„Przybyliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężyliśmy” – to tłumaczenie słynnego cytatu z czasów starożytnego cesarstwa rzymskiego i z pewnością tak można w skrócie opisać nasz pobyt we Włoszech.

To na pewno był sukces zarówno sportowy jak i organizacyjny. Nieliczne polskie drużyny maja szansę wyjechania do Włoch na cykl meczy spraingowych. W dniach 23-27.11.2016 nasza drużyna odwiedziła miasto Perugia. Sportowo było naprawdę ciekawie i interesująco.W dwa pierwsze dni rozegraliśmy 4 mecze, wygrywając kolejno 10:0, 4:0, 11:0 i 2:0, z drużynami z regionu Umbria. O ile trzy pierwsze mecze były dla nas spacerkiem to w ostatnim musieliśmy wspiąć się na wyżyny swoich  umiejetności, żeby te spotkanie wygrać. Meczom towarzyszyły nagrody specjalne i wyjątkowa oprawa. Natomiast trzeciego dnia zagraliśmy niezwykle ciekawy mecz, czyli rywalem była profesjonalna drużyna AC Perugia! Włosi po obserwacjach naszych wcześniejszych meczy desygnowali do gry z naki drużyną „A” co już dla nas było dużym wyróżnieniem. To bardzo duży sukces organizacyjny włoskiej strony, aby doprowadzić do tego meczu. Wyjątkowe doświadczenie, mecz niezwykle zacięty i emocjonujący, ale też i wyrównany. Sytuacji nieco więcej miała AC Perugia, i to ona zasłużenie wygrała spotkanie 2:0, choć nam z pewnością należała się choć 1 bramka. Sytuacji było do tego przynajmniej 3 (Chojnowski, Zdrada, Mysiorski). Cechą charakterystyczną włoskiej ekipy była zdecydowana, ostra gra na pograniczu faulu, która nie wynikała z emocji i chęci wygrania meczu ale z preferowanego i wytrenowanego stylu gry narzuconego przez klubowy system szkolenia.

Poza sportem, to także doskonała kuchnia włoska, zwiedzanie miasta, wizyta w fabryce czekolady Perugina, a także mecz Serie B AC Perugia – Nowara. Do tego zakwaterowanie w średniowiecznym klasztorze z XIII wieku. Nasz pobyt zaowocował dalszą współpracą. Już w kwietniu na turniej Naki Cup roczników 2004 i 2005 zawita zespół reprezentacji regionu Umbria, a także najprawdopodobniej po raz pierwszy zespół AC Perugia!

Galeria zdjęć – kliknij tutaj.