Zespół trenera Dariusza Sułkowskiego w ostatnim okresie przyspieszył przygotowania do pierwszego meczu ligi trampkarza młodszego gr III. Po wyjeździe pod koniec marca na turniej (sparingi) do Białegostoku, trener miał przegląd tego, co należy poprawić, nad czym pracować bardziej intensywnie, aby usprawnić grę zespołu. Wyniki, jakie zanotowaliśmy w Białymstoku to przegrana z zespołem FK Kowno 5-0, wygrana z Kadrą Podlasia 2-1, przegrana z OSiR Bielsk Podlaski 1-0 w ostatnim meczu z zespołem Sudova Mariampol zanotowaliśmy kolejną przegraną 2-0.

Zmieniając znane powiedzenie, co do wyników Naki ‘98 można spokojnie powiedzieć „złe dobrego początki”, ponieważ następne sparingi zakończyły się wysokimi zwycięstwami. W prima aprilis zespół udał się do Lubawy gdzie pokonał Motoru Lubawa 7-1. Pierwszą bramkę tego meczu strzela Sebastian Struch przy as. Macieja Rossy. Po kilku minutach dochodzi do szybkiej kontry gospodarzy i na listę strzelców wpisuje się Zasuwa Adrian-„Ciapek”. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie, natomiast druga połowa należała już do naszego zespołu i bramki kolejno strzelali:

1-2 Gaweł as. Salwowski
1-3 Salwowski as. Pilipienko
1-4 Panek bez as.
1-5 Panek as. Nowakowski
1-6 Szłykowicz as. Rossa
1-7 Panek as. Gaweł

Ostatnia bramka to była popisowa akcja naszej drużyny, po kilku podaniach od nogi do nogi, świetnym ostatnim podaniem na głowę Tomasza Panka popisuje się Wiktor Gaweł. Po meczu zawodnicy i trener mogli być zadowoleni z gry zespołu.

W kolejnym sparingu spotkaliśmy się na boisku na Dajtkach z zespołem trenera Mariusza Goławskiego. Mecze derbowe zawsze przynoszą nieoczekiwane zwroty sytuacji i zaskakujące wyniki końcowe. Tym razem to nasza gra była od tyłu poukładana i akcje ofensywne siały lekkie spustoszenie pod bramką młodszych kolegów. Zespól trenera Mariusza próbował odgryzać się szybkimi kontrami, lecz nasi obrońcy i bramkarze stawali na drodze ich poczynań. Bramki w tym meczu strzelali:

1-0 Panek as. Nowakowski
2-0 Panek as. Furmaniak
3-0 Salwowski as. Pawełczak
4-0 Struch as. Nowakowski
5-0 Świątkowski bez as.

Teraz czeka nas już pierwsze spotkanie w lidze i to na wyjeździe z silnym przeciwnikiem, jakim jest Tęcz Biskupiec, na pewno nie zlekceważymy piłkarzy z Biskupca pomimo wysokiej wygranej w pierwszym meczu rundy jesiennej.