Z jednej drużyny NAKI Olsztyn, jednego rocznika 2002 w świat poszło ośmiu piłkarzy. Jeden trafił do włoskiej CFC Genoa w ktorej jeszcze niedawno swoja włoską bardzo udaną jak na razie przygodę z piłką rozpoczął Krzysztof Piatek. Siedmiu znalazło miejsce sobie w ekstraklasie do której wiadomo nie jest łatwo się dostać. Większość z nich już gra w pierwszych składach CLJ 18 ale są też tacy jak Filip Dymerski, który zdołał juz zadebiutować w ekstraklasie w I zespole i zdobyć z Lechią Gdańsk Puchar Polski. Mało tego kolejni również nieżle sobie radzą.W kadrze III ligowca znalazł się Szymon Nakielski, a pozostali co też trzeba uznać rónież za spory  sukces jak na 17 letnich piłkarzy z powodzeniem radzą sobie na IV ligowym poziomie. 

  Jeśli do tego dodamy wcześniejszych naszych już starszych  wychowanków jak Arke Czarnecki (Lech Poznań, uczestnik LIgi Europy), Łukasz Jegliński (Wisła Płock – esktraklasa), Piotr Karłowicz (Wisła Kraków – ektraklasa), Kamil Ryłka (Legia W-wa) czy najbardziej znanych Filip Kurto ( Feyenord Rotterdam i inne kluby holenderskie i australijskie) lub Adrian Mierzejewski uczestnik Ligi Mistrzów i zawodnik I Reprezentacji Polski to należy stwierdzić, że NAKI Olsztyn ma bardzo wysoki wskaźnik transferowaia młodych piłkarzy do polskich klubów z ekstraklasy oraz europejskich.

   Natomiast sytuacja z rocznikiem 2002 to już prawdopodobnie Rekord Polski,  ośmiu piłkarzy z jednej ekipy młodzieżowej wytransferowanych na najwyższy poziom polskiej i europejskiej piłlki nożnej robi wrażenie. Tym bardziej, że pozostali z drużyny NAKI 2002 nie powiedzieli jeszcze ostaniego słowa.

   Na pewno chcemy zwrócić uwagę, że wiemy jak szkolić młodych piłkarzy pod kątem kariery seniorskiej i potrafimy znaleźc odpowiednie kluby dla danych zawodników. Jesteśmy rozpoznawalni i szanowni w ogólnopolskim środowisku piłkarskim co pozwala nam na przeprowadzanie transferó bez pośrednictwa menadżerów piłkarskich.  Nasz cykl szkoleniowy jest specyficzny, spokojny i ustabilizowany. Przede wszystkim nie jesteśmy nastawieni na wynik, czego nie ptrafią zrozumieć szczególnie  niektórzy rodzice zawodników. Zazwyczaj dziecięce i młodzieżowe ekipy mające wiele sukcesów w piłce dziecięcej  do 14 roku życia mają bardzo niski współczynnik transferowania swoich młodych piłkarzy do najwyższych klas rzogrywkowych. Młodzi piłkarze są zazwyczaj z powodu zbyt dużej aktywności treningowej  przeeksploatowanii co najczęściej kończy się zbyt szybkim zakończeniem swojej przygody z piłką. GALERIA FOTO piłkarzy NAKI kliknij tu

Zielski Kacper – CFC Genoa (Włochy serie A). Trenował w NAKI od 10 lat. Ma na swoim koncie dwa oficjalne mecze w I Reprezentacji Polski U – 13 z Slowacją. Pozycja na boisku środkowy pomocnik. Bardzo kreatywny i nietuzinkowy piłkarz. Charakterologicznie podobny do Adriana Mierzejewskiego, czyli nie boi się brać na siebie odpowiedzialności za rozegranie piłki.

Rytelewski Łukasz – Legia Warszawa (Ekstraklasa). Trenował w NAKI od 10 lat. Pozycja na boisku środkowy pomocnik. Świetnie potrafi wyprowadzać piłkę z linii obrony, bardzo ofensywny.

Nowicki Kacper – Cracovia Kraków (Ekstraklasa). Trenował w NAKI od 6 lat. Przez ok 4 lata dojeżdżał na wszystkie treningi do Olsztyna. Pozycja na boisku napastnik/pomocnik. Bardzo uniwersalny ofensywny zawodnik z tzw. „ciągiem” na bramkę. Potrafi być przebojowy.

Mysiorski Jakub – Cracovia Kraków (Elstraklasa). Trenował w NAKI od 5 lat. Pozycja na boisku pomocnik/napastnik. Potrafi dobrze grać „tyłem” do bramki, ma bardzo dobre i silne uderzenie z obydwu nóg.

Chojnowski Jakub – Arka Gdynia (Ekstraklasa) . Trenował w NAKI od 11 lat. Pozycja na boisku – środkowy pomocnik.  Typowy środkowy pomocnik dobrze grający w defensywnie i ofensywie. Potrafi świetnie wykonywać stałe fragmenty gry szczególnie rzuty wolne oraz wyśmienicie gra głową.

Żarejko Kacper – Jagiellonia Białystok (Ekstraklasa). Trenował w NAKI od roku 2017.Najpierw został wypożyczony na rok do Jagielloni Białystok. Teraz Jagiellonia postanowiła pozyskać Kacpra definitywnie. Pozycja na boisku boczny obrońca, środkowy pomocnik.  Niespożyte siły i wysoka wytrzymałość.

Dymerski Filip – Lechia Gdańsk (Ekstraklasa). Trenował w NAKI 9 lat. Do Lechii Gdańsk trafił w roku 2017. Zdążył już zadebiutować w ekstraklasie. Trenuje wI zespole ekstraklasowej Lechii.Już będąc w NAKI był reprezentantem Polski drużyn młodzieżowych. Pozycja na boisku środkowy obrońca. Świetna gra w defensywie, bramkostrzelny , szczególnie groźny przy stałych fragmentach gry.

Kapuściński Jakub – Lechia Gdańsk (Ekstraklasa). Trenował w NAKI 5 lat. W roku 2017 przeszedł do Lechii Gdańsk. Pozycja na boisku boczny obrońca. Bardzo dobre warunki fizyczne, niezwykle wybiegany zawodnik.

Nakielski Szymon – Huragan Morąg (III liga seniorzy).  Dla 17 latka III liga seniorska to dość wysokie progi. Pozycja na boisku – lewy obrońca. Skuteczny w defensywie, bardzo dużo asyst bramkowych. Atutem jest dobrze ułożona lewa noga.

Radek Krzewski – Korona Ostrołęka (IV liga). Trenuje w NAKI  4 lata. Korona to bardzo dobre miejsce dla młodego piłkarza. Radek jest bramkostrzelnym napastnikiem, szczególnie dobrze grającym głową i co ciekawostka potrafiącym grać na środku obrony.

Ciechacki Bartek – Tęcza Biskupiec (IV liga). Trenował w NAKI 2 lata. Pozycja na boisku prawy obrońca. Silny, przebojowy.

Łukasiak Marcel – Tęcza Biskupie (IV liga). Bramkarz. Specjalista od rzutów karnych.

Dajnowski Kamil – Polonia Lidzbark Warmiński. W NAKI trenował 1 rok. Pozycja na boisku pomocnik/napastnik. Tak naprawdę grał na każdej oprócz pozycji bramkarza.