Sydney FC został nowym klubem Adriana Mierzejewskiego wychowanka NAKI Olsztyn. Były reprezentant Polski związał się z mistrzem Australii trzyletnim kontraktem. Ostatnio występował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wcześniej Adrian występował kolejno w następujących klubach: Naki Olsztyn (zespoły młodzieżowe), Wisła Płock (ekstraklasa), Zagłębie Sosonowiec (I liga), Polonia Warszawa (ekstraklasa), Trabzonspor (Turcja), Al-Sharjah SC jednoczone Emiraty Arabskie)
Sprowadzenie Mierzejewskiego to duże osiągnięcie naszego klubu. Wniesie do zespołu doświadczenie i jakość. To piłkarz, który może wprowadzić coś nowego do naszego ataku – mówi trener mistrza Australii, Graham Arnold.

– Cieszę się, że dołączyłem do dwukrotnego mistrza Australii. Sydney FC to znany klub i jestem dumny, że będę bronił jego barw. Czeka nas duże wyzwanie w postaci występu w Azjatyckiej Lidze Mistrzów – to już komentarz samego Mierzejewskiego.

 Sydney FC jest mistrzem Australii, ale próżno szukać w jego kadrze piłkarzy o światowej sławie. Najbardziej znanym z podopiecznych trenera Arnolda jest 80-krotny reprezentant Australii, Luke Wilshire. Warto jednak wspomnieć, że całkiem niedawno, bo w latach 2012-2014 barw Sydney FC bronił Alessandro Del Pierro.

 Australia to czwarty poza Polską kraj, w którym występował będzie 31-letni pomocnik. W 2011 roku turecki Trabzonspor zapłacił za niego Polonii Warszawa 5,25 mln euro, dzięki czemu Mierzejewski wychowanek NAKI Olsztyn został najdroższym zawodnikiem w historii Ekstraklasy. Rekord Mierzejewskiego przetrwał sześć lat i dopiero w lipcu tego roku pobił go Jan Bednarek, za którego Lech Poznań dostał od Southampton FC 6 mln euro.

 

żródło: sportowefakty.wp.pl