4/6/18 12:40 AM

Lecimy do FRANCJI

Lecimy do FRANCJI

Zagramy w największym turnieju w Europie

Już w najbliższą środę po raz siódmy reprezentacja NAKI tym razem rocznik 2005 wylatuje do Francji  na jeden z największych piłkarskich turniejów w Europie GUERLADEN 2018, w którym zagra 192 zespołów z całego świata.  Obsada jest doborowa w rozgrywkach wezmą udział prawie wszystkie drużyny z I i II ligi francuskiej między innymi takie jak: Olimpic Marsylia, EA Guingamp, FC Nantes, Stade de Reims, FC Lorient, Bastia , Metz ,St Ettiene oraz ekipy z Brazylii, USA, Kanady, Nigerii, Algierii, Belgii, Ukrainy i Rosji

  Zawodnicy zamieszkają w domach francuskich piłkarzy. Oprócz uczestnictwa w turnieju zaplanowane jest zwiedzanie regionu Bretanii. Finał turnieju rozegrany zostanie przy 15 000 widowni i weźmie w nim udział 16 drużyn, które grać będą w systemie pucharowym. Miejsca Naki w latach ubiegłych:

Rok 2013 –miejsce 64-128   rocznik 2000

Rok 2014 – miejsce 32-64  rocznik 2001

Rok 2015 – miejsce 5-8      rocznik 2002

Rok 2016 - miejsca 64 - 128 rocznik 2003

Rok 2017 - miejsca 32-64     rocznik 2004

Informacje dla rodziców:

   Szczegółowy opis podróży: lot samolotem Warszawa Modlin - Paris Beauvais, lotnisko - dworzec PKP Francja Paryż Montparnasse (bus), Paryż – Rennes (szybka kolej TGV), Rennes - Loudeac (bus). Przyjazd na miejsce ok. godz. 23.00. Powrót analogicznie.

 

Informacje organizacyjne dla wyjeżdżających:

1/ wyjazd na lotnisko Warszawa Modlin (lot Ryanair) 6.06 (środa) godz. 7.00 - Stacja CPN ORLEN Olsztyn ul. Warszawska , wyjeżdżamy samochodami osobowymi (trener Andrzej, Mateusz i Czarek) . Powrót: 11 czerwiec ok. godz. 19.00 (przylatujemy na lotnisko Warszawa Modlin – lot Ryanair z Paryża) w tym samym miejscu

2/ Korzystamy z usług linii lotniczych Ryanair. Zawodnicy zabierają tzw. bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 20 cm  o wadze nie przekraczającej 10 kg oraz oraz 1 małą lekką torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Korzystalismy z linii lotniczej już wiele razy nigdy zawodnicy nie milei problemu z zmieszczeniem do w/w walizki. W bagażu nie wolno przewozić napojów (cieczy, żelu). Można w bagażu przewozić kanapki, które należy zabrać , gdyż będziemy prawdopodobnie na miejscu dopiero na późną kolację. Oczywiście będzie możliwość zakupienia prowiantu na lotnisku ale przypominamy, ze nie jest on tani. Proponujemy do bagażu zabrać małe (mini) mydło i pastę do zębów. W przypadku przekroczenia podanych limitów należy dopłacić ok. 60 euro do bagażu bezpośrednio przed wylotem (każdy we własnym zakresie). Nie bierzemy ręczników, chyba , że będzie wolne miejsce w bagażu. Proponujemy przed wyjściem z domu zważyć walizkę, żeby uniknąć niepotrzebnych sytuacji przy odprawie na lotnisku.

3/ Obowiązkowo zabieramy ze sobą: Zawodnicy na podróż ubierają się w dresy NAKI (żółta bluza) oraz żółtą jaskrawą koszulkę naki i czarne  spodenki (dla chętnych mamy w sprzedaży spodenki NAKI 3/4 - nowość, 60 zł)

 Zabieramy również dwa komplety meczowe NAKI: jaskrawo żołta koszulka, czarna koszulka, czarne spodenki i jaskrawożółte getry, buty piłkarskie z korkami !!! (mecze rozgrywane są na naturalnej trawie, także wskazane buty z korkami) i turfy, ochraniacze piłkarskie, kąpielówki oraz oczywiście paszport lub dowód osobisty i kartę NFZ (patrz pkt 5) !!!

4/ Symboliczny upominek dla rodziny francuskiej ( coś drobnego niedrogiego, proponujemy np. ptasie mleczko, sliwka  w czekoladzie lub inny charakterystyczny polski smakołyk lub  kubek reprezentacji Polski - można kupic na poczcie polskiej lub cos w tym stylu...)

5/ Każdy zawodnik przekazuje trenerowi Mateuszowi na zbiórce  w dniu 6 czerwca:

- paszport lub dowód osobisty (UWAGABARDZO WAŻNE ! Należy przekazać ten dokument, który podawany był do rezerwacji kupna biletów lotniczych w innym przypadku bilet nie będzie ważny i zawodnik nie wyleci na turniej)

- kartę  NFZ (wyrabia się w siedzibie NFZ przy ul. Żołnierska - budynek Sanepidu) - formalności załatwia się w 15 min, należy posiadać tylko dowód ubezpieczenia zdrowotnego z zakładu pracy jednego z rodziców. Zawodnicy będą ubezpieczeni jednak karta NFZ jest najlepszym ubezpieczeniem w czasie wyjazdu zagranicznego.

- podpisane oświadczenie nr 1 . Zgoda rodziców na wyjazd dziecka do Francji, może być wymagana na lotnisku we Francji. Pobierz kliknij tu  oraz oświadczenie nr 2 kliknij tu   Zgoda na ewentualne leczenie 

- odliczona kwota 20 euro ( fundusz zabezpieczający na ewentualne nie przewidywane wydatki podczas podróży szczególnie z lotniska z Paryża do Mur De Bretagne i z powrotem – w przypadku nie poniesienia takich kosztów w/w kwota nie zostanie pobrana od chłopców, jednak prosimy aby taką sumę na wszelki wypadek posiadali - w/w kwoty chłopcy nie przekazują trenerowi) - w/w fundusz zawsze organizujemy jednak jeszcze nigdy z niego nie korzystaliśmy.

- pieniędzy kieszonkowych nie przekazujemy trenerowi (wskazane na zakup jedzenia w dniu wyjazdu i powrotu)