Turniej zorganizowany na terenie ośrodka piłkarskiego w Ostródzie, gdzie 10 drużyn, z rocznika 2002 zagrało na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią.

W turnieju zagrała m.in. drużyna z Rosji, Olimpia Gwardiejsk, która była zdecydowanym faworytem tych zawodów. Zespół Naki poradził sobie znakomicie, wygrywając kolejno 4 mecze w grupie: z Sokołem Ostróda 5:1, Mławianką Mława 5:0, Olimpią Gwardiejsk 1:0 i Legią-Bart Bartoszyce 2:0. W meczu z Mławianką Mława niespotykanym wyczynem wykazał się Kacper Zielski, zdobywając wszystkie 5 bramek!! W ćwierćfinale zespół Naki pewnie pokonał Jedynkę Nidzica 3:0. W półfinale spotkanie z aktualnym wicemistrzem województwa Olimpią 2004 Elbląg i wygrana 4:1. Był to doskonały rewanż za przegraną w turnieju w Bartoszycach z czerwca 2012 roku.

W wielkim finale ponowne spotkanie z bardzo dobrym zespołem z Obwodu Kaliningradzkiego, który do spotkania z nami w turnieju radził sobie doskonale. Mecz był niezwykle zacięty, zespół rosyjski zagrał presingiem, Naki Olsztyn miało problemy ze skutecznym wyprowadzieniem piłki z własnej połowy. Lecz po kilku minutach wszystko wróciło do normy i Naki zagrało to co robiło do tej pory, czyli szybki odbiór piłki i dokładny atak na bramkę przeciwnika. Bohaterem drużyny Naki został Łukasz Rytelewski, który w ostatnich minutach spotkania, przełozył piłkę z prawej nogi na lewą w prawej części boiska i pięknym strzałem w dalszy róg bramki zdobył jedynego gola tego finału!! Drużyna odebrała puchar i nagrody rzeczowe. Królem strzelców został Kacper Zielski – 13 bramek w turnieju. Naljepszym zawodnikiem zespołu został uznany Łukasz Rytelewski. Inna drużyna z naszego miasta, Stomil Olsztyn, zajęła 7 miejsce. Galeria zdjęć – kliknij tutaj.

Jest to kolejny duży sukces w ciągu ostatnich 3 tygodni. Poprzednio drużyna zanotowała zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Rona Cup w Ełku.