Lokalny turecki serwis z Trabzonsporu takaonline.com poinformował, że Adrian Mierzejewski może wkrótce przenieść się do Bundesligi.

Niemiecki Hoffenheim jest zainteresowany sprowadzeniem wychowanka NAKI Adriana Mierzejewskiego, Natomiast turecki Trabzonspor ma ochotę pozyskać piłkarza z Hoffenheim Erena Derdiyoka. Możliwe , że zawodnicy jeszcze w tym sezonie zamienią się klubami. Dla Adriana byłby to na pewno awans sportowy, gdyż mimo wszytsko liga niemiecka jest wyżej ceniona niż turecka.

Obaj zawodnicy kosztowali swoje kluby mniej więcej tyle samo. Hoffenheim zapłaciło za Derdiyoka rok temu 5,5 mln euro, aby go sprowadzić z Bayeru Leverkusen, Mierzejewski zaś, gdy odchodził z Polonii Warszawa kosztował 5,25 mln euro.

Reprezentant Polski początek sezonu miał nie najlepszy, często nie łapał się do pierwszej jedenastki. Wszystko odmieniło się pod koniec roku. Trener Senol Gunes zaczął  stawiać na Adriana, a ten odpłacił się pięcioma bramkami i trzema asystami, prezentując naprwdę wysoką formę. Przypominamy , że Adrian w dalszym ciągu powoływany jest przez trenera Fornalika do I reprezentacji Polski.