Wygrana w warszawskich turniejach jest zawsze sukcesem prestiżowym. I tak było również tym razem. Zespół Naki 2002 pokazał się z bardzo dobrej strony, prezentując widowiskowy i przede wszystkim skuteczny futbol. A wygrane m.in. z GKS Bełchatów i Widzewem Łódź dają sporą satysfakcję, że to co robimy idzie w dobrym kierunku.

Turniej zaczął się od sporej niespodzianki… organizacyjnej. Na turniej nie dotarł zespół Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej :), co spowodowało zmiany w grafiku rozgrywek. Mecze grupowe Naki rozegrało w grupie B 1 x 20 min., natomiast mecze play-off 1 x 15 min. Na turnieju gościem był m.in. Tomasz Frankowski – jeden z najskuteczniejszych piłkarzy polskiej ligi w historii. Zdjęcia i filmy z tego turnieju zostaną wkrótce załączone na stronie naki.pl.

GALERIA ZDJĘĆ – >> KLIKNIJ TUTAJ

Pierwsze spotkanie to pojedynek z Siódemką Tychy. Mecz do jednej bramki i wynik … 11:0. Kolejnym przeciwnikiem w grupie był zespół z Kielc – Orlęta. To już zdecydowanie inne spotkanie – inny przeciwnik, zdecydowanie lepszy od zespołu z Górnego Śląska. Ten mecz należał do jednej osoby: Kuby Chojnowskiego. Jego hat-trick i 3 bramki zdobyte uderzeniem piłki głową – to się nie zdarza w rozgrywkach młodzieżowych. Dodajmy, że przy 3 bramkach Kuby asystował Łukasz Rytelewski. Wygrana 5:0.

Rozgrywki grupowe kończyliśmy meczem o 1 miejsce z GKS Bełchatów – jeden z faworytów turnieju. Zaczęliśmy źle, szybko stracona bramka. Drużyna jednak pokazała charakter, odrobiła straty i dołożyła kolejne bramki, wynik w pełni zasłużony 4:1 !!

Półfinał to spotkanie z kolejnym potentatem – Widzew Łódź. Mecz był bardzo wyrównany, przede wszytkim sporo walki w środkowej strefie boiska. Lecz to zespół z Olsztyna wykorzystał swoje szanse i po golach Szymona Nakielskiego i Grzesia Zdrady, wygrana 2:0 !!

Finał zapowiadał się bradzo interesująco. W finale zagraliśmy z Mazovią Tomaszów Mazowiecki (wcześniej także wygrane z Widzewem i GKS Bełchatów). Lecz w finale grała tylko jedna druzyna – Naki. Wychodziło wszystko, m.in gole z dystansu Kuby Kapuścińskiego i Szymona Nakielskiego. Wygrana 5:0. Zespół  odebrał medale, puchar i piłki firmy Adidas!

Królem strzelców turnieju został Łukasz Rytelewski.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Konrad Gotowski.
Najlepszym zawodnikiem Naki został Szymon Nakielski.

Zagraliśmy w składzie:
Konrad Gotowski – Kuba Kapuściński, Filip Dymerski, Jaś Wojciechowski, Hubert Mazurek, Kuba Chojnowski, Kacper Zielski, Michał Skórski, Szymon Nakielski, Łukasz Rytelewski, Grzesiek Zdrada, Michał Korostyński. Trener Kuba Kacperski.