W wyniku losowania graliśmy pierwszy i ostatni mecz dzisiejszego turnieju półfinałowego w Elblągu. Przed meczem trener Sułkowski powiedział „Panowie to Wasz dzień i Wasza gra, zapomnijmy o tym, co się stało w Działdowie. Dzisiaj wszystko zależy od Was i wiem, że jesteśmy w stanie wygrać oba mecze. Nie oglądajmy się na przeciwników tylko grajmy to, co potrafimy najlepiej.” Pierwsze spotkanie to mecz z gospodarzami Olimpią Elbląg,  na początku meczu strzelamy bramkę na 1-0 (gol Pawła Wiśniewskiego) i do końca pierwszej połowy kontrolujemy przebieg meczu. Druga połowa to dobra gra w obronie i szybkie kontrataki naszego zespołu. Zespół z Elbląga odgryzał się kilkoma akcjami w ataku pozycyjnym, lecz na posterunku był Aro i nasi obrońcy. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Naki Olsztyn.

W drugim meczu spotkały się zespoły Olimpii Elbląg – Wkra Działdowo, oba zespoły  chcąc liczyć się w walce o finał nie mogły pozwolić sobie na porażkę a remis w tym meczu dawał już awans naszej drużynie. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Olimpii Elbląg, ten wynik dawał nadzieję Olimpii na awans do finału.

Ostatni mecz to spotkanie pomiędzy zespołem z Działdowa, który już nie liczy się w walce o finał i NAKI Olsztyn. Mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Pierwszą bramkę w tym meczu strzela po ładnej akcji zespołowej Sebastian Rosa, drugą bramkę dla NAKI po podaniu Arka Łosko zdobył nasz kapitan Michał Skarbek. Już do końca meczu wynik nie uległ zmianie i nasz awans do finału stał się faktem.

W finale na pewno spotkamy się z zespołem za miedzy i czekają nas derby Olsztyna z OKS-em. Już w najbliższy weekend (22-23.06.2013 r.) serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i zawodników pozostałych drużyn naszej Szkółki na mecz finałowy.