W sobotę 3 grudnia odbył się Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców rocznika 2007 w Lidzbarku Warmińskim…POLONIA WINTER CUP

W turnieju grało osiem zespołów z naszego regionu i Rosji, drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Zespół Naki 07 grał w grupie A z takimi zespołami Polonia 07 Lidzbark Warm., Mały Piłkarz Jonkowo i Bałtyckie Lwy Kaliningrad. W skład gr. B weszły zespoły: Tęcza Biskupiec, Polonia 08 Lidzbark Warm., KMS Korsze i Sdushor 5 Kaliningrad.

Drużyna trenera Sułkowskiego zaczęła swoje zmagania od wysokiego zwycięstwa nad zespołem z Jonkowa, już od pierwszych minut tego spotkania było widać dużą przewagę drużyny Naki, czego efektem były strzelane bramki i tylko jedna interwencja bramkarza z Olsztyna. Wynik zakończył się zwycięstwem 7-0 po golach Olka Kubickiego, Patryka Chylaka x2, Daniela Wilińskiego x3 i Wiktora Rutkowskiego.

W swoim drugim meczu grupowym Naki 07 stanęło naprzeciwko zawodników za wschodniej granicy naszego kraju, Bałtyckie Lwy Kaliningrad jest to młody zespół i na boisku od początku mieliśmy znowu dominację rozpędzonych zawodników Naki. Mecz ponownie jak w pierwszym spotkaniu miał jednostronny przebieg a zawodnicy trenera Darka ponownie strzelali gola za golem…co w efekcie dało wynik 6-0 dla Naki. Bramki w tym meczu strzelali kolejno Wiktor Rutkowski, Miłosz Jachimowicz x2, Olek Kubicki, Artur Wasilewski i Patryk Chylak.

Ostatni mecz grupy z gospodarzem turnieju Polonią 07 Lidzbark Warm. miał zdecydować która z drużyn wyjdzie z pierwszego miejsca i teoretycznie trafi na słabszego rywala w półfinale. Mecz od początku był bardzo zacięty a w grze obu zespołów wkradały się błędy w grze obronnej, co przełożyło się na gole. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze turnieju, zawodnicy trenera Darka nie załamali się tą sytuacją i dążyli do wyrównania stanu rywalizacji, po 3 minutach bramkę strzela Olek Kubicki…więc mieliśmy 1-1. Kolejne sytuacje zapowiadały następne gole i tylko dobre interwencje bramkarzy nie dawały zmiany wyniku. Mijały kolejne minuty a mecz był bardzo twardy i zacięty, po chwili zawodnicy Naki Olsztyn wykorzystali swoje dwie sytuacje i wyszli na prowadzenie 3-1 po golach Olka Kubickiego i Miłosza Jachimowicza. W kolejnych minutach z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Tyszka (bramkarz Naki) broniąc w kilku ważnych sytuacjach w tym sam na sam z zawodnikiem Polonii. Pod koniec meczu zespół gospodarzy miał rzut rożny po którym strzelili bramkę, czym ustalili wynik spotkania na 3-2 dla Naki 07.

W drugiej grupie najlepszym zespołem okazała się Tęcza Biskupiec która o wejście do finału zagrała z Polonią 07 Lidzbark Warmiński, drugi zespół gr. B był MKS Korsze i to z nimi przyszło się zmierzyć chłopcom z Naki. 

Pierwszy mecz półfinałowy był bardzo emocjonujący a gospodarze bardzo chcieli wygrać to spotkanie przed własną publicznością, lecz było widać że mecz z Naki kosztował ich wiele sił i to właśnie skrzętnie wykorzystała Tęcza wygrywając spotkanie 3-1. Drugi półfinał od początku pokazał że nic nie dzieję się bez przypadku, Naki Olsztyn od pierwszych minut przeszła do ataku czego efektem były 3 kolejno strzelane bramki przez Olka Kubickiego, Wiktora Rutkowskiego i Daniela Wilińskiego. W końcówce meczu zawodnicy z Korsz wykorzystali rozluźnienie w szykach obronnych Naki i ustalił wynik meczu na 3-1.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły MKS Korsze i gospodarz turnieju Polonia 07 Lidzbark Warm., mecz był bardzo szybki i zacięty a obie drużyny stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji do strzelenia goli. Wynik meczu do ostatnich sekund był sprawą otwartą a miejscowi kibice liczyli że młody zespół gospodarzy poradzi sobie z KMS Korsze. Nieoczekiwanie to właśnie chłopcy z Korsz wyszli zwycięsko z tego pojedynku i wygrywając 3-2 zajęli w całym turnieju III miejsce.

Mecz finałowy pomiędzy zespołami Naki 07 a Tęczą Biskupiec to pojedynek dwóch rywali którzy nie chcieli wygrać w regulaminowym czasie, szczególnie podopieczni trenera Sułkowskiego. Na początku optyczną przewagę mieli zawodnicy z Olsztyna, którzy strzelili gola po strzale Miłosza Jachimowicza wychodząc na prowadzenie. W dalszej części tego spotkania zawodnicy Naki nie byli już w stanie pokonać bramkarza Tęczy, natomiast bramkarz Naki Michał Tyszka dzielnie bronił dostępu do swojej bramki. W jednej z akcji zespół z Biskupca wykorzystał niezdecydowanie w szeregach obronnych Naki i strzelił bramkę doprowadzając do remisu. Wynik mecz mimo jeszcze kilku sytuacji bramkowych nie uległ zmianie a o zwycięstwie w całym turnieju miały zdecydować rzuty karne. Pierwsi do strzelania karnych podeszli zawodnicy Tęczy Biskupiec, po dwóch seriach żaden z zawodników nie pomylił się przy wykonywaniu rzutów karnych. W trzeciej serii bramkarz Naki Michał Tyszka obronił strzał zawodnika z Biskupca więc Naki miało szansę rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść. Do piłki podszedł Miłosz Jachimowicz, lewo nożny zawodnik zespołu z Olsztyna uderzył jak z „armaty” trafiając w słupek…stan rywalizacji nadal był 2-2. Kolejne dwie serie nie dały zwycięstwa żadnej z drużyn a wynik na tablicy świetlnej widniał 4-4. W szóstej serii znowu w bramce dał znać o sobie Michał Tyszka, broniąc już drugiego karnego. Kolejny raz zespół z Olsztyna stanął przed szansą na wygranie całego turnieju, trener Sułkowski w bój posłał Michała Tyszkę który dał zwycięstwom i tym samym stał się bohaterem zespołu Naki 07 Olsztyn i najlepszym jak później się okazało bramkarzem turnieju Polonia Winter Cup.

Skład zespołu Naki 07:
Artur Wasilewski (kapitan), Michał Tyszka(bramkarz), Mateusz Sul (bramkarz), Miłosz Jachimowicz, Olek Kubicki, Daniel Wiliński, Igor Kozubowski, Patryk Chylak, Wiktor Rutkowski. 

Galeria zdjęć

Klasyfikacja końcowa:

1. Naki 07 Olsztyn

2. Tęcza Biskupiec

3. MKS Korsze 

4. Polonia 07 Lidzbark Warmiński

5. Sdushor 5 Kaliningrad

6. Polonia 08 Lidzbark Warmiński

7. Bałtyckie Lwy Kaliningrad

8. Mały Piłkarz Jonkowo

Piszą o nas:

www.wo24.pl. pl

www.wama-sport.pl

www.olsztyn24.pl