Nasze priorytety
             dobra nauka !!!
                        super   treningi !

                                                                            poznajemy Europę !
            

1/ Dlaczego gimnazjum piłkarskie ?

Po kilku latach przerwy wznawiamy działalność typowo piłkarskiego gimnazjum piłkarskiego. Zasadniczym celem takiej szkoły jest umożliwienie młodym piłkarzom kontynuowania gry w piłkę nożną, która jest ich pasją z nauką w szkole na odpowiednio wysokim poziomie. Jesteśmy do tego solidnie przygotowani pod każdym względem, mamy w tym dziedzinie duże doświadczenie. Wiemy co robić, żeby te dwa cele, a szczególnie ten związany z nauką osiągnąć. Potrafimy odpowiednio ukierunkować młodych chłopców w zakresie wychowania i nauki wykorzystując ich pasje i marzenia związane z piłką nożną. Model połączenia zajęć treningowych z zajęciami szkolnymi umożliwia lepszą organizację dnia, czyli po godzinie 16.00 uczeń – zawodnik będzie już w domu do dyspozycji rodziców.

2/ Kto może zapisać się do gimnazjum piłkarskiego ?

O przyjęcie do tworzonego gimnazjum piłkarskiego  starać się mogą przede wszystkim zawodnicy UKS „NAKI” Olsztyn ale również inni chłopcy z regionu i województwa warmińsko – mazurskiego. Dla chętnych z regionu możliwy jest pobyt w internacie. Zapraszamy serdecznie.

3/ Specjalny autorski program szkolenia piłkarskiego.

    Program szkolenia gry w piłkę nożną do tworzonego gimnazjum został opracowany przez nauczyciela dyplomowanego Andrzeja Nakielskiego licencjonowanego trenera PZPN klasy I z europejskimi uprawnieniami UEFA „A”. Program powstał na podstawie współpracy trenera z renomowanym francuskim klubem piłkarskim Paris Saint Germain oraz 18 letniej pracy szkoleniowej i niżej opisanych doświadczeniach zawodowych szkoleniowca:

– brązowy medal mistrzostw Polski juniorów 2003r
– brązowy medal mistrzostw Polski w Pucharze Wielgusa 2005r
– awans z zespołem seniorów OKS 1945 Olsztyn z IV do II ligi 2005-08r
– wychowanie zawodników: Adrian Mierzejewski (Trabzonsor – Turcja, zawodnik I reprezentacji Polski trenera Franciszka Smudy na EURO 2012), Kamil Ryłka (Legia Warszawa- ekstraklasa 2008r), Łukasz Jegliński (Wisła Płock-ekstraklasa 2008r), Arek Czarnecki – Lech Poznań 2007r), Kurto Filip (Wisła Kraków 2010r), Piotr Karłowicz (Wisła Kraków 2011r)i wielu innych grających z powodzeniem w I i II ligowych drużynach zawodowych. Więcej o sylwetce trenera Andrzeja Nakielskiego kliknij tu.

4/ Współpraca gimnazjum piłkarskiego z drużynami zagranicznymi

    NAKI Olsztyn aktywnie współpracuje z klubami francuskimi, niemieckimi a szczególnie włoskimi (Audace Cerignola, FC Foggia). Działalność klas piłkarskich będzie bardzo ukierunkowana na taką współpracę. W tym roku szkolnym nowi uczniowie gimnazjum piłkarskiego wyjadą na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Offenburgu (Niemcy) 13 – 16 czerwiec 2012r.
Ponadto Publiczne Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie współpracuje i prowadzi wymianę młodzieży z miastami Wallenhorst (Niemcy), Priverno (Włochy), Suhindol (Bułgaria), Zujny (Litwa), Postomino (Polska), Tymbark (Polska)

5/ Opiekunowie klasy piłkarskiej

    Opiekunami klasy – drużyny NAKI będą trenerzy Andrzej Nakielski prowadzący treningi w szkole oraz trener Mariusz Goławski dotychczasowy szkoleniowiec zespołu NAKI 99, a także wychowawca szkolny wytypowany przez dyrekcję szkoły.

6/ Gimnazjum na wzór angielski

    W Anglii wiele klubów piłkarskich  nie dysponuje w swoim mieście obok stadionu głównego odpowiednią bazą treningową, w związku z tym posiadają na obrzeżach miasta ośrodki treningowe przy , których tworzone są również ośrodki szkolne. W przypadku takiego wariantu stosowany jest tzw.  „model wyjazdowy” polegający na tym, że młodzi piłkarze codziennie rano zabierani są autokarem do ośrodka treningowego w którym mają lekcje szkolne i zajęcia sportowe po czym przywożeni są do domów. Taki model często również funkcjonuje w USA. Nasze gimnazjum ma funkcjonować podobnie.

7/ Dlaczego Stawiguda ?

    O wyborze miejsca gimnazjum piłkarskiego zadecydował  głównie wysoki poziom nauczania w Publicznym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie w  ostatnim roku szkolnym na podstawie  końcowych testów (3 msc. w województwie), a także bardzo dobra baza sportowa: nowa sala gimnastyczna, siłownia, boisko „Orlik” oraz dwa „zdrowe” boiska z naturalną trawiastą nawierzchnią. Takich obiektów niestety brak w Olsztynie.

     Wyniki egzaminu gimnazjalnego Publicznego Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie w ostatnim roku szkolnym 2010/2011

Język niemiecki

  Średni wynik
Kraj
27,6
Województwo
warmińsko-mazurskie
26,8
Gimnazjum Stawiguda
29,5

Język angielski

  Średni wynik
Kraj
28,3
Województwo
warmińsko-mazurskie
27,3
Gimnazjum Stawiguda
33,5

Część humanistyczna

  Średni wynik
Kraj
25,3
Województwo
warmińsko-mazurskie
23,8
Gimnazjum Stawiguda
28,6

Część matematyczno-przyrodnicza

  Średni wynik
Kraj
23,6
Województwo
warmińsko-mazurskie
22,8
Gimnazjum Stawiguda
22,5

    Uczniowie szkoły będą mieli zapewniony codzienny bezpłatny transport autobusem na trasie Dworzec główny PKP Olsztyn 7.20 – centrum Olsztyna 7.25 –Nagórki 7.30 – Jaroty 7.45 – Stawiguda 7.55– centrum Olsztyna- Nagórki- Jaroty- Dworzec główny PKP Olsztyn 16.00. Dokładna trasa autobusu zostanie ustalona po naborze uczniów.

8/ Plany treningowe klasy piłkarskiej na rok szkolny 2012/13

–  wyjazd na turniej do Offenburga                         13-16 czerwiec 2012r.
– udział w XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Przechodni Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn NAKI – CUP 2012          30 czerwiec – 1 lipiec 2012r
– obóz piłkarski Czarny Dunajec                                4 – 14 sierpień 2012r
– treningi na obiektach sportowych w Olsztynie        15 – 30 sierpień
– treningi w Gimnazjum  im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie w wymiarze 10 godzin w tygodniu                                                      od 1 września 2012r


9/Egzamin sprawnosciowy

Egzamin sprawnościowy odbędzie sie w dniu 19 kwietnia 2012r o godz. 17.00 w Gimnazjum w Stawigudzie przy ul Leśnej 1 . Egzamin obejmować będzie:

– gry małe 5 x 5 (boisko „Orlik”),

– sprawdzian techniki: podbijanie piłki prawą i lewą nogą, podbijanie piłki głową, prowadzenie piłki,

– testy sprawnościowo – szybkościowe ( sala gimnastyczna obuwie płaskie),

10/ Sprawy formalne – składanie dokumentów

– zasady rekrutacji rekrutacja rok szkolny 2012/13  pobierz plik
– regulamin naboru do klasy sportowej  na rok szkolny 2012/13 pobierz plik
– podanie o przyjęcie do klasy sportowej pobierz plik
 Uczniowie składający podania do klasy piłkarskiej proszeni są również o kontakt z trenerem Andrzejem Nakielskim tel. 604 532 547, mail: [email protected]