Młodzi piłkarze Naki Olsztyn pod wodzą Michała Alancewicza zajęli drugie miejsce w halowym turnieju Złote Lwy Gdańskie – W&F Cup. W grupie olsztyńscy piłkarze zagrali z: Lechia Gdańsk (0:3), Jantar Pruszcz Gdański (2:2), Victoria Koronowo (7:1), Akademia Piłkarska Kubicki (6:2), Olivia Gdańsk (8:0). Trzy wygrane, remis i porażka sklasyfikowały zespół Naki na trzecim miejscu w grupie. Dzień zmagań w hali zakończył wieczorny ”wypad” na starówkę. 

W æwieræfinale OKS 1945 wygrał 5:3 z drugą drużyną Lechii Gdańsk, a w półfinale nasi wygrali 3:2 z pierwszym zespołem gospodarzy. Zdaniem wielu to dramatyczne spotkanie było przedwczesnym finalem. W finale Naki zmierzyło się z Arką Gdynia. Mocno zmęczeni i poobijani nasi zawodnicy musięli przygotowaæ się na ostrą walkę. W regulaminowym czasie padł wynik 2:2, do rozstrzygnięcia doszło po serii rzutów karnych. Jako pierwszy do karnego podszedł Radek Kiernozek i… było 1:0 dla olsztynian. Chwilę potem padło wyrównanie. Na 2:1 podwyższył Bartek Sobótka. Mało brakowało aby strzał zawodnika Arki obronił ”Łaszek”, ale nie dało się, mieliśmy 2:2. Trzecim wytypowanym zawodnikiem do strzału był Piotrek Karłowicz. Jego słaby i niedociągnięty strzał w lewy róg bramki zatrzymał się na rękach bramkarza gdynian. Formalności dopełnił jeden z napastników Arki, który pokonując Pawła Łacha dał swojej drużynie ostateczne zwycięstwo 3:2. Nie zmienia to jednak faktu, że brawa należą się całej drużynie, która drugi rok z rzędu doszło do finału. Wielkie podziekowania dla trenerów, rodziców, a także kierownika drużyny. Trzeba wspomnieæ o wsparciu ze strony Andrzeja Biedrzyckiego, który wspólnie z trenerem Michałem przygotowywał chłopaków do każdego meczu.

Jedną z nagród indywidualnych dla króla strzelców turnieju odebrał
Piotrek Karłowicz. NAKI OLSZTYN w Gdańsku reprezentowali: Bartosz Macoch, Kacper Łuksza, Radosław Kiernozek, Bartosz Sobótka, Paweł Łach, Piotrek Karłowicz, Mateusz Sikorski, Cezary Kępka, Michał Miąsko, Grzegorz Romaniuk, Igor Biedrzycki.

Wyniki wszystkich meczy… – kliknij