Udanie rozpoczął sezon zespół rocznika 1998 prowadzony przez trenera Dariusza Sułkowskiego. Drużyna została wzmocniona kilkoma zawodnikami z terenu i na pewno będzie liczyła się w walce o mistrzostwo województwa warmińsko – mazurskiego.

Mecz miał jednostronny przebieg a nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Zespół z Biskupca wydawał się groźniejszym rywalem niż był w rzeczywistości. Pierwsza minuta dała już akcję bramkową, lecz na posterunku był bramkarz Tęczy. W kolejnej minucie był już bez szans po podaniu Dawida Pawełczaka, Adam Zgliński strzelił w samo okienko bramki przeciwnika. Kolejne minuty to nieustanne ataki naszej drużyny, zespół Tęczy Biskupiec w pierwszej połowie przeprowadził tylko kilka akcji na naszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 6-0 dla NAKI Olsztyn. W drugiej części trener dokonał kilku zmian, na boisku kolejno meldowali się: Maciej Rossa, Mariusz Wiech, Tomasz Panek i Sebastian Struch. Jakość naszej gry nadal pozostawała na wysokim poziomie a przewaga nadal była widoczna. W drugiej połowie zdobyliśmy kolejne bramki a spotkanie zakończyło się wynikiem 10-0.

Strzelcy bramek:
 2 min.  A. Zgliński as. D. Pawełczak
10 min. K. Juraniec as. S. Sikorski
20 min. B. Salwowski as. M. Pilipienko
21 min. D. Pawełczak as. K. Juraniec
24 min. W. Gaweł as. K. Juraniec
34 min. D. Pawełczak as. A. Zgliński
39 min. D. Pawełczak as. B. Salwowski
53 min. J. Nowakowski – karny (po faulu na K. Juraniec)
57 min. K. Juraniec as. M. Wiech
68 min. S. Struch as. T. Panek