W ostatni weekend bardzo europejsko zrobiło się w Olsztynie, a to za sprawą młodych sportowców i trenerów z całej Europy, którzy w dniach 22-26.03.2018 przyjechali do Olsztyna na „V Europejskie Warsztaty Sportowo – Integracyjne 2018” organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „NAKI”, wspierane tradycyjnie już od 5 lat przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie za pośrednictwem Departamentu Współpracy Międzynarodowej.  Dzięki  temu wsparciu organizatorzy mogli przyjąć młodych sportowców piłkarzy z Rosji, Łotwy, Francji i Niemiec. Rosję reprezentowała drużyna FK Kaliningrad obecna już na naszej imprezie drugi raz z rzędu, Francję  FC Poularnce, Niemcy drużyna z Gelsenkirchen, a Łotwę Dynamo Ryga.  Podczas warsztatów młodzi sportowcy mieli okazję poznać  oraz uczestniczyć w specjalistycznych testach sprawnościowo- piłkarskich, a następnie wspólnie je omówić i porównać, poznać regionalny folklor w czasie „Wieczoru Warmińskiego” oraz poznać miasto Olsztyn, szczególnie jego najstarszą część, uczestniczyć w pokazie gwiazd w planetarium, a także zobaczyć specjalna multimedialną prezentację o stolicy Warmii i Mazur. Program warsztatów od lat jest cieszy się dużą popularnością. W pierwszych warsztatach uczestniczył tylko jeden zespół zagraniczny, w tym roku mieliśmy już cztery ekipy, a w następnej edycji przewidujemy udział 6-7 drużyn.

    Jednym z głównych wydarzeń  warsztatów był „V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „WARMIA MAZURY 2018”  w którym oprócz w/w zagranicznych zespołów uczestniczyło łącznie 28 drużyn z całej Polski.Na  boisku było wiele emocji, na trybunach ok. 500 kibiców, a wszystko przy przepięknym wiosennym słońcu.

„V Europejskie Warsztaty Sportowo – Integracyjne 2018” były dużym i niezwykle pożytecznym wydarzeniem dla młodych uczestników. Miło popatrzeć jak sport stoi ponad wszelkimi podziałami i jednoczy młodzież z  różnych części świata.