W kolejnym dniu naszego pobytu zwiedzaliśmy Cerignolę w której mieszkamy. Cerignola jest typowym południowo – włoskim miastem gdzie siesta trwa od 13.00 do 17.00, czyli miasto jest puste, a wszyscy odpoczywają w domach. Życie w mieście rozpoczyna się wieczorem i nawet do drugiej w nocy można spotkać spacerujące całe włoskie rodziny. W dniu dzisiejszym rozpoczął się turniej. Nasze drużyny rywalizację rozpoczęły bardzo udanie. Naki 2001 pokonał Audace 5-0,a w innym grupowym meczu po dramatycznym meczu zwyciężył  Sportmanię 3-2. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Kamil Kozłowski oraz pod koniec meczu decydującego gola o zwycięstwie z rzutu karnego strzelił Szymon Nakielski. Uzyskane wyniki dały nam awns do finału. Natomiast Naki 2002 podobnie jak starsi koledzy w jednym meczu bez problemu pokonali Maroso, a w drugim spotkaniu z faworytem rozgrywek FC Foggia stoczyli bardzo ciężki, emocjonujący bój. Dwukrotnie w tym meczu po golach Jakuba Sułka oraz Szymona Nakielskiego wychodziliśmy na prowadzenie ale rywale dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. Wynik do przerwy był remisowy 2-2. W drugiej połowie po indywidualnej akcji trzeciego gola dla NAKI zdobył bardzo dobrze grający w tym meczu Grzegorz Zdrada. Pod koniec meczu rywal zdobył lekka przewagę dążąc usilnie do wyrównania. Dwie minuty po oficjalnie zakończonym czasie gry sędzia meczu podyktował rzut karny dla FC Foggia. Zanosiło się na remis nie dający nam pierwszego miejsca w grupie, jednak zawodnik przeciwników nie trafił w bramkę i awansowaliśmy do finału, wygrywając z FC Foggia 3-2 !  Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Cerignoli oraz z eleganckiej pizzerii  w której wspólnie kosztowaliśmy najpyszniejszą pizzę na świecie – we Włoszech pizza naprawdę lepiej smakuje!  Zobacz zdjęcia kliknij tu