrywki na 6 pozycji. W ostatnim czasie  Stomil 2001 brał udział w regionalnym turnieju halowym w Barczewie zajmując  II miejsce.

                                                        trener Andrzej Nakielski

Nasz typ: Realne szanse na 1/2 finału. Możliwa również walka o 1 miejsce, jednak zespół Stomilu nie powinien być głównym faworytem ELIMINACJI DBK WARMIA MAZURY CUP. W każdym bądź razie życzymy udanego występu.