W ostatniej kolejce doszło do arcyważnego meczu w Olsztynie, gdzie miejscowe NAKI 98 Olsztyn podejmowało lidera DKS Dobre Miasto. Zespół NAKI 98 miał przed tą kolejką stratę jednego punktu do DKS-u, obie drużyny w tym meczu musiały zagrać o pełna pulę, bo za ich plecami czaił się zespół Redy Szczytno.

Mecz stał na wysokim poziomie od pierwszych minut, obie drużyny chciały jak najszybciej przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pierwsi do głosu doszli zawodnicy nacodzień trenowani przez trenera Sułkowskiego. W 6min. idealnym podaniem w pole karne popisuje się Michał Szłykowicz, do piłki dopada Konrad Juraniec i mija kolejno dwóch rywali po czym strzela w krótki róg bramki zespołu z Dobrego Miasta. Prowadzenie naszego zespołu dodało animuszu w poczynania obu zespołów, raz po raz dochodziło do ciekawych akcji i strzałów na obie bramki, lecz na posterunku byli bramkarze. W 23 min. po rzucie wolnym dla DKS-u doszło do zamieszania pod naszą bramka, lecz na posterunku był Adrian Orzeł. Minutę później nasz bramkarz popełnia błąd przy wprowadzaniu piłki do gry, lecz na posterunku byli nasi obrońcy, którzy w porę wybili na aut. Największe zagrożenie mieliśmy pod naszą bramka przy rzutach rożnych, mimo tych problemów nasi przeciwnicy razili skutecznością. Pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem. 

Po przerwie na boisko lepiej dysponowani wyszli zawodnicy z Olsztyna, co dało efekt już w 5 min. po wznowieniu gry. Piłkę na lewym skrzydle przejął Marek Pilipienko i precyzyjnym podaniem obsłużył Dawida Pawełczaka, ten zatańczył z piłką w polu karnym i przy samym słupku strzelił na 2-0 dla NAKI 98. Od tego momentu, wszyscy licznie zgromadzeni kibice wiedzieli, iż tego meczu nie można przegrać. W czasie drugiej połowy obie drużyny miały kilka okazji na strzelenie bramek, lecz zawodnicy razili skutecznością. Najdogodniejsze sytuacje dla zespołu Naki zmarnowali Sebastian Sikorski i Konrad Juraniec. 

Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla NAKI 98 Olsztyn, co dało drużynie pierwsze miejsce w grupie 3 i awans do półfinału rozgrywek trampkarza mł. WMZPN. Oprócz NAKI 98 Olsztyn do półfinału trafili zwycięscy, gr.1 Orlęta Rema Reszel, gr. 2 Polonia Pasłęk, gr. 4 MLKS Szynaka Motor Lubawa. Po wylosowaniu par półfinałowych dojdzie do dwumeczu a zwycięscy spotkają się w finale rozgrywek. Zwycięska drużyna będzie reprezentował nasze województwo w rozgrywkach krajowych NIKE PREMIER CUP.

Zespół NAKI 98 Olsztyn:ŻUKIAN KACPER, ORZEŁ ADRIAN, PILIPENKO MAREK, PAWEŁCZAK DAWID, ZGLIŃSKI ADAM, SALWOWSKI BARTOSZ, GAWEŁ WIKTOR, ZALEWSKI CEZARY, JURANIEC KONRAD, NOWAKOWSKI JAKUB, PANEK TOMASZ, TYBURSKI MACIEJ, PILIPIENKO MAREK, WIECH MARIUSZ, SZŁYKOWICZ MICHAŁ. ŚWIĄTKOWSKI MATEUSZ, FURMANIAK NORBERT, ROSSA MACIEJ, SIKORSKI SEBASTIAN, STRUCH SEBASTIAN, ROSIAK BARTEK, trener SUŁKOWSKI DARIUSZ 

Piszą o nas:
www.sport.wm.pl
www.wama-sport.pl 

Zdjęcia z meczu – kliknij

Zdjęcia z pikniku – kliknij