Projekt budowy boiska piłkarskiego przy Gimnazjum nr 12 przy ul. Sybiraków w Olsztynie został zgłoszony do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, przeszedł pierwszą weryfikację i razem z dwudziestoma innymi projektami został dopuszczony do głosowania.Teraz to mieszkańcy Olsztyna zdecydują, który projekt zostanie zrealizowany. Gorąco zachęcamy do głosowania! Głosować można do 10 października.


Przy Gimnazjum nr 12 od dziesięciu lat funkcjonuje prowadzony przez W-MZPN Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży, który szkoli najlepszych piłkarzy z Olsztyna i naszego województwa. Budowa boiska z pewnością pozwoli skuteczniej realizować program szkolenia sportowego, podnieść poziom wyszkolenia technicznego i kształcić coraz lepszych piłkarzy. Obecna baza sportowa jest przestarzała, niewystarczająca i niestety zdecydowanie odbiega in minus np. od bazy sportowej analogicznego Ośrodka w Elblągu, czy Ośrodków znajdujących się w innych województwach.

Jak oddać głos?

Aby oddać poprawny głos:
1. Zarejestruj się na stronie http://www.glosujobo.olsztyn.eu/rejestracja
2. Zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na stronie odbierz maila i potwierdź założenie konta
3. Następnie przejdź na stronę projektów ogólnomiejskich  http://www.glosujobo.olsztyn.eu/budzet/projekty-ogolnomiejskie#/list/744
4. Odszukaj projekt „137. Boisko piłkarskie przy ul. Sybiraków 3a”
5. Przyznaj suwakiem liczbę punków (zachęcamy do przyznania 5 punktów)
6. Następnie na dole strony kliknij przycisk „dalej”, a na dole kolejnej strony przycisk „wyślij”
7. Uzupełnij swoje dane o numer PESEL i Twój głos jest już oddany
Mając już założone swoje konto możesz przejść także na stronę projektów osiedlowych http://www.glosujobo.olsztyn.eu/budzet/projekty-osiedlowe#/list i oddać głos na jeden z projektów na Twoim osiedlu. Głosy mogą oddawać mieszkańcy i mieszkanki Olsztyna którzy ukończyli 15 rok życia. Głosujący ma do rozdysponowania 5 punktów na projekty ogólnomiejskie i 5 punktów na projekty osiedlowe.

Jeżeli nie zdecydujesz się na oddanie głosu w systemie elektronicznym możesz zagłosować również w następujący sposób:
a) wypełnić kartę do głosowania (pobierz kartę) i wrzucić ją do zapieczętowanych urn w wyznaczonych punktach do głosowania (URZĄD MIASTA: Knosały, Biuro Obsługi Klienta, informacja w głównym holu ratusza; Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych; Biblioteki: Planeta 11 i Abecadło; Informacja Kulturalna MOK w Kamienicy Naujacka; Pałac Młodzieży; Aquasfera; Urząd Wojewódzki)
b) wysłać wypełnioną kartę do głosowania (pobierz kartę) listownie na adres: Biuro Dialogu Obywatelskiego, Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1 10-101 Olsztyn z dopiskiem Olsztyński Budżet Obywatelski,
c) wysłać wypełnioną kartę do głosowania (pobierz kartę) poprzez platformę E-puap.

Kartę do głosowania (pobierz kartę) można również zostawić w sekretariacie W-MZPN, w sekretariacie Stomilu Olsztyn (Stadion, al. Piłsudskiego 69A) i w sekretariacie Gimnazjum nr 12 (al. Sybiraków 3a) – karty zbierzemy i przekażemy zbiorczo do Urzędu Miasta.