24.04.2013 – to data turnieju 1 rundy Turnieju im. Wielgusa (2002 i młodsi) – eliminacji powiatu olsztyńskiego. W turnieju zagrało 12 zespołów, w tym 2 zespoły UKS Naki Olsztyn. Awans do dalszej fazy tego turnieju (organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej) mogła otrzymać jedynie 1 drużyna.

Naki II Olsztyn dość szybko zakończyła rywalizację. Porażka z BUKS Barczewo 0:2 i wyjątkowo wysoka wygrana z zespołem z Frąknowa 18:0. Brak awansu do półfinału.

Natomiast Naki I Olsztyn zanotował dwie pewne wygrane w grupie: z Orlik Jeziorany 3:0 i Dobre Miasto 8:0. W półfinale spotkanie z BUKS Barczewo (5:0) i awans do finału.

W finale zgodnie z przewidywaniami spotkanie z SP 18 Olsztyn. Jest to zespół złożony z dobrych zawodników, przede wszystkim ze Stomilu Olsztyn. Zespół zrealizował znakomicie założenia taktyczne i mecz ułożył nam się doskonale, już do przerwy prowadzienie 3:0. Druga połowa to już kontrola wyniku (kilka dobrych interwencji Konrada Gotowskiego). Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Naki Olsztyn i to my zagramy 17 maja w finale wojewódzkim w Węgorzewie!! Bramki w finale zdobyli: George, Mazi, Świetlik i Prezes.