Ostróda

6/26/15 9:53 PM, autor: Trener Jarek

DOBRY WYSTĘP NAKI W OSTRÓDA CUP 2015 - rocznik 2003

Naki Olsztyn i West Bromwich Albion
Naki Olsztyn i West Bromwich Albion

Graliśmy z angielskim WEST BROMWICH ALBION

Od piątku do niedzieli (19-21.06.15) w Ostródzie odbywał się II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców U-12 "Ostróda Cup 2015" gdzie na dobrej ósmej pozycji znaleźli się zawodnicy Naki Olsztyn.

Bardzo ciekawy, nawet nietypowy system rozgrywek. Drużyny, które zajęły w grupach pierwsze i drugie miejsca, awansują do rywalizacji tzw. Ligi Mistrzów, z kolei zespoły z trzecich oraz czwartych pozycji przejdą do Ligi Europy. Mimo że były to dwa oddzielne turnieje, to w niedzielę zwycięzcy obu z nich zagrali ze sobą o Superpuchar.

W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn z Polski i z zagranicy. Organizator, którym było Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji udało się ściągnąć na turniej zespół z ligi angielskiej West Bromwich Albion, a także Żalgiris Wilno i BFA Vilnius. O zwycięstwo powalczy także AP Legia Warszawa, Kosa Konstancin, Polonia Warszawa, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Polonia Bydgoszcz, Drukarz Warszawa, a także Gol Brodnica, Naki Olsztyn, Don Bosco Ostróda, Concordia Elbląg i Reprezentacja Gminy Ostróda.

Żadna drużyny z Ostródy nie wyjechała bez nagród, organizatorzy każdego zawodnika nagrodzili pamiątkowymi medalami, każda drużyna otrzymała puchar, a dla najlepszych zespołów przewidziane były nagrody rzeczowe. Podczas turnieju Ostróda Cup 2015 r. został wylosowany Rower Kross Hexagon. Sztab szkoleniowy każdej drużyny wybrał najlepszego zawodnika w swoim zespole (w drużynie NAKI został wybrany BARTEK ASSMANN), każdy z 16 piłkarzy otrzymał nagrodę od Polskiego Związku Piłki Nożnej, a spośród 16 najlepszych zawodników został wylosowany rower ufundowany przez firmę ELJOT Pana Jerzego Czerkawskiego. Rower marki Kross Hexagon trafił w ręce zawodnika NAKI OLSZTYN ... gratulujemy postawy na boisku !!!.

Gazeta Wyborcza: ,,Na dobrej ósmej pozycji znaleźli się zawodnicy Naki Olsztyn. - W tym gronie nie było słabych drużyn, a poziom był bardzo wyrównany - analizuje Jarosław Ostrowski, szkoleniowiec olsztynian. - Naszym celem była gra w Lidze Mistrzów, i to się nam udało. Powinniśmy jednak trochę popracować nad skutecznością.
Trener Ostrowski zaznacza, jak ważne dla jego piłkarzy są takie imprezy. - Nagrywaliśmy poszczególne spotkania, więc teraz mam bardzo dobry materiał do analiz - podkreśla. - W lipcu je obejrzę i postaram się nauczyć moich chłopaków nowych zagrań”.

W sobotę po rozgrywkach chłopców młodym zawodnikom i publiczności, organizatorzy przygotowali mecz pokazowy, w którym zmierzyli się zespół złożony z trenerów wszystkich 16 klubów biorących udział w turnieju  z drużyną gwiazd. Trenerami opiekował się Roman Kosecki, a zespół Gwiazd poprowadził Andrzej Strejlau. W Gwiazdach zagrali: Adam Dawidziuk, Sylwester Czereszewski, Jerzy Podbrożny, Arkadiusz Klimek, Remigiusz Sobociński, Dariusz Jackiewicz, Michał Chałbiński, Paweł Dawidowicz (pomocnik Benfiki Lizbona). Na stadionie był również niedawny reprezentant Adrian Mierzejewski. Ostatecznie Gwiazdy pokonały Trenerów 5:4. 

Relacja z turnieju - TVP SPORT - wtorek 15.15

UKS NAKI 2003 OLSZTYN:

Cyprian Hłasko, Mateusz Michalski, Tymek Konrad, Nikodem Florczak, Kacper Okoniewski, Maciek Leszczyński, Marek Szybanow, Miłosz Siudak, Maciek Jaworski, Konrad Gawryś, Maciek Roman, Samuel Kuc, Bartek Assmann, Maciek Samoraj, Oskar Kołoszko, Kacper Chojnowski                                    

Trener - Jarek Ostrowski

19.06.15 – piątek I etap

Grupa C:

Naki Olsztyn - Gol Brodnica 1:1

Naki Olsztyn - Żalgiris Vilnius  0:2

Naki Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1

1. UKS GOL Brodnica 7 pkt 3:1
2. Żalgiris Wilno 6 pkt 4:1
3. Naki Olsztyn 2 pkt 2:4
4. Polonia Warszawa 1 pkt 1:4

20.06.15 – sobota  II etap

Grupa A
Naki Olsztyn - Concordia Elbląg 1:0

Naki Olsztyn -  West Bromwich Albion 0:2

Naki Olsztyn - Legia Warszawa 0:0

1. West Bromwich Albion 9 pkt 4:0
2. Naki Olsztyn 4 pkt 1:2
3. Legia Warszawa 2 pkt 0:1
4. Concordia Elbląg 1 pkt 0:2

SOBOTA (sesja popołudniowa) Liga Mistrzów (1/8) III etap:

Grupa B:

Naki Olsztyn - Kosa Konstancin  0:1

Naki Olsztyn - Don Bosco Ostróda  0:1

Naki Olsztyn - Arka Gdynia  0:1

1. Kosa Konstancin 7 pkt 2:0
2. Don Bosco Ostróda 5 pkt 1:0
3. Arka Gdynia 4 pkt 1:1
4. Naki Olsztyn 0 pkt 0:3

21.06.15 - niedziela

finał

West Bromwich Albion - Kosa Konstancin 4:0

o 3. miejsce

UKS GOL Brodnica - Don Bosco Ostróda 2:0

o 5. miejsce

Arka Gdynia - Drukarz Warszawa 1:0

o 7. miejsce

BFA Vilnius - Naki Olsztyn 2:0

o 9. miejsce

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1

o 11. miejsce

Żalgiris Vilnius - Polonia Warszawa 2:0

o 13. miejsce

Reprezentacja Gminy Ostróda - Concordia Elbląg 1:0

o 15. miejsce

Rona Ełk - Polonia Bydgoszcz 2:2 k. 2:1

Klasyfikacja końcowa:

1. West Bromwich Albion
2. Kosa Konstancin
3. UKS GOL Brodnica
4. Don Bosco Ostróda
5. Arka Gdynia
6. Drukarz Warszawa
7. BFA Vilnius
8. Naki Olsztyn
9. Legia Warszawa
10. Lechia Gdańsk
11. Żalgiris Vilnius
12. Polonia Warszawa
13. Reprezentacja Gminy Ostróda
14. Concordia Elbląg
15. Rona Ełk
16. Polonia Bydgoszcz

Superpuchar Ostróda Cup 2015:

West Bromwich Albion – AP Legia Warszawa 0:0 (3:4 po rzutach karnych)