W dniach 30.05 – 4.06 grupa Z 00 udała się na międzynarodowy turniej do francuskiej miejscowości Mur de Bretagne. 

Po wielu godzinach w podróży spokojnie dotarliśmy na miejsce w czwartek po południu. Po zakwaterowaniu chłopcy mieli czas wolny, który przeznaczyli na………..wewnętrzny mecz sparingowy. 

W zawodach brały udział dużyny z kilku państw, a takie nazwy jak Dynamo Kijów i Bolton Wonderers są znane każdemu młodemu piłkarzowi.

Turniej rozpoczął się w sobotę, a przed meczami zawodnicy (każde państwo miało swojego reprezentanta) odczytali kodeks piłkarza, którego zawodnicy musieli przestrzegać przez cały czas trwania zawodów. 

Na pierwszy mecz chłopcy wyszli lekko stremowani i szybko stracilismy bramkę z rzutu rożnego. Gol ten podziałał jednak jak płachta na byka na zawodników i po małej zmianie w ustawieniu to my przejeliśmy inicjatywę, a zdobyty gol wyrównujący jeszcze bardziej nas zmotywował do tego by wygrać mecz, jednak zabrakło czasu (mecz trwał 12min) by móc dopisac sobie 3, a nie tylko 1 punkt.

Kolejne spotkania pierwszego dnia to ciągła walka ze starszymi przeciwnikami, a fakt różnicy wieku nie działał na naszą korzyść, co przejawiało się głównie w słabszej motoryce. Poziom wyszkolenia technicznego przeciwników był bardzo wysoki, a w naszej grupie zdecydowanie pod tym względem górowała ekipa z Paryża. 

W niedzielę po rozgrywkach grupowych pozostała nam gra w finale pocieszenia, a zaraz po nim spakowaliśmy sie i ruszylismy w drogę powrotną.

Pobyt we Francji był dla nas nową przygodą, a rywalizacja na tak wysokim poziomie na pewno wpłynie bardzo pozytywnie na zawodników, bo nic tak dobrze nie uczy jak gra z lepszymi od siebie przeciwnikami.

Chcąc zobaczyć zdjęcia kliknij tu http://naki.pl/g139/Francja-2012.html